ХТО ЗДАВ ВОРОГУ ПІВДЕНЬ УКРАЇНИ?

1

«Мовчанням зраджується БОГ»

(Григорій Богослов)

Перед вами сконцентрований результат  розслідування, яким я спробував знайти відповідь на запитання, винесене в заголовок статті.

На  прохання читачів подаю скорочений і одночасно доповнений варіант публікації  «Президент Зеленський і здача півдня України: злочинна недбалість чи державна зрада?» (див. тут:

 

1) http://www.officers.org.ua/?p=7613;

 

2)https://censor.net/ru/blogs/3369881/prezident_zelenskiyi_zdacha_pvdnya_ukrani_zlochinna_nedbalst_chi_derjavna_zrada).  

 

Стаття є повідомленням про вчинення військово-політичним і урядовим  керівництвом України (президентом, прем’єр-міністром, міністром оборони та іншими посадовими особами) кримінального правопорушення, яке має ознаки злочинної недбалості і державної зради.

 

Сподіваюся, що той, кому болить це трагічне для України питання – прочитає моє розслідування. Воно підготовлене не для партійних ботів, а для захисників, патріотів і державників України, яким після Перемоги необхідно буде будувати Українську Національну Державу за зразком Ізраїлю.

Розслідування  ПРИСВЯЧЕНЕ воїнам Світла – воїнству Христовому – Збройним силам України. 

 

Офіс Генерального прокурора, СБУ і ДБР згідно зі  ст. 214 КПК України зобов’язані зареєструвати статтю як повідомлення про злочин в ЄРДР і розпочати  кримінальне провадження для встановлення причин і обставин швидкого  захоплення російськими військами Півдня України, яке  сталося через  зраду  або невиконання (неналежне виконання) службових обов’язків вищими посадовими особами держави,  воєначальниками ЗСУ і керівниками СБУ, що призвело до великих людських жертв та інших тяжких наслідків.

 

Слідство зобов’язане встановити:

 

1). Хто з вищого політичного, військового і урядового керівництва  держави (президент, прем’єр, міністр оборони, воєначальники)  віддав наказ (розпорядження, доручення) розмінувати протитанкові мінні загородження  на полях біля КПВВ «Чаплинка», «Чонгар»  і «Каланчак» на адміністративній  межі із Кримом, через які окупанти на танках і броньованій техніці шли маршем, мов на параді і не були зупинені ЗСУ.

 

2). Хто віддав наказ не підривати (або завчасно розмінувати) мости, які з’єднували окупований Крим з материковою частиною України, мости через р. Дніпро і мости через водоканали зрошувальної системи в Херсонській  області.

3). Інші обставини справи, необхідні для встановлення істини у кримінальному провадженні і притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності.

У своєму розслідуванні я встановив прізвища і посади осіб, винних, на мою думку (як слідчого і начальника відділу військової контррозвідки СБУ в минулому), у злочинній здачі півдня України. 

Мої  висновки не є офіційними і не мають юридичного значення. Це моя  приватна думка, як слідчого і начальника відділу військової контррозвідки  (в минулому), яка базується на встановлених фактичних даних (доказах),  які офіційне слідство не може ігнорувати.   

Я готовий надати допомогу слідству в якості консультанта або  слідчого для встановлення об’єктивної істини і притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності.

 

Мотивація розслідування

 

21 вересня (середа – День народження Пресвятої Богородиці – Різдво  Пресвятої Богородиці) в рамках обміну з російськими окупантами з рашистського полону було звільнено 215 захисників-героїв, серед них 10 іноземців. Кремлівському вбивці путіну повернули його кума-виродка медведчука і 55 орків-нелюдів.

Що означає цей День для України (див. тут:  

 https://www.facebook.com/groups/Highvibrationcons/permalink/3287264224929212/).

 Рекомендую також прочитати історично-біблійне дослідження «Україна – Месія людства. Біблія і війна»

 https://censor.net/ru/blogs/3355830/ukraina_messiya_chelovechestva_bibliya_i_voyina

Звільнені з полону в рамках обміну 21 вересня 2022 року. Третій праворуч – знаменитий начальник патрульної поліції Маріуполя Михайло ВЕРШИНІН («Кіт»), колишній боєць ДУК «ПС».

Звільнені з полону в рамках обміну 21 вересня 2022 року. Третій праворуч – знаменитий начальник патрульної поліції Маріуполя Михайло ВЕРШИНІН («Кіт»), колишній боєць ДУК «ПС».

«Ця операція готувалась доволі довго і в ній є кілька складових. Перша складова: ми обміняли одного фаната Росії на 200 воїнів. Спочатку нам пропонували повернути 50 наших людей в обмін на одного з тих, хто перебував у слідчому ізоляторі СБУ. Ми говорили, наполягали — число 50 зросло до 200… Віддати медведчука за справжніх воїнів не шкода. Він пройшов всі слідчі дії, які передбачені законодавством, Україна отримала від нього все, що необхідно для встановлення правди в рамках кримінальних проваджень», — заявив президент України Зеленський.

 Генеральний прокурор Андрій Костін зазначив: »В обмін на життя та свободу наших захисників Україна віддала медведчука. Досудове розслідування щодо нього завершено. Свідчення медведчука задокументовані. Ми нікого не випускаємо на свободу, а передаємо з української тюрми у велику тюрму, яка називається Росія».

На фото: «російсько-українська воша-гнида» – зрадник медведчук, який підлягає ліквідації

На фото: «російсько-українська воша-гнида» –
зрадник медведчук, який підлягає ліквідації

 Очільник СБУ Василь Малюк заявив: «медведчук – це не просто кум путіна, а якісно задокументований нами державний зрадник. Його провина повністю зафіксована у відповідних матеріалах, які зібрала СБУ. Крім того, під час роботи по справах медведчука ми знешкодили не одну агентурну мережу, затримали багатьох державних зрадників та здобули велику кількість важливої інформації, яку використовуємо у контррозвідувальних заходах».

 

 Це добре, що важлива інформація використовується професіонально  у  контррозвідувальних заходах з урахуванням досвіду оперативної роботи  Малюка в СБУ.

 

 Як правник зауважу юристам Зеленському, Костіну і Малюку:  щодо агента КДБ медведчука (псевдонім «Соколовський») суд  повинен ОБОВ’ЯЗКОВО постановити обвинувальний вирок у вчинені ним  державної зради (ч.1 ст.111 КК), як у справі щодо зрадника-втікача агента КДБ екс-президента януковича.

 

  

 

Серед звільнених 124 – офіцери, 118 гвардійців командування 12-ї  бригади оперативного призначення  НГУ та окремого загону спеціального призначення «Азов», 9 прикордонників, 9 поліцейських, співробітник СБУ та морські піхотинці.

 

Зокрема, командир «Азову» Денис Прокопенко (позивний «Редіс»), його заступник Святослав Паламар («Калина»), командири підрозділів «Азову»  Сергій Волинський («Волина»), Денис Шлега, Олег Хоменко

 

(на фото).

Звільнені герої, по краям біля них: крайній зліва – глава МВС Монастирський, крайній праворуч – начальник ГУР МО Буданов.

Звільнені герої, по краям біля них: крайній зліва – глава МВС
Монастирський, крайній праворуч – начальник ГУР МО Буданов.

 Зеленський заявив: «Україна повернула з російського полону 215 героїв. Ми дуже цінуємо внесок всіх, хто долучився до порятунку захисників, і ніколи не забудемо про це.

 

Щиро дякую президенту Туреччини Реджепу Таїпу Ердогану за провідну роль у цьому процесі. Ми домовилися, що п’ятеро звільнених командирів «Азова» перебуватимуть у комфортних умовах у Туреччині до кінця війни та зможуть бачитися з родинами.

 

Також Україна на знак вдячності за допомогу нашій державі визволила з полону Росії п’ятьох громадян Великої Британії, двох – США, громадян Марокко, Швеції, Хорватії. Дякую за сприяння Саудівській Аравії».

 

 Великий внесок у звільнення наших героїв внесли ЗСУ на чолі з Головнокомандуючим Валерієм Залужним, розгромивши ворога на Харківщині, звільнивши її від окупантів і одночасно потіснивши загарбників на десятки кілометрів на Півдні країни.

 

 «Пане генерале, прохання  від

 

«азовців» – розслідуйте все це…»

 

 В ніч на 22 вересня «Українська правда» опублікувала список звільнених полонених за що їй дякую.

 

(список див. тут: https://www.pravda.com.ua/news/2022/09/22/7368539/).

 

 Сну не було, який там сон. Читав список дуже повільно уважно і з певним хвилюванням. По завершенню, відчув пришвидшене серцебиття,  вологість очей і потрійну радість… Серед прізвищ були четверо моїх вихованців – бійців нашої організації «УкРАїнський СМЕРШ».

 

 У суботу, у другій половині дня, на мобільному телефоні висвітився  невідомий номер. Як правило, на такі дзвінки не відповідаю. Інтуїтивно натиснув кнопку виклику і почув мій позивний («…») і слова: «це я» і позивний («…»). До горла підкотив ком… На зв’язку був мій учень…

 

Вибачте, за емоції, проявляти їх, мабуть, не мав права… 

 

Розмовляли хвилин двадцять. Головними питаннями під час розмови були  «як так трапилося, що Південь здали майже без бою, що дало оркам взяти нас в оточення, а потім президент відправив нас у полон… Чому не підірвали мости, хто дав команду розмінувати «Чонгар», хто нас здав, чому нам брехали…? І ще багато «чому» і «хто»…

 

 Під кінець розмови: «пане генерале, прохання  від «азовців» — розслідуйте все це… Ми вам віримо і надіємося…».

 

 Захиснику Маріуполя – воїну Світла, дав слово українського генерала, що проведу суспільне розслідування обставин злочинної здачі півдня України. Дане слово і стало мотивацією мого розслідуванням, яким я хочу дати відповіді на поставлені ним і суспільством  питання.

 

Сподіваюся на допомогу українців.  

 

Публікація не переслідує мети критику Зеленського. Час критики минув. Прийшов час відповідальності.

 

Моє розслідування – це пошук  ПРАВДИ, якою б гіркою  вона не була…

 

 Григорій Богослов не раз наголошував: «БОГ не в силі, БОГ у правді. Мовчанням зраджується БОГ». 

 

 Пам’ятаєте рядки з вірша Роберта Рождественського «Вічна слава Героям!…»?

 

Вспомним всех поименно,

 

Горем вспомним своим…  

 

Это нужно – не мертвым!

 

Это надо – живым! 

 

 Своїх героїв ми повинні не лише згадувати, а й пам’ятати все своє життя. Нам, живим потрібна Правда і не потім – після війни, а зараз.

 

 Вимагаю від Зеленського забути про «НЕНАЧАСІ» і дати доручення  керівникам правоохоронних органів розпочати офіційне розслідування обставин злочинної здачі ворогу півдня України і  притягти до відповідальності всіх, без виключення, винних осіб, а не «цапів відбувайлів» чи «стрілочників».

 

 Тих, хто буде продовжувати заявляти, що розслідування «НЕНАЧАСІ»,  будемо вважати КОЛАБОРАНТАМИ і  НАЦІОНАЛЬНИМИ ЗРАДНИКАМИ!

 

    Здача півдня України – державна зрада

 

чи злочинна недбалість?

