28 травня щорічно — День прикордонника Чергове «свято» яничар і манкуртів…

«Україна не Росія!», – заявив в свій час один відомий український державний «діяч», забувши, а хто в душі він і почав змоскалювати українців…
123
Завжди на сторожі державного кордону (Фото: Kuzma, Shutterstock).

Є така професія – Батьківщину захищати! Ця «крилата» фраза з художнього фільму В.Роговий «Офіцери», напевно, як не можна краще відображає зміст і суть професії прикордонника.
28 травня традиційно (живучі ж окупаційні традиції!!!) відзначають своє професійне свято прикордонники, що несуть службу, кадрові офіцери та ветерани прикордонних військ Росії та її маріонеток: Білорусі , Україні , Киргизстану .
В СРСР День прикордонника відзначався з 28 травня 1958 року і був встановлений у зв’язку з тим, що 28 травня 1918 декретом Ради народних комісарів була заснована Прикордонна охорона кордону РРФСР . Тоді ж було створено Головне управління прикордонної охорони, в яке в повному складі перейшли офіцери колишнього Управління окремого корпусу погранстражі Росії. Прикордонники–льотчики несуть службу з охорони повітряних кордонів. Прикордонники–моряки несуть службу з охорони морських кордонів. На берегових заставах теж несуть службу прикордонники. Служба прикордонників дуже небезпечна, але дуже почесна. Своє професійне свято прикордонники відзначають з великим розмахом.

12

Значок прикордонника Радянського Союзу (Фото: SeDmi, Shutterstock).

Без перебільшення можна сказати, що святкування цього дня обчислюється сотнями років – з моменту виникнення перших централізованих прикордонних застав. Наприклад, у Стародавній Русі для захисту від набігів кочівників і охорони її рубежів використовувалися оборонні споруди – вали і засічні межі. Вони зводилися уздовж кордонів руських (не плутати з російських!!!) територій. Для нагляду за ними створювалася засічна варта. Засічних варта – перше згадування про прикордонну службу.
День прикордонника – це демонстрація бойової потужності цього роду військ, установа цього свята також служить підняттю бойового духу солдат, що виконують службовий борг перед народом, Батьківщиною і державою.
Зі здобуттям Незалежності в Україні, в ознаменування створення на жаль не нових, як це зробили більшість розумних керівників та керівних органів новостворених незалежних держав колишньої радянської «імперії зла», а на базі одного з підрозділів колишнього карального органу, дякувати Богу, спочилого СРСР – КДБ, 04 листопада 1991р. були створені структури Західного прикордонного округу Українських прикордонних військ і Указом Президента України Л.Кравчука від 25 травня 1992 року №308 встановлено професійне свято –День прикордонника, в якому дата святкування була визначена 04 листопада – день їх перейменування.
Хоть щось своє не окупаційне, та хохли – «гомосовєтікуси» обрали такого ж «гомосовєтікуса» Л.Кучму, який, як і в Білорусі та Киргизстані, і лише!, почав повертати мізки українцям знову в бік московських загарбників, а тому вже своїм указом № 431 від 21.05.2003 року наказав повернути «пєльмєні в зад», тобто – святкувати в Незалежній Україні свята радянських загарбників серед яких і день прикордонника, який наказано відзначати щорічно 28 травня.

1234

А чому 28 травня?
Виявляється 28 травня 1918р. головний кат українського народу В.І.Ленін підписав декрет про створення прикордонної охорони в РРФСР. Першим був створений Північно–Західний прикордонний округ. У Росії цей день, починаючи з 1919р., відзначається як День прикордонника.
Так це ж в СРСР і Росії, а Україна не Росія, стверджував той же Кучма… Там і свої свята святкують по своєму: Зокрема якраз в День радянського прикордонника – 28 травня 1987р. о 18.45 за московським часом на Красну площу біля собору Василія Блаженного в центрі Москви сів літак «Сессна–173П» з 19–літнім льотчиком–любителем громадянином ФРН Матіасом Рустом, котрий безперешкодно перетнув кордон «залізного занавєсу» і залетів на територію СРСР з Фінляндії непоміченим подолавши усі його захистні рубежі.
Згодом пілот отримав 4 роки ув’язнення, а Міністр оборони Сергій Соколов і начальник протиповітряної оборони СРСР та сотні менших військових чиновників, більшість невинних, «злетіли» зі своїх посад.
Цікаво, що таке свято святкують ще і в Вірменії – День прикордонника відзначається 26 квітня, в Казахстані – 18 травня, в Молдові – 10 червня.
Але ми тепер не казахи, не вірмени і навіть не молдовани!
Україно! А де ж твої провідники – Президенти? Чому вони і досі українським прикордонникам не визначили їхнє, українське професійне свято?
Українець!
А ти теж святкуєш свята своїх московських комуно–окупантів?

З повагою, колишній яничар, а нині – капітан 1 рангу ВМС ЗСУ у відставці, Голова Спілки офіцерів України Є.Лупаков
28.05.14

 

Comments are closed.