Світла пам’ять про Мирослава СИМЧИЧА назавжди збережеться в наших серцях.

246171791_987270208522663_7283588018678155589_nСпілка офіцерів України з глибоким сумом сповіщає, що на 101 році життя 18 січня 2023р. в Коломиї спочив Герой України, Патріарх – найстарший за віком член Спілки офіцерів України, визначний український військовий та громадський діяч, сотенний УПА, політв’язень, Голова Коломийської міськрайонної станиці Братства ОУН-УПА Карпатського краю який 32 роки, 6 місяців і 3 дні провів у радянських концтаборах; кавалер орденів «Свободи» та «За заслуги», почесний громадянин Коломиї та Львова Миросла́в Васи́льович Си́мчич (псевдо: «Кривоніс»).
Життя М.В.Симчича – це зразок вірного і сумлінного служіння рідній землі та обраній справі, зразок людської гідності, добропорядності, уміння вимогливо і одночасно толерантно працювати з людьми. Життєвий шлях Мирослава Симчича ліг в основу книги Михайла Андрусяка «Брати грому».У 2019 році життєпис Мирослава Симчича став основою третього фільму циклу «Жива УПА». «Я не з неба».
Сотенний командир чекав на перемогу українців у цій більш ніж сторічній, нав’язаній москалями війні на сході, адже вірив у молодих продовжувачів його боротьби за незалежність України.
Його справу нині достойно продовжує син Мирослава Симчича – Ігор, який нині знищує тих же московських окупантів, що і його Герой-тато на сході України.
Народився М.Симчич народився 5 січня 1923р. в с.ВижнійБерезів, Коломийський повіт, Станіславське воєводство, Галичина, нині Косівський район, Івано-Франківська область, Україна.
15 січня 1945 року сотня бійцівУПА — двісті п’ятнадцять стрільцівна чолі з командиром Мирославом Симчичем провела бій під Космачем — «бандерівською столицею», перемогла значну силу ворога — знищила каральний загін НКВС – понад 15 вантажівок-студебекерів, тісно набитих солдатами, і одна легкова автомашина включно з її командиром конвойного полку №256 військ НКВС – Героєм Радянського Союзу генерал-майором Дергачовим, які перед тим займалися примусовою депортацією кримських татар, чеченців, інгушів. Бій закінчився повним розгромом НКВсівців.
У 2008 році в Коломиї йому було встановлено прижиттєвий пам’ятник.
Лише 15 листопада 2017 року за поданням Івано-Франківської обласної прокуратури Косівський районний суд повністю реабілітував засудженого московськими загарбниками за їх окупаційними законами, Народного Героя Мирослава Симчича.
14 жовтня 2022р. член Спілки офіцерів України сотенний Мирослав Симчич після більше 20 років наших звернень до різних державних структур та народних депутатів України нарешті визнаний державою Україна – отримав заслужене звання Герой України з врученням ордена «Золота Зірка» — за героїзм, виявлений у боротьбі за незалежність України, визначні особисті заслуги у становленні Української державності, багаторічну плідну громадську діяльність; а 5 січня 2023р. СОУ та патріотична громадськість України вшанували Героя з його сторіччям з Дня народження!
Усі, хто знав Мирослава Васильовича, любили і поважали його за чуйне ставлення до людей, велику душевну щедрість, мудрість і оптимізм.
У ці скорботні дні Провід Спілки офіцерів України та всі члени нашої організації висловлюють щире, глибоке співчуття рідним, близьким та друзям покійного.
Світла пам’ять про Мирослава Васильовича назавжди збережеться в наших серцях.
Центральний Провід Спілки офіцерів України.

Comments are closed.