 

 Проведення слідства вимагає і суспільство. Все частіше і вимогливіше воно ставить гострі незручні запитання до влади: як могло трапитися, що південь України був окупований російськими військами впродовж тижня після повномасштабного вторгнення?

 

Чому не були підірвані моста, які з’єднували Крим з материковою територією України?

 

Хто віддав злочинний наказ не підривати мости?

 

Хто розмінував протитанкові мінні поля біля КПВВ «Чаплинка», «Чонгар і  «Каланчак» на адміністративній межі із Кримом, через які окупанти на танках і броньованій техніці шли мов на параді і не були зупинені ЗСУ?

 

І подібних запитань багато…

 

Пропоную політичному і військовому керівництву країни прочитати один із листів, опублікований 24 серпня на сайтіI-UA.tvНовинипід заголовком«Хто відкрив Чонгар?» 

 

 «Здати путіну все…»

 

 Цитую цей лист зі скороченням: «Багато хто з профі говорив, що вихід орків з Криму в принципі неможливий.

Захисні протитанкові споруди та перешийки перекривалися підривом мостів, а скупчення противника – реактивною і звичайною артилерією. Орків перекрутили б там у фарш, як на м’ясорубці.
Мости були ретельно підготовлені до підриву, система управління було ДУБЛЬОВАНА, відпрацьовувались варіанти боротьби з десантами та диверсійними групами, які можуть намагатись захопити мости. Постійно перевірялась справність і наявність вибухівки. Так було до певного часу.

По факту орки пройшли перешийки, як на параді і о 9:20 ранку були вже біля Херсону.
Чому так сталося? Чому так спокійно зайшли на беззбройний південь? У мешканців Херсонщини, Маріуполя, Мелітополя викликає злість, що ці питання ніхто не піднімає окрім них та журналістів. Влада та державні органи мовчать. Але ж питання ставити треба. Саме тим, що ставимо запитання владі і шукаємо відповіді, ми й відрізняємось від росіян.

«Всі поля біля КПВВ Чаплинка раніше були заміновані, але зранку танки там пройшли як на параді… жодна міна не вибухнула». «В мене родичі там. Я хочу знати, як можна було просрати кордон з Кримом, це ж вузька смужка, там можна було їх, як капусту порубати!» — пишуть люди в мережі.
За мости всі люди просто кричать, що вони мали бути підірвані.
Що відбулося?
За день до війни 23.02. 2022 року, провозахисна організація «КримSOS» розповіла: «На «Каланчаке» стало чище. «Из-за угроз
ы обострения военного конфликта все путешествия откладываются». «Нам также рассказывали, что на оккупированной территории Крыма в направлении украинского КПВВ стягивают тяжелую военную технику. Это тоже не добавляет положительного настроя для поездок», — заявила  представниця організації.

Протитанкові укріплення? Заміновані поля і мости кажете? Подорожі?
Вистачило якихось двох років, щоб зламати всю систему захисту й здати неозброєний південь України. Здати путіну все, про що він мріяв за один день — вода в Крим, сухопутній зв’язок лугандонії з Кримом… За один день!!!

 

Не було б блокади Маріуполя і смертей тисяч мирних жителів, яких хоронять у братських могилах.

 

Чи це вже не надзвичайно великі втрати і руйнування ???

 

Всі знали що буде війна, але навіть жителів Маріуполя, особливо жінок з дітьми, інвалідів не евакуювали.
…Кому поставити питання? Хто знає відповідь ???»
- запитує автор  листа, який опублікований на сайтах декількох видань:

 

 https://siver.com.ua/news/khto_vidkriv_chongar/2022-04-23-30664

 

 https://i-ua.tv/news/31993-khto-vidkryv-chonhar

 

 https://i-ua.tv/news/31993-khto-vidkryv-chonhar

 

 «Українські гниди «неначасі»

 

 Влада довгий час відмовчувалася від зазначених запитань, зрозумілих відповідей на них не давала, правди людям не говорила, заспокоювала суспільство обіцянкою розібратися у всьому після закінчення війни, а зараз – «НЕНАЧАСІ». У цьому її підтримують провладні ЗМІ і так звані «Зе!боти».    

 

 В Україні наплодився особливий вид «українських гнид» під назвою «НЕНАЧАСІ», які страшніші, ніж «московські воші», про що свого часу попереджав мій земляк Симон Петлюра.

 

Ці «гниди» заявляють, що після закінчення війни ВОНИ встановлять і покарають посадових осіб (тобто себе?), винних у катастрофічних трагічних наслідках, які отримала Україна в наслідок їх злочинної діяльності, або бездіяльності, або державної зради – здачі півдня України.

 

 Лише через два місяці (25 квітня) після повномасштабної воєнної агресії росії і захоплення рашистами півдня  України у Генеральному штабі ЗСУ заявили:

 

«Збройні Сили України виконують завдання за призначенням, керуючись винятково національними інтересами та діють відповідно до обстановки, що склалася.

 

Що стосується чуток щодо начебто «незамінування» Чонгару, повідомляємо. Міст було заміновано, але нам протистояли переважаючі у 15 разів сили противника.

 

Усі висновки щодо правомірності прийнятих рішень під час бойових дій будуть зроблені у встановлений законом спосіб після їх завершення. Позиція у нас проста. Герої повинні отримувати нагороди. Окупанти та їх посіпаки – сидіти за ґратами».

 

 https://www.facebook.com/100069092624537/posts/302762205370198/?d=n  

 

 У інтерв’ю  «Українській правді» 11 серпняміністр оборони Олексій Резніковзаявив (цитую): «Я абсолютно вам відповідально скажу, що прийняття рішення про замінування, розмінування, натискання кнопки, щоб щось підірвати, взагалі не відноситься до компетенції цивільної влади. Ні до уряду, ні до президента, ні до міністра оборони, ні до прем’єр-міністра, ні до народних депутатів, ні до вас – ні до кого. 

 

Це суто військове питання».

 

 Резніков вважає, що підрив моста біля Чонгару на адмінмежі України з окупованим Кримським півостровом не зупинив би наступ росіян, бо з Криму є низка сухопутних шляхів.

 

 «Там ще 10 проходів є з Криму по суходолу, а не по мостах! І тому підрив моста не вплинув би аж ніяк на можливість росіян просунутися в цьому напрямку», — зазначив міністр оборони.

 

 Він також додав, що питання Чонгару і розмінування моста буде розслідуватися після перемоги.

 

 Пряма мова Резнікова: «Це питання обговорювалося на засіданні профільного парламентського комітету. Я був на ньому разом із генералом Залужним, нашим головнокомандувачем, і начальником Генерального штабу генералом Шапталою.

 

Нашими військовими було дане наступне пояснення, що після перемоги буде проведено відповідне розслідування. І в разі встановлення фактів, що кимось із військових або представників інших сил сектору безпеки й оборони був скоєний злочин, то вони точно будуть притягнуті до відповідальності».

 

 https://www.pravda.com.ua/articles/2022/08/11/7362749/

 

 Уважно прочитали ці «перли» міністра оборони?

 

За кого він тримає українців, в тому числі військових експертів, військовослужбовців ЗС і СБ України?

 

 Запитання до читачів: хто з вас вірить в те, що без письмового  наказу або розпорядження президента, верховного головнокомандувача ЗС України Зеленського, хтось з військових посадових осіб рангом нижче (починаючи від міністра оборони, головнокомандувача ЗСУ, командувача інженерних саперних військ ЗСУ, командувача Оперативного командування «Південь», командира 808-го окремого  понтонно-мостового полку і  закінчуючи рядовим сапером) посмів би  САМОСТІЙНО, без письмового наказу вище стоячого командира прийняти рішення  про РОЗМІНУВАННЯ мостів, які з’єднували півострів Крим з материковою частиною України та загороджувальних  протитанкових мінних полів навколо пропускних пунктів «Чонгар»,  «Каланчак» і «Чаплинка  на адміністративній межі з анексованим Кримом?

 

 В таке повірити може лише дебіл або ідіот!

 

Після таких публічних заяв міністр оборони, який має офіцерську честь знає що робити – мінімум подати у відставку…

 

 «У этого преступления только два варианта:

 

или преступная халатность, или предательство…»

 

 Полковник ЗСУ у відставці Костянтин Гринчук по офіцерські відреагував на ці  заяви міністра оборони Резнікова, за що йому вдячний.

 

 Процитую повний текст допису Гринчука (мовою оригіналу), опублікованого на сайті Цензор.Нет 12 серпня,  — це НАДВАЖЛИВО!

 

 «Вот реально противно читать такие заявления от министра обороны.

 

«Подрыв моста не остановил бы наступление»

 

Да, 100% и кто с этим спорит?

 

 «Остановил» и задержал, создав благоприятные условия для уничтожения врага, это не одно и тоже, но и этого не мало для будущей победы.

 

Поэтому, кому нужны столь «сенсационные заявления» уровня школьника от целого министра обороны?

 

 Если вы хотите, чтобы мы (общество) ходили с этой лапшой на ушах как идиоты, то ответьте: а для чего вообще пограничные заставы погибали, а не бежали?

 

Для чего блок посты строили, и на них погибали герои?

 

Для чего все дороги Украины ежами завалили?

 

Для чего другие мосты взрывали (скажем, в Ирпене)?

 

Для чего вообще рвы противотанковые роют и минные поля устанавливают?

 

Для чего в Мариуполе в котле оставляли войска?

 

Разве всё это «остановило» врага?

 

Нет!

 

 Но это всё задерживало его и позволило уже уничтожить 43 тысячи орков (на сьогодні – понад 100 тисяч – Авт.) и не дать захватить Украину за три дня!

 

Но теперь, как мы понимаем этого хотел не только хуйло, а и все те, кто не взорвал мосты из Крыма и те, кто давал команды на разминирования направлений, четко понимая, какая там собрана мощная группировка войск за 8 лет.

 

 А кто забыл заявление президента по Азовцам: «они выполнили свою задачу»?

 

Какую задачу?

 

Задачу ценой своих тысяч жизней и пленом, «остановить врага», или всё-таки сковать его группировку, задержать её и нанести максимальный урон?

 

 А разве минные поля и взорванные мосты не эту задачу выполняют при наступлении противника?

 

Или надо было по логике «не разминёров и не взрывателей» сказать: а хули, нам всё равно их не остановить, а давай эти новые дороги, ещё для них и заметем?

 

 Или тогда «задача» не взорванного моста и разминирования была именно в обеспечении беспрепятственного и молниеносного прохода всех войск из Крыма?

 

 А разве это не 100% преступление на фоне уже 100% понимания о скорой войне?

 

 Почему общество продолжает слушать бредятину про «после войны», от Резникова, Данилова, Арестовича…?

 

 Разве это не новое преступление и возможно с ещё большими угрозами для Украины, чем то, что произошло на Чонгаре?

 

 Разве не должно быть срочное отстранение явных участников и проведено расследование с установлением и пониманием под какую статью это подпадает?

 

 Как можно таким вообще рисковать?

 

Кому не понятно, что цена риска, это наша армия и государственность Украины?

 

Кому этого мало?

 

 А у этого преступления только два варианта и оба они хреновые.

 

Это или преступная халатность целого ряда должностных лиц, или продуманный подрыв обороноспособности и создание благоприятных условий для успешного захвата всего Юга Украины, а значит и страны в целом.

