До Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Звернення СОУ.

Звернення
Всеукраїнської громадської організації Спілка офіцерів України до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

14 грудня український народ вшановує учасників ліквідації аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Тепла весняна ніч на 26 квітня 1986 року поставила перед людством новий виклик – мирний атом вийшов із-під контролю і показав свою неконтрольовану силу…
Тисячі людей були підняті та залучені до ліквідації наслідків катастрофи, тисячі людей залишили домівки і роками нажите добро, були переселені в інші райони. Батьківщина втратила тисячі своїх синів і доньок, які дочасно пішли із життя через руйнівну для здоров’я дію радіоактивного опромінення. Унікальні невимовно прекрасні місця з багатою рослинністю і тваринним світом площею понад 2,5 тисячі квадратних кілометрів стали депресивними та оголошені зоною відчуження.
Однак стихія була приборкана. Приборкана силою духу, героїзмом, самопожертвою і завзяттям людей, які боролися з невидимою силою за завтрашній день.
Про уроки Чорнобильської катастрофи сказано багато, вони ретельно вивчені і, на жаль, вже почали забуватися. На фоні сьогоднішньої рукотворної катастрофи світового порядку – війни України та українців за право на життя, свободу і незалежність – вони взагалі відійшли на задній план. Зрештою, окупація Чорнобильської і Запорізької АЕС, обстріл Південноукраїнської АЕС свідчать, що московська воєнщина взагалі не розуміє небезпеку, яку таїть в собі для людства мирний атом.
Але сьогодні ми вшановуємо учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.
Всеукраїнська громадська організація Спілка офіцерів України висловлює глибоку повагу і щиру вдячність тим, хто на заклик країни і за покликом серця зупинив розбурхану ядерну стихію та став до ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи 20-го сторіччя. Перемогли атом, дай вам Бог зустріти й Перемогу над московським агресором! Вічна вам слава!
Ми закликаємо вшанувати пам’ять тих учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, які віддали своє здоров’я і життя у боротьбі з ними, дочасно пішли у засвіти через отриману дозу радіації. Вічна їм пам’ять!
З нами Бог, за нами Україна!
Cлава Україні! Героям слава!

Голова Всеукраїнської громадської організації
Спілка офіцерів України
полковник Олександр САСЬКО

056fee1-277776013-346212134211441-7863741270543434214-n

Comments are closed.