 

 Кто не понимает, что скажем на узком участке фронта, каким был выход из Крыма, можно было выстроить много эшелонированную и фактически не преступную оборону с концентрацией всех видов огня (артиллерия, ПВО, ПТРС…), с куда меньшим сосредоточением войск, чем сейчас на растянутом в сотни километров фронте?

 

 И вот теперь ответьте, как можно продолжать войну, не отвечая на вышесказанное, когда главные подозреваемые, (которых знает всё общество) не только известны, они публичны и находятся на высших должностях с допуском до стратегических и ВОЕННЫХ решений?

 

 В чем проблема быстрого расследования и почему «после войны», когда все СМИ наглядно показывали и тех, кто это инициировал (опять Ермак) и тех, кто добивался досрочного выполнения и про что громко докладывала (Верещук)?

 

 Если и есть, что ещё расследовать, так это роль и тех, кто не отказался выполнять преступные приказы.

 

 Тех, кто не подал рапорта по команде в СБУ и до Верховного (а если подал?).

 

Скажем роль СНБО и очевидное самоустранение многих, или участие?

 

Тех, кто видел, что происходит и не обратился в прокуратуру с заявлением о преступлении направленном на измену Родине.

 

 Вот и получается, что если это преступная халатность, или «про@бали по Арестовичу», то вину за такое, надо давно смывать собственной кровью в окопах рядовыми.

 

Ну, а если продуманное преступление, то всем этим им надо давно висеть на Майдане в назидание для будущих врагов и предателей.

 

 Бляха муха, кто не понимает, что речь о глобальном предательстве, или про@бе, что не меняет сути, а не о каком-то корректировщике огня.

 

Речь о судьбах миллионов людей, десятков тысяч погибших, сотнях миллиардов долларов ущерба и десятилетий на восстановление государства нашими поколениями.

 

 Так, что вы суки мелете про «после войны и победы»???

 

Вы гражданскую оборону Украины «после победы» тоже уже очевидно, что будете создавать?

 

Для кого?

 

Это тоже «не на часе»?

 

 Если мы имеем в руководстве, или таких долбо@бов, или врагов, то «после», может не наступить вообще!

 

Эти твари в самый ответственный момент сольют врагу ещё одну нашу группировку и этого будет достаточно.

 

 Вот и возникает резонный вопрос: а кто тогда больше враг Украины (та или тот), кто ждёт «руССкий мир» ляпая языком про счастье в СССР и, кто уже в СИЗО, или те, кто врагу дороги расчищал и разминировал, сохраняя мосты для быстрого и беспрепятственного захвата Украины?

 

 И почему, первых необходимо «сажать» именно сейчас, а этих может быть потом «после войны» и «не на часе»?

 

А вы там случайно все не охренели товариСчи?

 

 Р.S. Почему скажем в мордоре (со слов нашего зам НГШ генерала Громова) уже отстранены и проводится расследование по 40% высшего военного и военно-политического руководства сейчас, а у нас «не на часе»?

 

Так у них только 43 тысячи погибших и нет разбитых городов, оккупированных территорий, миллионов беженцев…, а у нас всё по плану?

 

 «Про@бали», а нам хули, потом разберемся?

 

Это на кого такой идиотизм рассчитан?

 

 P.S. А что значит «генерал в политической оппозиции»?

 

А генерал не «в политической оппозиции» про подобное должен молчать?

 

Резников вы же юрист и знаете, что подобное попадает под сокрытие преступления.

 

Так при такой постановке, у нас всё общество в оппозиции, кто хочет понимать,  кто враг, или идиот управляющий процессами и кто не хочет, чтобы подобные продолжали свою деятельность.

 

 Не может быть оппозиция к своему государству, Родине не зависимо от политических взглядов.

 

В этих вопросах, ты или гражданин и патриот, или коллаборант и враг!

 

И тут сразу встает очередной вопрос, так кто тогда этот генерал или, кто вы?

 

На войне только так встают вопросы и на них надо давать ответы.

 

Думай – те!»

 

 https://censor.net/ru/blogs/3360180/protivno_chitat_reznikova_pro_mosty

 

 Ще раз ДЯКУЮ справжньому полковнику Костянтину Гринчуку (він для мене не у відставці, а у строю) за його принципову позицію офіцера честі!

Щодо позиції представників влади про «НЕНАЧАСІ», то вона, на мою думку, як слідчого і начальника відділу військової контррозвідки СБУ, є не лише великою помилкою, а й злочинною службовою бездіяльністю, яка за  певних обставин може бути державною зрадою.

 

Це повинен знати Зеленський, який має диплом про вищу юридичну освіту.

 

 На відміну від тих, хто говорить, що зараз «НЕНАЧАСІ» проводити це  розслідування, що розберемося після війни, то у нашої організації, як раз навпаки – НАЧАСІ!  

 

У зв’язку з цим «Український СМЕРШ» прийняв рішення провести своє суспільне  розслідування. По завершенні слідства ми назвемо поіменно всіх посадових осіб (вищі посадові особи уже названі – читайте далі у статті!),  винних у здачі (зраді) півдня України, що призвело до загибелі десятків тисяч людей серед мирного населення та інших особливо тяжких трагічних наслідків.

 

Кінцеву правову оцінку діям вищого політичного, військового і урядового керівництва повинен буде дати спеціальний військовий трибунал. Винні особи повинні бути покарані, навіть, якщо вони будуть вважати себе «переможцями» війни і прикриватися відомою фразою «Переможців не судять». У нашому випадку ця  фраза не прокотить. Судити будемо і так званих «переможців»!

 

Хронологія подій, яка передувала

 

злочинній здачі (зраді) півдня України

 

На мою думку, здача України почалася з Оману, де Зеленський і Єрмак 8 січня 2020 року таємно зустрічалися з посланцем від путіна секретарем Ради безпеки росії Патрушевим, на літаку якого вони повернулися в Київ.

 

Детально про це читайте у моїй статті «Домашні завдання» Зеленського: «Вагнергейт» та «токсичні» Коломойський і Єрмак»https://censor.net/ru/blogs/3287519/domashn_zavdannya_zelenskogo_vagnergeyit_ta_toksichn_kolomoyiskiyi_rmak

 

 26 лютого 2020 року під час форуму Age of Crimea в Києві президентЗеленський пообіцяв побудувати повноцінний Центр надання адміністративних послуг на пункті пропуску «Чонгар» на адміністративному кордоні з анексованим росією Кримом.

 

Зеленський заявив: «Дуже важливо, як Україну бачать кримчани. Це має бути освітлена, безпечна, комфортна країна з, вибачте, працюючими вбиральнями. Саме тому ми таку увагу приділяли облаштуванню комфортних КПВВ».

 

«Окрім цього, держава спільно із компанією SOCAR до кінця року відкриє на «Чонгарі» великий хаб для обслуговування громадян. Там буде повноцінний центр надання адміністративних послуг, зона відпочинку та інші важливі об’єкти»,- наголосив Зеленський.

 

 7 квітня 2020 року у рамках міжвідомчої наради під головуванням  віцепрем’єр-міністра Олексія Резнікова (нині міністр оборони!) було обговорено поточний стан облаштування сервісних зон КПВВ «Чаплинка» і «Чонгар» на адміністративній межі з тимчасово окупованим російською федерацією Кримом», — йдеться у повідомленні Укрінформу.

 

Нарада відбулася за участю представників Міністерства  реінтеграції, Міністерства інфраструктури, Херсонської ОДА, представництва президента України в АРК, АТ «Укрзалізниця» та ТОВ «Сокар Енерджі».

 

«Велику увагу було приділено саме пошуку ефективної фінансово-правової моделі створення сервісного хабу на КПВВ «Чонгар» за участю ТОВ «Сокар Енерджі», — відмітили у міністерстві.

 

Втім, як повідомляють у Мінреінтеграції, низка формальних обставин призвела до фактичної зупинки проєкту 4 місяці тому. Так, було ускладнено залучення до облаштування КПВВ партнера у вигляді компанії «Сокар Енерджі», яка у рамках програми соціальної відповідальності була готова інвестувати у розбудову пілотного сервісного хабу на КПВВ «Чонгар».

На адмінмежі з окупованим Кримом підписали меморандум про будівництво  хабу на КПВВ «Чонгар». Фото преслужби ОДА Херсонської обл

На адмінмежі з окупованим Кримом підписали меморандум про будівництво
хабу на КПВВ «Чонгар». Фото преслужби ОДА Херсонської обл

 Про це під час брифінгу 5 травня 2020 року на КПВВ «Чонгар» заявив голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Меморандум підписали віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков (нині міністр оборони),  міністр інфраструктури Владислав Криклій, голова Херсонської обласної державної адміністрації Юрій Гусєв, в.о. голови правління Укрзалізниця Іван Юрик, а також представник “Сокар Енерджі Україна” Сергій Колеченко – повідомив Укрінформ.

https://www.ukrinform.ua/rubric-crimea/3019450-na-congari-pobuduut-hab-pidpisali-memorandum.html

Підписанти меморандуму і учасники міжвідомчої наради повинні бути допитані і дати свідчення, що їм відомо про розмінування сервісної зони КПВВ «Чонгар» і як вони збиралися облаштовувати її,  якщо територія навколо «Чонгару» була замінована протитанковими мінами?

У Резнікова необхідно вияснити, яка його роль як віцепрем’єр-міністра у розмінуванні і хто віддав наказ на розмінування. Не знати цього він просто не міг в силу займаної посади і як  відповідальний за облаштування сервісної зони КПВВ «Чонгар» на адміністративній межі з тимчасово окупованим  Кримом.

 Хто сприяв розмінуванню…

«Розмінуванню території Херсонщини на межі з Кримом сприяли Андрій Єрмак та Ірина Верещук — про це свідчать документальні свідчення», — заявив відомий журналіст-міжнародник, який проживає у Брюсселі (Бельгія), Ростислав Демчук.

На своїй сторінці у Фейсбук у травні 2022 року він написав фактологічний  пост щодо розмінування територій Херсонщини на адміністративному кордоні з Кримом, фактично, напередодні російського вторгнення (цитую):

«2020 року Володимир Зеленський анонсував плани по Чонгару: «Держава спільно з компанією Socar до кінця року відкриє на Чонгарі великий хаб — центр надання адміністративних послуг, зону відпочинку та інші дуже важливі об’єкти.

10 грудня 2020 року голова Офісу президента Андрій Єрмак звітував про виконання плану щодо домовленостей та зобов’язань, які виникли на зустрічі  лідерів «Нормандської четвірки».

«Завдяки зміні президентом Зеленським принципів державної політики, Україна робить набагато більше для допомоги нашим громадянам, які змушені залишатися на тимчасово окупованій території, ніж було домовлено», – заявив Єрмак.

«Наприклад, украй важливо убезпечити людей по обидва боки лінії зіткнення від величезної кількості СМЕРТОНОСНИХ МІН – наголосив Єрмак і додав:  «Наша делегація доклала максимум зусиль, аби погодити у серпні 20 ділянок для РОЗМІНУВАННЯ. Потрібно швидко виконувати цей план. Цю роботу може на власні очі побачити кожен, хто відвідає нові контрольні пункти на лінії розмежування, розбудовані за принципом сучасних сервісних хабів» (див. тут:

 https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3152327-ukraina-vikonala-vsi-parizki-domovlenosti-ermak-rozpoviv-koli-ta-aki-same.html). 

6

«23 листопада 2021 року віцепрем’єр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук пообіцяла, що впродовж трьох місяців команда Мінреінтеграції запустить автобусні шатли на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак»: від пункту пропуску до адміністративної межі.

14 лютого 2022 року на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» розпочали курсувати автобусні шатли від пункту пропуску до адміністративної межі. На тиждень раніше ніж обіцяли, відрапортувала Ірина Верещук.

24 лютого 2022 року через КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» на територію України увійшли війська РФ, які захопили південь країни, Херсон, Мелітополь, Енергодар та заблокували Маріуполь.

Що ми маємо у сухому залишку? – ставить питання Демчук.

Хибно думати і писати, що розмінування на ділянках «Чонгар» і «Каланчак» відбулось навмисно і в акурат перед вторгненням російських військ на південь України.

У теорію прямої зради мені не дуже віриться. А от недалекоглядність і недбальство мають місце (явна злочинна недбалість з ознаками державної зради – Авт.). Адже, коли увесь світ у 2022 році почав гудіти про можливе широкомасштабне вторгнення, Єрмаку і Верещук (в першу чергу президенту Зеленському – Авт.) варто було згадати, що південні рубежі України повністю оголені», — наголосив журналіст.

«Варто нагадати, у грудні 2019 майже чотири години лідери «Нормандської четвірки» спілкувалися без преси. Журналістам не дозволили бути навіть на початку їхнього спілкування», — повідомив Ростислав Демчук.

https://bukinfo.com.ua/viyna-na-shodi/zhurnalist-rostyslav-demchuk-rozminuvannyu-terytoriji-hersonshchyny-na-mezhi-z-krymom-spryyaly-andriy-yermak-ta-iryna-vereshchuk

За моєю інформацією, на закритому засіданні «Нормандської четвірки», за ініціативи російської  сторони обговорювалося «гуманітарне питання» щодо розмінування територій навколо пропускних пунктів «Чонгар», «Каланчак» і «Чаплинка» і мостів через перешийки з Кримом з метою забезпечення безпеки громадян обох сторін. Президент Зеленський погодився з пропозиціями путіна щодо розмінування.

Увага! Важлива офіційна інформація.

У першій половині червня 2021 року На одному з полігонів бойової підготовки, що неподалік адміністративного кордону з тимчасово окупованою територією Криму, інженерно-саперні підрозділи зі складу об’єднаних сил ЗСУ провели тренування з облаштування мінно-вибухових загороджень.

Про це повідомляє Командування об’єднаних сил ЗСУ, передає видання «Рубрика».

«В ході навчань військові інженери відпрацювали дії підрозділів зі встановлення протитанкового мінного поля та здійснення маскування рубежів розгортання рухомого загону загородження»,– заявив командувач об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв.

За моєю конфіденційною інформацією, під видом навчань сапери розмінували території в районі  пропускних пунктів «Чонгар» і «Каланчак». Розмінування проводили інженерно-саперні підрозділи оперативного тактичного Угруповання «Південь» Збройних Сил України та Державної служби з надзвичайних ситуацій з розмінування територій.

Зауважу, сапери ДСНС займаються виключно розмінуванням мін, бомб та інших небезпечних вибухових пристроїв. Встановлення «протитанкових мінних полів», підрив мостів — не їх профіль.  

Аналіз офіційної інформації Наєва і конфіденційних даних, отриманих мною, дають підстави зробити висновок: в червні 2021 року під видом «облаштування мінно-вибухових загороджень» були розміновані території «Чонгару» і «Каланчаку».

Щоб виконати обіцянку, дану Зеленським 26 лютого 2020 року під час форуму Age of Crimea, були розміновані поля біля КПВВ «Чаплинка», «Чонгар»  і «Каланчак». Ударними темпами почали будувати повноцінний Центр надання адміністративних послуг на пункті пропуску «Чонгар» і «Каланчак»  на адміністративному кордоні з анексованим росією Кримом «з працюючими вбиральнями і зоною відпочинку», який потрібно було завершити «до кінця року», — як обіцяв світовій спільноті президент.

14 лютого 2022 року (за 10 днів до повномасштабного вторгнення) на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» розпочали курсувати шатли від пункту пропуску до адміністративної межі з окупованим Кримом.

Про це на своїй сторінці у Facebook пафосно розповіла віцепрем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук (цитую):

«23 листопада 2021 року пообіцяла, що впродовж трьох місяців команда Мінреінтеграції запустить шатли на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак»: від пункту пропуску до адмінмежі.
Сьогодні шатли поїхали. Завдання виконано. На тиждень раніше дедлайна».

m.facebook.com/story.php?story_fbid=1842337879286060&id=100005295963148

Верещук, мабуть, не бачила, що одночасно з курсуванням «шатлів» з окупованих територій Криму в напрямку «Чонгар» і «Каланчака» росія стягує величезну кількість танків, броньованої техніки, гаубиць, ракетних установок залпового вогню, тисячі військових і готує  команду Зеленського «до травневих шашликів».

На мапі позначені КПВВ «Чаплинка», «Каланчак» і «Чонгар»,  протитанкові мінні поля навколо яких були розміновані

На мапі позначені КПВВ «Чаплинка», «Каланчак» і «Чонгар»,
протитанкові мінні поля навколо яких були розміновані

 Підриваючи мости через канали,

можна було зупиняти рух ворога

Депутат Херсонської обласної ради, військовослужбовець Сергій Хлань розповів, що 2014 року розробили план оборони області. Це секретний документ, який передбачав 4 лінії оборони лише на Чонгарському перешийку.

«Одразу за Чонгарським мостом, між автомобільною і залізничною дорогою був розташований опорний пункт нашої військової частини, який ми з 14-го року укріплювали. Цей пост був для того, щоб контролювати підрив Чонгарського мосту у разі можливого вторгнення», – каже Хлань.

«Наступний міст був Сальківський, так само там була опорна частина. Підриваючи мости через канали, можна було зупиняти рух ворога. Саме на всіх цих каналах були блокпости з 2014 року і вони діяли до 2019. Так само був розрахунок, що в разі прориву Чонгара, Салькова, тоді ми будемо зупиняти їх на каналах і остаточно Антонівський міст, який би зупинив ворога й окупацію Херсона», – розповів депутат.

За словами Хланя, після виборів 2019 року пріоритети у фінансуванні в Херсонській області надавалися будівництву доріг і облаштуванню об’єктів інфраструктури, а не питанням безпеки та, зокрема, організації територіальної оборони.

«2020 рік, на тероборону було закладено фінансування, однак набагато менше. Незважаючи на це, виконання програми було завалено, по інерції й традиційно ці гроші перекидалися на дороги та на облаштування КПВВ «Чаплинка» і «Каланчак», – згадав військовослужбовець Хлань.

Він зазначив, що за кілька днів до повномасштабного вторгнення Росії територіальна оборона області отримала 2 млн. грн. фінансування.

Хлань стверджує, що він вважав неможливим швидке захоплення півдня російськими військами.

«Коли мені казали, що росіяни будуть нападати з Криму, маючи інформацію з 2014 по 2019 рік, я казав, що це неможливо. Тому що на кінець 2019 року ми настільки забезпечили оборону перешийка і проходу з Криму, що пройти там було неможливо», – наголошує депутат.

«І коли 24 лютого деякі російські солдати пишуть, що вони спали просто з  Криму до Нової Каховки… Вони спали в автівках, коли автівки рухалися зі швидкістю 70 км/год, як на параді. Мені боляче це читати та це чути, я не розумію, як це відбулося», – поділився Хлань Радіо Свобода.https://www.radiosvoboda.org/a/novyny-pryazovya-hotovnist-pivdnya-ukrayiny-viyna/31996901.html  

 Захоплення Херсону – зрада

чи злочинна недбалість?

Наступ російських військ на Херсон відбувався  зі сторони Криму через непідірвані мости і розміновані «Чонгар» і «Каланчак».

1 березня окупанти прорвалися в місто Херсон за допомогою лише  бронетранспортерів. Наступного дня місто було повністю окуповане російськими загарбниками.

Після захоплення міста окупанти почали підготовку до так званого «референдуму» за «Херсонську народну республіку» («ХНР»).

Рекомендую Зеленському, його владі і їх ботам прочитати матеріали голови Херсонської обласної державної адміністрації (2016 — 2019) Андрія Гордєєва  «Добровольці вмирали, поки влада тікала? Як Херсон кинули на призволяще — свідчення учасника подій», опубліковані виданням «Новая газета» із цензурними скороченнями (цитую):

  • Напад на Херсон армією ворога був очевидним ще з 2014 року, це було лише питанням часу, тож план захисту був розроблений.
  • Втім, очільники Херсонської області в перші дні повномасштабного вторгнення Росії начебто втекли й обласний центр залишився без захисту.
  • Добровольцям з місцевих жителів довелося самостійно формуватися в тероборону — до цього цим централізовано ніхто не займався.

 3 березня 2022 року Херсон захопили російські окупаційні війська. Стратегічне місто можна було нехай не назавжди відбити, але затримати окупантів, адже план оборони був. Але влада та правоохоронці нібито втекли, залишивши місцевих жителів захищати місто самостійно й майже без зброї.

 

Редакція видання «Заборона» розповідає про свідчення ексочільника Херсонської облдержадміністрації Андрія Гордєєва щодо подій перших днів оборони від навали з окупованого Росією Криму.

Влада тікала, тероборона — вмирала: події 24 лютого

 

На момент початку російського вторгнення 24 лютого 2022 року жодного блокпоста в обласному центрі не було, розповів «Новой газете» голова Херсонської обласної державної адміністрації (2016-2019) Андрій Гордєєв.

 «Представники поліції, СБУ також полишили місто без захисту,  тікаючи у перших рядах. Теперішній очільник ОДА Геннадій Лагута пропав. Дурість чи зрада, можливо і те, і інше», — зазначив Гордєєв.

За його словами, російська армія увійшла у Херсон вже 2 березня, бо ніхто не знав, що потрібно робити. З першого дня війни добровольці приходили до військкомату, а до них ніхто не виходив. Тільки близько сьомої вечора їх вивезли у село Наддніпрянське, де повинна була розміщуватися база тероборони.

«О 7 ранку проходила нарада щодо оборони області. Командир бригади ТрО вимагав вантажівку, щоб перевозити зброю зі складу до себе на базу. Йому кажуть: «Добре, чекай, зараз буде». О 8 ранку він телефонує ще раз: «Де моя вантажівка?». Кажуть: «Почекай, зараз буде». О дев’ятій годині, десятій — те ж саме. А об 11 ранку заступник голови Херсонської ОДА з питань оборони Якименко сказав: «Звертайся до мера, бо я зараз далеко, в евакуації», — розказав Гордєєв.

 Ексчиновник акцентував, що у той час, поки теробороні обіцяли транспорт, «заступник нинішнього голови ОДА з питань оборони разом з адміністрацією міста просто тікали».

Зброю, як розповів Гордєєв, командиру тероборони довелося шукати самостійно, зупинивши автівку, яка везла її у місто Олешки, де тримала оборону 59-та бригада. Так вдалося дістати близько 660 автоматів з боєкомплектами. З цієї ж машини видали 400 автоматів добровольцям у Наддніпрянському.

 «На Антонівському мосту йде бій. Треба взяти міст під охорону. І вони [бійці ТрО з Наддніпрянського] пішки йшли близько трьох кілометрів. Прийшли туди, вже була глуха ніч. По них [вдарили], вони побачили [жертв] і дали деру! Десь половину автоматів повернули, інші — безслідно зникла, як і люди. У тому сенсі, що вони залягли на дно, злякалися», — описав ситуацію першого дня російського вторгнення ексглава облдержадміністрації Гордєєв.

 В результаті на озброєнні у територіальної оборони залишилося всього кілька сотень автоматів та близько 50 РПГ-18 (радянські протитанкові гранати), з якими на додачу до «коктейлів Молотова» бійці намагалися влаштувати засідку на бронетехніку окупантів у Бузковому парку Херсона.

Міському священнику власноруч довелося поховати 67 бійців тероборони, яких навіть неможливо було ідентифікувати.

«Священник їх всі сфотографував, зробив нумерацію, зробив закритий час у Telegram. Каже: «Переможемо, потім будемо їх всіх діставати», — розказав колишній очільник ОДА.

 План захисту Херсона був:

чотири лінії оборони

 Було чотири лінії оборони міста: однією з перших мала стати зрошувальна система Херсона, переконаний Гордєєв.

Вона проєктувалася за часів СРСР двома міністерствами – оборони і сільського  господарства, тож була побудована таким чином, що жодний транспорт не проїде якщо будуть підірвані мости через водоканали, — пояснив ексголова ОДА.

На фото один із мостів через водоканал зрошувальної системи на Херсонщині. «Мости побудовані таким чином, що у випадку їх підриву жоден транспорт, танки, бронетехніка не пройшли б через водоканали і вся ворожа техніка була б зупинена», - заявив екс-глава Херсонської ОДА Гордєєв.

На фото один із мостів через водоканал зрошувальної системи на Херсонщині. «Мости побудовані таким чином, що у випадку їх підриву жоден транспорт, танки, бронетехніка не пройшли б через водоканали і вся ворожа техніка була б зупинена», — заявив екс-глава Херсонської ОДА Гордєєв.

 Лінії оборони Херсона:

1.   Перешийок між Херсонською областю й Кримом повинен був бути замінованим. За словами Гордєєва, так і було, але приблизно за тиждень до початку війни його розмінували з невідомих причин.

2.   Прикордонники повинні були подати сигнал про початок вторгнення, але не вступати в бій, а відійти далі. А далі — зрошувальна система Херсона. «Логіка така: підриваємо мости, вони [окупанти] зупиняються, і наша артилерія (б’є  по ворогу)», — роз’яснив колишній глава облдержадміністрації. 

3.   Річка Дніпро. Антонівський міст тримати до останнього, але якщо не вдається, зруйнувати міст: міст руйнується і Херсон опиняється відрізаним, залишається обороняти лінію води, бо Дніпро, на думку Гордєєва, перейти практично неможливо.

4. Каховський плацдарм. Евакуювати Нову Каховку і тримати оборону там, максимально укріпитися.

 «На все це відводилася доба. Добу нам треба було стримувати їх на вході. Не вийшло», — резюмував Гордєєв.

 Повний текст статі ексглави Херсонської ОДА Гордєєва, в його первинному вигляді, мовою оригіналу (російською)  опублікувало видання «Новая Польша» під з «Как брали Херсон? Глупость или предательство».

 Статтю можете прочитати (рекомендую!) за цим посиланням:

 https://novayapolsha.pl/article/kak-brali-kherson-glupost-ili-predatelstvo/

Мер Таврійська Микола Різак: «Де наш

перший ешелон оборони, другий? Де вони?»

 В обід 24 лютого головна станція Північно-Кримського каналу, Каховська ГРЕС, міста Таврійськ, Каховка, Нова Каховка уже були захоплені російськими військами повідомили виданню «Depo. Херсон»  очевидці подій в соцмережах і телефонних розмовах. Про це «Новому дню» 24 лютого також повідомив міський голова Таврійська Микола Різак. «Я щойно з головної споруди. Вона захоплена. Там стоїть російський танк, «град», БТРи і російські солдати зі зброєю», — сказав він.

 За словами Миколи Різака, він про це негайно повідомив керівництву Херсонської облдержадміністрації. «Я їм про це кажу, а вони не вірять. А у мене питання: як могли російські танки, «гради» і БТРи за чотири години пройти від Армянська до Таврійська? Де наш перший ешелон оборони, другий? Де вони?» — додав він.

«26 лютого російські війська захопили місто Мелітополь Запорізької області. Швидке захоплення Мелітополя сталося через те, що ворожі війська пройшли швидко і зайшли зі сторони Криму. Ми це чітко розуміємо»,- зазначив мер міста Іван Федоров і додав, що «вороги йшли через Херсонщину, тому відповідальність здебільшого лежить на спецслужбах, які контролювали цей регіон».

Зауважу пану Федорову, так, вина лежить і на керівництві спецслужб у  захопленні ворогом півдня країни. Але спецслужби НЕ займаються мінуванням чи розмінуванням  або підривом мостів, не відають наказів на їх розмінування або знищення. Це не їх компетенція.

Повна вина лежить на президенту, верховному командуючому ЗСУ і вищому військовому керівництві.   

 На думку військових експертів, РОЗМІНУВАННЯ протитанкових мінних загороджень на полях  біля пунктів в’їзду/виїзду «Чонгар», «Каланчак», «Чаплинка» і доріг сполучення і НЕ ПІДРИВ мостів, які  з’єднують Крим з материковою Україною, мостів через р. Дніпро (в першу чергу – Антонівського автомобільного і залізничного) і транспортних мостів через водоканали зрошувальної системи в Херсонській області, які були побудовані ще в радянські часи за проектом МО СРСР  призвело до того, що окупація півдня відбулась  протягом кількох днів.

 https://i-ua.tv/news/56780-khto-rozminuvav-chonhar

 Влада була не готова підривати мости

Представники вищого політичного керівництва не підривали мости, тому що  думали не про життя мирного населення і військових, а про те, що з боку росії «теж люди, які дбайливо ставитимуться до будинків, мостів та іншої інфраструктури».

Однією з головних помилок у перші години після повномасштабного вторгнення рф була неготовність влади нищити об’єкти інфраструктури, аби зупинити російських окупантів.

У цьому зізнався радник глави ОП Михайло Подоляк в інтерв’ю «Фактам» (див. тут:

https://fakty.ua/406508-my-ni-pri-kakih-obstoyatelstvah-ne-pojdem-na-ustupki-rossii—mihail-podolyak

«На мою думку, одна з ключових помилок, це коли почалося інтенсивне вторгнення, але ніхто — ні наші громадяни, ні військові, ні ми як органи управління — не міг повірити в те, що це відбувається у XXI столітті та відбувається з нами. Того раннього ранку 24 лютого ми психологічно не були готові підривати мости»,  – зазначив Подоляк.

Мій коментар: не потрібно всіх узагальнювати. Були і цивільні, і військові, які попереджали, що буде повномасштабна воєнна агресія росії.

Ще у квітні 2019 року я і група старших офіцерів попередили українців, що у випадку обранням Зеленського президентом путін вчинить  повномасштабне вторгнення. Прочитайте наш аналіз, чому не можна було обирати Зеленського главою держави, який одночасно є і верховним головнокомандувачем  ЗСУ.

Повний текст звернення офіцерів читайте тут:

https://www.officers.org.ua/?p=5468;

https://umoloda.kyiv.ua/number/0/2006/132587

На восьмий день після інавгурації президента Зеленського, 28 травня 2019 року  я опублікував відкритий лист до нього «І це – не жарти…», у якому наголосив, що путін ВЧИНИТЬ повномасштабне вторгнення і однією з мотивацій цього вторгнення буде сам Зеленський (цитую):

 «Пане Зеленський, застерігаю, що для захисту етнічних росіян, російськомовних громадян i вірян РПЦ в Україні (так звана УПЦ МП), багато з яких мають паспорти РФ, є агентами спецслужб Росії і «п’ятою проросійською колоною» в Україні, на їх слізне прохання, Москва, під виглядом «миротворчої місії», зробить широкомасштабне військове вторгнення і окупує південно-східні регіони України, а можливо, й Київ».

«Нагадаю Вам, у січні 2008 року, будучи членом ПАРЄ, на одному з засідань Політичного комітету, а потім і на її сесії, на основі аналізу отриманої інформації я повідомив про велику вірогідність того, що впродовж місяця Косово в односторонньому порядку проголосить свою незалежність і в цьому регіоні виникне небезпечна ситуація, яка призведе до людських жертв (що і трапилося в середині лютого!). 

У квітні того ж року на сесії ПАРЄ я попередив Європу, що впродовж півроку Росія розпочне воєнну агресію проти Грузії з метою окупації грузинської території, проголошення Південною Осетією і Абхазією «незалежності» (щось на зразок «ЛНР» і «ДНР») і розміщення там своїх військових баз (що і трапилося у серпні 2008 року!). 

Восени 2009 року на черговій сесії ПАРЄ я вже криком попереджав Європу, що після Грузії на черзі буде Україна й анексія Криму! 

Пане Зеленський, ознайомтеся з фрагментом мого виступу 1 жовтня 2009 року на сесії ПАРЄ при розгляді питання «ООН: реформа і держави-члени Ради Європи» (документ № 12018): 

«…Шановні колеги! Я хочу достукатися до ваших сердець і розуму, щоби ви побачили і почули, що реально відбувається сьогодні у стосунках між Україною і Росією, особливо в Криму, щоб нам не довелося в пожежному порядку розглядати на сесії ПАРЄ і в Раді Безпеки ООН питання про чергову агресію Росії, цього разу в Україні. Попереджаю, що через п’ять років анексія Криму стане реальністю, як анексія Абхазії і Південної Осетії в Грузії…».

 Після повернення в Київ від колег у Верховній Раді за цей виступ довелося почути, що я «провокатор», «яка може бути війна між Україною і Росією», «ми братні слов’янські народи», «нас пов’язує багатовікова дружба», «у нас великий договір про дружбу», «ми брати навік» і багато такого іншого». 

Повний тест листа читайте тут: https://www.umoloda.kiev.ua/number/3462/180/133753/  

 10 лютого (за 14 днів до початку широкомасштабної агресії росії) ряд видань (Цензор.Нет, Універсум, Український репортер) опублікували мою статтю «Світова психологічна війна, як передвісник розпаду Росії – останньої «імперії зла», у якій я  ВТРЕТЄ попередив Зеленського, що путін вчинить повномасштабне вторгнення, яке призведе до захоплення східно-північних і південних територій і великих людських жертв серед цивільних і військових.

 Мій висновок був зроблений на основі глибокого аналізу інформації, опублікованій в західних ЗМІ,  даних розвідок США, Великої Британії, Німеччини і ГУР МО України та отриманої мною конфіденційної інформації від закордонних джерел.

Аналіз цих даних вказував, що вторгнення росії в Україну є НЕМИНУЧИМ і буде після 20 лютого.

 Війська рф можуть  захопити дві третини української території, атакуючи з кількох флангів та в кілька етапів.

У першому варіанті очікується, що росія влаштує одночасну атаку з території окупованого Криму, а також через території ОРДЛО. У другому сценарії розглядається можливість нападу через південь і північний схід України, а також наступ на Київ із півночі.

У статті я опублікував карту, на якій були позначені найбільш ймовірні  напрямки вторгнення російських військ в України.

 Події, які відбулися після 24 лютого, на жаль, підтвердили мою інформацію, висновки і напрямки наступу російських військ.

У статті я наголосив, що загроза повномасштабної воєнної агресії з боку росії і окупації значної частини території України є РЕАЛЬНОЮ, поки при владі путін.
Ми повинні бути постійно готові до гарячої фази війни. Українці здатні дати відсіч російській агресії.

 Також нагадав, що ще в 2017 році я попереджав, що Україна перетвориться в епіцентр глобальної геополітики, де буде вирішуватися не лише її майбутнє, а й майбутнє всієї цивілізації та перерозподіл сфер політичного і економічного впливів.

 Знайдіть час прочитати цей аналітичний матеріал за 10 люте (див. тут:https://censor.net/ru/blogs/3315295/svtova_psihologchna_vyina_yak_peredvsnik_rozpadu_rf_ostanno_mper_zla 

 Він був написаний не лише для влади, а, в першу чергу, для 73% виборців, які обрали по «приколу» кіношного «Голобородька» президентом України, з надією, що вони прозріють і не будуть сліпими до сьогоднішнього Зеленського, який як актор грає роль президента і верховного головнокомандувача ЗСУ.

 Сьогодні з «Голобородька» він перевтілився у «ніцномовця» (ніцно – той, що  говорить весь час, завжди, постійно, дуже часто, що аж дратує) – «говірливу голову», яка щодня читає написані йому патріотичні розумні тексти, які лунають з екранів телевізорів і на ютуб каналах.

Знову абсолютна більшість людей наступила на одні й ті ж самі  граблі і  перебуває в ІЛЮЗІЇ ОБМАНУ Зеленського.  

    Цитуємо далі Подоляка. За його словами, ситуація змінилася вже ввечері 24 лютого.

«Перші кілька годин думали: ми вкладали кошти у комфорт для людей, як тепер руйнувати все це? Ось цю тодішню неквапливість вважаю фундаментальною помилкою (це не помилка, а ЗЛОЧИН – Авт.).

Однак десь о 18:00 вже побачив в очах рішучість: заради захисту країни все руйнуватимемо разом із цими російськими іржавими танками. Ми ж думали, що з того боку теж люди, що вони дбайливо ставитимуться до будинків, мостів та іншої інфраструктури», – продовжив радник глави ОП.

 «Загалом, коли були відкинуті всі сумніви, почалося максимально жорстоке знищення елементів інфраструктури. Треба зруйнувати — зруйнуємо, головне знищити енну кількість техніки ворога та його самого. Ми швидко розібралися, що перед нами орда», – додав Подоляк.

 Мій коментар. Виходить, що до вторгнення росії Подоляк і Зеленський не знали, що «перед ними орда» і продовжували заглядати вбивці путіну у вічі, вважаючи, що він також «люди». Наївний мов діти, а може і ні…

 Подоляк дав свідчення ЗМІ, яким підтвердив, що в діях президента Зеленського мінімум є ознаки кримінального правопорушення – злочинна службова недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки і карається позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років (ч. 2 ст. 367  КК).

 Дякую Подоляку за зізнання. Думаю, майбутній суд над Зеленським врахує це, якщо він піде на угоду зі слідством.

 Раніше секретар РНБО Олексій Данілов уже критикував радника голови Офісу президента Михайла Подоляка через заяви останнього щодо стану обороноспроможності держави в цілому, зокрема – потреб в військовій допомозі.

 «Я не розумію, чому він робить такі заяви. Він представник Генштабу? Я його бачив тільки на пеньках у Януковича. Не розумію, з якого переляку він зараз є голосом армії. Такі речі має казати Залужний (головнокомандувач ЗСУ – Авт.), Шаптала (начальник Генштабу ЗСУ – Авт.) та міністр оборони», – наголосив Данілов.

 Подоляк відреагував на критику Данілова: «Я, чесно кажучи, не зовсім розумію, навіщо люди оце все говорять… Я навіть не готовий коментувати слова Данілова. Оскільки я вважаю, що ця людина, певно, веде якусь власну інформаційну кампанію. Я не знаю, навіщо він це робить», – заявив Подоляк в інтерв’ю «Бабель».

 Далі Подоляк стверджує, «десь о 18:00 24 лютого я вже побачив в очах рішучість: заради захисту країни все руйнуватимемо разом із цими російськими іржавими танками».

У кого він «побачив в очах рішучість» — я не знаю. Але точно знаю, що бої в районі Антонівського мосту почалися 25 лютого – через добу після початку повномасштабного вторгнення.

 Запитання до Зеленського як до верховного головнокомандуючого  ЗСУ:

Чому він, маючи в запасі цілу добу до взяття російськими військами під контроль Антонівський автомобільний міст, НЕ ВІДДАВ НАКАЗ ЗНИЩИТИ його разом з Антонівським залізничним мостом та всі інші мости через р. Дніпро і водоканали зрошувальної системи в Херсонській області, що дозволило окупантам вийти на кордон  Херсон – Нова Каховка – Каховка — Миколаїв?

Чому він НЕ ВІДДАВ НАКАЗ підірвати всі мости, які з’єднують Крим з материковою територією України, якщо вони, як стверджує Генштаб ЗСУ, були ЗАМІНОВАНІ?

 Військові експерти стверджують, що при знищенні цих мостів ворог НЕ ЗМІГ би  захопити Херсон і окупувати Херсонську область і значну частину Запорізької області.

 Вночі 26 лютого 5 російських військових гелікоптерів висадили десант у місті Миколаєві, який був знищений. Вранці цього ж дня російські танки в’їхали в Миколаїв зі стрільбою і спробували прорватися в центр міста. Після бою з бійцями ЗСУ та ТРО окупанти, понісши значні втрати, втекли в сторону Херсона. 1 березня  російські війська колонами почали оточувати Миколаїв і Херсон. Захисники відстояли місто корабелів і відтіснили ворога до Херсонської області.

9

Мапа бойових дій в Миколаївській області станом на 21.09.2022

Детально про бої за Миколаїв і область читайте тут:  https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%91%D0%BE%D1%97_%D0%B7%D0%B0_%D0%9C%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D1%97%D0%B2

Мости, які з’єднували Крим з материковою територією України,  НЕОБХІДНО було знищити, як тільки ворог рано вранці 24 лютого наніс перші ракетні удари по позиціям українських військ і по мостам пішли танки і бронетехніка агресора. Щоб запустити механізми підриву мостів достатньо  декілька секунд (це не часи Другої світової війни, що потрібно було підпалювати бікфордів шнур або використовувати динамо-машину для підриву електричного детонатора через довгий провід для забезпечення безпеки підривника).

Радник глави Офісу президента Олексій Арестович заявив, що причини, через які південь України, зокрема, Херсон та Нова Каховка, був окупований російськими військами, хай встановлює слідство. Якщо коротко – ворог захопив цю частину країни через помилки з боку України.

Про це він сказав в інтерв’ю Марку Фейгіну за підсумками 8 травня.

«Чому не підготували Херсон, Нову Каховку? Чому не замінували мости, чому не підірвали?» – запитав Фейгін.

«Відповідь дуже коротка у тих, хто цією темою займається: «ПРО*БАЛИ», – відповів Арестович (див. відео):

https://www.youtube.com/watch?v=WSt2sNyGkjA

«Хто, чого і як – так, розбиратимемося, зокрема розбираються правоохоронні органи. Тому що – де некомпетентність, де зрада – це найбільше запитання. Там розбираються, і обов’язково всім дадуть оцінки – і кадрові, і персональні, і кримінальні, і всі на світі», – сказав Арестович.

Далі він почав виправдовувати президента Зеленського і главу його офісу, свого шефа Єрмака, заявивши, що наразі активізувалися спроби у всіх провалах звинуватити Офіс президента. На його думку, це неправильно – «нехай кожен баран несе свої Фаберже», – заявив радник голови ОП.

«А 360 тисяч чиновників між нами та землею? Це хто? Вони хоч якось, хоч за щось відповідають? А військове командування, до якого дуже багато питань уже?» – поставив кілька риторичних запитань Арестович і повторив, що «розбиратимемося».

https://news.liga.net/ua/politics/news/pochemu-rossiya-okkupirovala-yug-ukrainy-arestovich-nazval-prichinu-i-dalneyshie-shagi-vlastey

Минуло понад сім місяців, але до цього часу не «розібралися» — керівництву держави «НЕНАЧАСІ», тому що  головними винуватцями у злочинній здачі півдня України є президент, верховний головнокомандувач ЗСУ Зеленський, Резніков, Єрмак, Баканов, Буданов, Хомчак та інші воєначальники і урядовці.

Аналіз наведених фактичних даних, свідчень і конфіденційної інформації  дає підстави зробити ВИСНОВОК:

 

1). Загороджувальні  протитанкові мінні поля навколо пропускних пунктів «Чонгар»,  «Каланчак» і «Чаплинка»  на адміністративній межі з анексованим  Кримом були  РОЗМІНОВАНІ за НАКАЗОМ (директивою) президента, верховного головнокомандувача ЗСУ Володимира Зеленського. 

 

2). Мости, які з’єднували півострів Крим з материковою частиною України, мости через р. Дніпро і мости через водоканали зрошувальної системи в  Херсонській області НЕ БУЛИ ПІДІРВАНІ (або були розміновані) за НАКАЗОМ (директивою) президента,  верховного головнокомандувача ЗСУ Володимира Зеленського. 

 

3). Наказ військовим (по команді) про РОЗМІНУВАННЯ міг віддати лише головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Руслан Хомчак (з 27 березня 2020 по 27 липня 2021), нині перший заступник секретаря РНБО.

 

4). Ці накази Хомчак міг відати лише підлеглим йому воєначальникам:

- начальнику інженерних військ ЗСУ генерал-майору Юрію  Лукашику,

- начальнику Центрального управління інженерних військ ЗСУ  генерал-лейтенанту Кравчук Миколі Івановичу,

- командувачу  Оперативного командування «Південь» генерал-майору Ігорю  Палагнюку (з липня 2019 – 2021) або генерал-майору Андрію  Ковальчуку (з 2021 року).

 

5). Накази Хомчака повинні зберігатися в штабі Оперативного командування «Південь» (штаб знаходиться у м. Одеса) і у штабі  інженерних військ ЗС України, якщо до цього часу не знищені. 

 

6). Саме через ці ДІЇ з ознаками злочинної недбалості або державної зради президента,  верховного головнокомандувача ЗСУ Володимира Зеленського і головнокомандувача ЗСУ  генерал-полковника Руслана Хомчака російські війська впродовж тижня захопили  і окупували південь України.

7). Це привело до жахливих трагічних людських жертв – загибелі десятків тисяч мирних жителів в окупованих містах і селах і декількох тисяч військових та інших тяжких наслідків.

8). Звільнення окупованих південних територій України відбувається з  суттєвими втратами особового складу ЗСУ.

9). Всю відповідальність за злочинну здачу Півдня України з ознаками злочинної недбалості або державної зради, що призвело до багатотисячних людських жертв та інших тяжких трагічних наслідків, повинні нести в першу чергу президент, верховний головнокомандувач ЗС України Зеленський, головнокомандувач ЗСУ (на той час) генерал-полковник Хомчак, глава Офісу президента Єрмак, вище військове командування і члени уряду, які виконали злочинний наказ (письмовий чи усний – не має значення) про РОЗМІНУВАННЯ загороджувальних протитанкових мінних  полів біля «Чонгара», «Каланчака», «Чаплинки» і наказ  про НЕ ПІДРИВ мостів (або їх розмінуванні), які з’єднували Крим з материковою частиною Україною, мости на р. Дніпро і  мости через водоканали зрошувальної системи в Херсонської області.

Довідково.

Генерал Хомчак – протеже  олігарха Коломойського, який надав Зеленському велику фінансову і інформаційну підтримку на президентських виборах.

У відкритому листі до президента Зеленського 28 травня 2019 року я написав: «На порушення вимог п.12 ст.10 Положення про Міністерство оборони України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 листопада 2014 року №671, Ви, без подання міністра оборони, призначили Руслана Хомчака начальником Генерального штабу — Головнокомандувачем ЗСУ.

Окремі політики й учасники бойових дій на сході вважають призначення пана Хомчака не лише аморальним. На нього покладають вину за Іловайський котел і великі втрати серед військових і добробатів» (див. відео в YouTube «Зеленський назначив генерала-зрадника Хомчака главою ВСУ» (див. відео тут: 

https://www.youtube.com/watch?v=d9TmEOZsxIg).

 Так, народний депутат, засновник полку «Азов» Андрій Білецький в ефірі телеканалу ЗІК заявив: «Призначення Хомчака для величезної кількості армійців, ветеранів, людей — це сприймається, фактично, як плювок в обличчя». «Для Президента Зеленського великим плюсом Хомчака є близькість до Дніпропетровського клану. Він був творцем і виконавцем Іловайської операції», — наголосив Білецький.

 «Винуватець Іловайського котла Руслан Хомчак — начальник Генштабу. «Гарний початок» нового Президента», — зазначив про це на власній сторінці у «Фейсбуці» Олег Ляшко. «Ця людина командувала операцією штурму Іловайська. Через ігнорування ним повідомлень розвідки про прорив російських військ стався Іловайський котел. Генерал Хомчак покинув війська і вийшов з оточення, тоді як 90% воїнів, яких він послав у коридор російських військ, загинули, були поранені або потрапили в полон. І ніхто не поніс покарання», — наголосив Ляшко. «Хіба це морально — призначати таку людину командувати військом? І де та «правда про Іловайськ» і справедливе покарання за сотні смертей під Іловайськом і Дебальцевим, про які ще до виборів заявляв радник Зеленського з питань оборони Апаршин? Суспільство чекає відповіді!» — підсумував народний депутат Ляшко. 

 За офіційними даними, в Іловайському котлі загинуло до 400 військових і добровольців (за неофіційними, до 1500), близько тисячі бійців потрапили в полон і стільки ж зникли безвісти. Була втрачена практично вся бойова техніка.

 Як стверджують бійці батальйону «Азов», Хомчак під час спроби визволення Іловайська добровольчими батальйонами відмовився йти з ними в бій iз надуманих причин (див. «Вікіпедія»). 

За свідченнями очевидців, викладеними в соціальних мережах, Хомчак залишив військових в оточенні, а сам, на подарованому йому Коломойським броньованому мікроавтобусі, виїхав з оточення. Хомчак має близькі стосунки з Коломойським і його «правою рукою» Корбаном, без консультацій якого не приймав жодного рішення в 2014 році, називав його «шефом». 

 Військові звання «генерал-майор» (2011 р.) і «генерал-лейтенант» (2013 р.) Хомчаку були присвоєні президентом-утікачем, зрадником України Януковичем. 

 

Пане Зеленський, за таких обставин Ви мали б утриматися від призначення Хомчака на посаду начальника Генштабу ЗСУ до завершення досудового слідства і слухання справи в суді, де в обов’язковому порядку повинні давати свідчення експрезидент Порошенко, колишній начальник генштабу Муженко та інші посадові особи. Винні в Іловайській трагедії мають понести заслужене покарання.

 

Пане Зеленський, ці та інші ваші призначення базуються не на принципі трьох «П» (професіоналізм, патріотизм, порядність), а на принципі «особистої відданості» своїх друзів і бізнес-партнерів з «однієї пісочниці 95-го кварталу», на зв’язках iз вашим фінансовим і інформаційним «спонсором» Коломойським і нічим не відрізняються від кадрової політики ваших попередників», — зауважив я у листі до Зеленського.

 Повний текст відкритого листа до Зеленського тут:

https://www.umoloda.kiev.ua/number/3462/180/133753/

 5 грудня 2019 року Зеленський присвоїв Хомчаку звання генерал-полковника.

Перелік посадових осіб, які МОГЛИ обговорювати з президентом Зеленським питання про РОЗМІНУВАННЯ мостів на всіх кримських перешийках і протитанкових мінних полів навколо «Чонгару», «Каланчака» і «Чаплинки» і ухвалити з президентом Зеленським спільне рішення про їх розмінування і не підрив мостів:

 Андрій Єрмак — глава Офісу президента, член РНБО ( з 11 і 12 лютого 2020 р.). За моєю інформацією, Зеленський призначив Єрмака на ці посади після повернення їх з Оману за рекомендацією секретаря Ради безпеки росії Патрушева.

 Іван Баканов – голова СБУ (з 29 серпня 2019 – 19 липня 2022 року).

 Кирило Буданов – начальник ГУР МОУ (з 5 серпня 2020 року).

 Денис Шмигаль — прем’єр-міністр (з 4 березня 2020 р.).

 Олексій Резніков — віце-прем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (з 4 березня 2020 до 3 листопада 2021 року). З 4 листопада 2021 року — міністр оборони.

Тепер думаю зрозуміло, чому Резніков так наполягає, щоб розслідування обставин розмінування мостів на всіх кримських перешийках і полів навколо «Чонгару», «Каланчака» і «Чаплинки» в напрямку Херсону було проведене після перемоги у війні з росією…

 Ірина Верещук — віце-прем’єр-міністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій (з 4 листопада 2021 року).

 Владислав Криклій — міністр інфраструктури (серпень 2019 – травень 2021 рік).

 Андрій Таран — міністри оборони (з 4 березня 2020 – 4 листопада 2021 року).   

 Генерал-лейтенант Сергій Наєв — командувач об’єднаних сил Збройних Сил України з 27 березня 2020 року.

 Генерал-майор Юрій Лукашик – начальник інженерних військ ЗС України,  

 Генерал-лейтенант Кравчук Микола Іванович – начальник Центрального управління інженерних військ ЗС України.

 Командувачі Оперативного командування «Південь»:

генерал-майор Ігор Палагнюк (з липня 2019 – 2021),

генерал-майор Андрій Ковальчук (з 2021 року),

генерал-майор Сергій Шаптала — начальники штабу – перший заступник ОК «Південь» (з 2017 – квітень 2020 року),

 генерал-майор Андрій Соколов — заступник Командувача ОК «Південь» (з 2017 року).

Мінуванням, розмінуванням, підривом замінованих споруд, об’єктів і т. д. займаються інженерні саперні війська України — рід спеціальних військ у Збройних силах України, що призначений для інженерного забезпечення бойових дій.

Підрозділи інженерних військ є у кожному з видів Збройних сил України, а також окремо у Головному управлінні оперативного забезпечення.

Центральне управління інженерних військ ЗС України знаходиться в м. Київ, якому, зокрема, підпорядковані 808-й окремий понтонно-мостовий полк (м. Білгород-Дністровський Одеської області) і 16-й окремий полк оперативного забезпечення (c. Семенівка, Мелітопольський район, Запорізька область).

 В той час, коли повномасштабне вторгнення російських військ йшло повним ходом, в офісі президента, як заявив Подоляк, продовжували думати, що «росіяни люди і що вони будуть дбайливо ставитися до будинків, мостів та іншої інфраструктури».

 Зауважу, що уже в перші години вторгнення 24 лютого москальські «люди»  розбомбили у Харкові, містах Київської та інших областей  житлові будинки, школи, лікарні, вбили мирних мешканців і дітей.

По мостах рашисти ракетних, бомбових чи артилерійських ударів НЕ наносили, вони їм були потрібні для захоплення півдня України…

 Про це керівництву держави було добре відомо, але в їх очах ще не було «блиску рішучості» підірвати мости, воно думало, що москалі-кацапи «люди».

 Злочинна бездіяльність з ознаками державної зради президента Зеленського і вищого військово-політичного керівництва країни, на мою думку, проявилася в наступному:

1) в абсолютній неготовності президента Зеленського, парламенту і уряду до повномасштабної воєнної агресії росії проти України, хоча він знав, що вона буде.

США і Велика Британія завчасно попередили президента Зеленського, що путін прийняв рішення про широкомасштабне вторгнення в Україну у другій половині лютого  і надали йому повну  розвідувальну інформацію разом з картами і схемами про вторгнення російських військ.

Свої неодноразові попередження про неминучість повномасштабного вторгнення путіна, опублікованих у відкритих листах до Зеленського і відправлених в Офіс президента, до уваги не беру (я генерал-лейтенант СБУ у відставці з 2010 року, тому президент міг не звертати на них уваги);    

2) у прийнятті Зеленським спільно з військовим і урядовим керівництвом  країни РІШЕННЯ  про розмінування протитанкових мінних загороджень на полях  біля пунктів в’їзду/виїзду «Чонгар», «Каланчак», «Чаплинка», доріг сполучення і мостів через водоканали зрошувальної системи в Херсонській області;

3) у НЕ підриві мостів, які з’єднують Крим з материковою Україною, мостів через р. Дніпро і транспортних мостів через водоканали зрошувальної системи, які були побудовані ще в радянські часи за проектом МО СРСР.

На думку військових експертів, у випадку підриву мостів через водоканали танки і бронетехніка не змогли б їх подолати. Потрібно було б наводити понтонні мости, на що потрібен час, але  вони знищувалися б нашою артилерією і авіацією (що ми бачимо майже щоденно).  

Через не підрив мостів та розмінування протитанкових мінних полів навколо пропускних пунктів «Чонгар», «Каланчак» і «Чаплинка» на  адміністративній межи з анексованим Кримом  російські війська швидким  маршем (впродовж декількох днів) оточили Маріуполь, захопили Херсон і область, значні території Миколаївської (бої були у самому Миколаєві) і Запорізької областей разом з ЗАЕС, підривом якої шантажує путін.  

Впевнений, що якби Зеленський перед початком повномасштабного воєнного вторгнення російських військ покинув країну, як йому пропонували на Заході, або, не приведи  Боже, помер від переляку (дай Боже йому здоров’я і Многая літа), то Україна НЕ впала б на коліна перед путіним, швидкої окупації Півдня країни, таких людських жертв та інших тяжких наслідків НЕ СТАЛОСЯ б.

В українців є вільний незламний козацький дух, вони мають Збройні сили на чолі з Головнокомандувачем бойовим генералом Валерієм Залужним, якому повністю довірять, і багатотисячний волонтерський рух.

Українці – незламна і непоборна НАЦІЯ.

Українці – нація ПЕРЕМОЖЦІВ!  

 Українці знають, що кацапи-москалі – звіроподібні нелюди-андрофаги (людожери, канібали), а не «люди», як їх вважали в перший день вторгнення окупантів в Офісі президента (а можливо, й досі так вважають).

 Я не довіряю президенту…

 На завершення, як кажуть, нічого особистого.

Як генерал спецслужби я НЕ ДОВІРЯЮ президенту Зеленському,  який уже надів на себе корону єдиного «героя-переможця» у російсько-українській війні.

Недовіра виборця і недовіра  генерала СБУ до президента – це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці…

10

Я вірю у Збройні Сили України і довіряю бойовим генералам:

 

Валерію Залужному – Головнокомандувачу ЗСУ,

Євгену Мойсюку – заступнику Головнокомандувача ЗСУ,

Сергію Шапталі – начальнику ГШ ЗСУ,

Віктору Ніколюку – командувачу військ ОК «Північ»,

Олександру Павлюку – командувачу об’єднаних сил ЗСУ,

Григорію Галагану – першому заступнику начальника  Центра спеціальних операцій «А» СБУ, екскомандувачу ССО ЗСУ  (2020 – 2022),

Михайлу Забродському – народному депутату країни, екс-командувачу  Десантно-штурмових військ (2015 – 2019),

Дмитру Марченку – командуючому обороною Миколаєва,

Сергію Кривоносу – експершому заступнику Командувача Сил спеціальних операцій ЗСУ (2016 -2019), екскомандувачу оборони аеропорту «Київ» (Жуляни) та іншим (див. відео тут:

 https://tydyvy.com/video/DykqNFM

 Лист-подяка Командувачу Сил Спеціальних Операцій Григорію Галагану від «УкРАїнського СМЕРШУ» (текст див. тут: 

https://ukrreporter.com.ua/golovne/statti/lyst-podyaka-komanduvachu-syl-spetsialnyh-operatsij-grygoriyu-galaganu.html

 «Як Путін х*йло, так Зеленський брехло»

 У червні 20021 року після поширення Зеленським чергових російських фейків про війну Європейська Солідарність зробила заяву (цитую):

«Як Путін х*йло, так Зеленський брехло. На цинічній брехні йшов на президентство. На такій же брехні намагається утримуватися при владі. І під час виборчої кампанії, і тепер головним його медійним інструментом залишається канал Коломойського-Медведчука, який власники здали в оренду Офісу президента».

https://eurosolidarity.org/2021/06/24/zayava-yevropejskoyi-solidarnosti/

 Зауважу, що підстав для НЕДОВІРИ Зеленському – більш, ніж достатньо.

Наприклад, Зеленський безсоромно брехав про обставини свого таємного візиту з Єрмаком до Оману. Про  подробиці цього візиту читайте в статті  «Домашні завдання» Зеленського: «Вагнергейт» та «токсичні» Коломойський і Єрмак».

https://censor.net/ru/blogs/3287519/domashn_zavdannya_zelenskogo_vagnergeyit_ta_toksichn_kolomoyiskiyi_rmak

Зеленський і Єрмак цинічно брехали, що не було  спецоперації по затриманню бойовиків «вагнерівців» (операція «Авеню»).

Що цієї операції в принципі не могло бути нахабно брехали керівники СБУ і ГУР МО Баканов і Буданов, позаштатний радник голови офісу президента Арестович і  депутати фракції «Слуга народу».

Встановлені мною обставини і причини провалу спецоперації «Авеню», яку ГУР МО і СБ України проводили разом із спецслужбами країн НАТО, дають підстави зробити однозначний висновок: фінальна фаза спецоперації по затриманню «вагнерівців» була зірвана з вини президента Зеленського і глави його офісу Єрмака, в діях яких є ознаки злочину, передбаченого ст. 111 ККУ (державна зрада).

На моє глибоке переконання (як слідчого МВС) Зеленський і Єрмак «проявили не суб’єктність», а державну зраду.

Детально про це йдеться у моїй статті «Вагнергейт» – пряма дорога Зеленського і Єрмака до тюрми».

Аналіз наявної у мене конфіденційної інформації і опублікованої у ЗМІ, дає мені (як начальника відділу військової контррозвідки СБУ в минулому)  підстави зробити висновок: Володимир Зеленський НЕ міг НЕ бути завербованим ФСБ Росії, коли роками перебував у Москві. Ймовірність того, що президент України Зеленський і глава його офісу Єрмак (псевдонім «Козир») є таємними агентами російських спецслужб – дуже висока! Вони є  реальною загрозою українській державності. Не бачити цього – значить бути  сліпим недоумком або байдужим до долі України.

Екс-генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що вже після відставки до його рук потрапила аналітична записка Служби зовнішньої розвідки України про Андрія Єрмака, яку поклали на стіл президентові Зеленському. В записці описувалася біографія Єрмака, його різноманітні зв’язки в Росії. В цьому документі є цікавий абзац, який зацитував Луценко: «В якості радника президента України Андрій Єрмак відповідає за зовнішньо політичний напрямок, в тому числі займається питанням українсько-російських відносин. Був ключовою фігурою в Офісі президента, яка супроводжувала обмін між Україною та Росією утримуваними особами у вересні 2019 року. Отримані дані свідчать про наявність у нього контактів з ФСБ РФ. Так, у червні 2019 року у бесіді з одним з представників від України у тристоронній контактній групі Єрмак пропонував організувати контакти з офіцерами ФСБ. Інформація про проведення такої зустрічі відсутня».

Луценко зауважив: «Щоб ви розуміли, на другий день автори записки, вищі офіцери розвідки, були звільнені, без пояснень причин». Окрім того, ексгенпрокурор повідомив, що в присутності президента Єрмак заявив йому: «Юрію Віталійовичу, та навіщо нам ця Європа, нам треба з росіянами домовлятися»(див. тут:  https://censor.net/ua/r3305131).

 Коли і за яких обставин Зеленський попав в поле зору ФСБ росії  і як міг бути завербованим, повинна була вияснити СБУ ще за часів президента Порошенка, коли Зеленський в 2014 – 2015 роках неодноразово ухилявся від призову в армію під час мобілізації, «переховуючись» за кордоном зі своїм «Кварталом-95». Не зробили, хоча для цього були всі підстави.

Переконаний, що ЦРУ США і МІ-6 Британії знають чи був Зеленський завербованим ФСБ, чи є агентом російських спецслужб Єрмак під псевдонімом «Козир». Тому розмова з Зеленським на цю тему «за закритими  дверима» у Вашингтоні 31 серпня 2021 року була досить жорсткою, як і рік тому – у керівника МІ-6.

Детально про це, мною описано у вищезгаданих звіті-розслідуванні «ЗЕ! «кроти» Москви на Банковій» і статті «Домашні завдання» Зеленського: «Вагнергейт» та «токсичні» Коломойський і Єрмак». 

Звичайно, що і очолювана Іваном Бакановим СБУ, після моїх та інших публікацій, ніякої  контррозвідувальної перевірки щодо Зеленського і Єрмака не проводила.

Зазначу, на 8-й день після інавгурації президента Зеленського (28 травня 2019 року) я звернувся  до нього з відкритим листом. В листі я вказав, що Зеленський призначив свого  «друга дитинства з одного двору» головою СБУ з грубим порушенням чинного законодавства. Окрім того, Баканов і дня не проходив військової служби (як  і Зеленський), є повний профан у безпековій і контррозвідувальній сфері діяльності спецслужб. Він не проходив медичної комісії на предмет придатності до військової  служби, алкоголічної і наркотичної залежності та психологічного і психічного стану. Щодо нього не було проведено спеціальної перевірки, він не мав допуску до військової і державної таємниці. Щоб отримати цей допуск в кадрах СБУ змушені були присвоїти Баканову військове звання «лейтенант». Дружина Баканова –  громадянка росії – країни агресора.

Я попередив, що таке призначення приведе до провалу в роботі СБУ, проникнення в неї агентури ФСБ і тяжких наслідків для України.

Повний текст відкритого лита Зеленському тут:

https://www.umoloda.kiev.ua/number/3462/180/133753/

Реакції президента на мій відкритий лист не було.

Вона відбулася через три роки, коли Служба безпеки перетворилася по суті в службу НЕБЕЗПЕКИ для України.

17 липня 2022 року Зеленський змушений був усунути Баканова з займаної посади з жорстким  формулюванням відповідно до статті 47  Дисциплінарного статуту Збройних сил України – за  «невиконання службових обов’язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків».

У своєму відео зверненні Зеленський повідомив, що питання до Баканова  виникли через колабораціонізм його підлеглих та в інших правоохоронних органах.

«Такий масив злочинів проти основ національної безпеки держави та зв’язки, які зафіксовані між працівниками силових структур України та спецслужбами Росії, ставлять дуже серйозні запитання до відповідних керівників. Кожне з таких питань отримає належну відповідь. Конкретні дії та будь-яка бездіяльність кожної посадової особи в секторі безпеки й в правоохоронних органах будуть оцінені», — зазначив президент.

За словами Зеленського, ситуація наступна:

зареєстровано 651 кримінальне провадження щодо державної зради та колабораціонізму співробітників органів прокуратури, досудового розслідування, СБУ та інших правоохоронних органів.

Понад 60 співробітників прокуратури та СБУ відкрито перейшли на бік ворога, залишилися на окупованій території та працюють на окупантів.

У 198 провадженнях вже повідомлено про підозру основним фігурантам.

Ще три роки тому я ПОПЕРЕДЖАВ президента Зеленського, які наслідки будуть у зв’язку з призначенням «друга дитинства з одного двору» головою СБУ.

Я маю досвід роботи в правоохоронній системі майже 20 років і  депутатського контролю (шість скликань) за їх діяльністю!

Президент НЕ прислухався. Тепер разом з Бакановим повинен нести солідарну відповідальність як верховний головнокомандуючий ЗСУ – за  «невиконання службових обов’язків, що призвело до людських жертв чи інших тяжких наслідків» (ст. 47 Дисциплінарного статуту ЗСУ).

Як особа, яка має диплом про вищу юридичну освіту, Зеленський повинен знати, що діяння, за які він звільним Баканова, є ЗЛОЧИНОМ, передбаченим ч. 4 ст. 425 КК України – недбале ставлення до військової служби, що спричинило тяжкі наслідки, вчинені в умовах воєнного стану, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Запитання до Зеленського: чому за таких обставин Івану Баканову до цього часу не оголошена підозра у вчинені злочину, передбачено ч.4 ст.425 КК і він не взятий під варту, які інші працівники СБУ, які скоїли злочин?

Знову «НЕНАЧАСІ»? Минуло уже понад два з половино місяці після звільнення Баканова.

Невже Зеленський допомагає «своєму другу дитинства з сусіднього двору» Баканову уникнути в’язниці як і «своєму фінансовому спонсору» олігарху Коломойському? Виходить, що так.

Постійно брехати українському народу – це принцип діяльності нинішньої влади – президента Зеленського, його  ЗЕ-парламенту і ЗЕ-уряду! 

Щоб переконатися, правий я, чи ні, прочитайте додатково ще й ці статті:

1). «Григорій Омельченко: «Недоумок при владі небезпечніший, ніж агент іноземної розвідки»

https://argumentua.com/stati/grigor-i-omelchenko-nedoumok-pri-vlad-nebezpechn-shii-n-zh-agent-nozemno-rozv-dki

2). «Офіс Зеленського – резидентура спецслужб Росії»https://argumentua.com/stati/s-zelenskogo-rezidentura-spetssluzhb-ros-0

3). «Під ковпаком спецслужб Путіна або Зеленський – загроза української державності»https://censor.net/ru/blogs/3307380/pd_kovpakom_spetsslujb_putna

4). «Державний переворот» Зеленського або як знайти «грибників-заколотників» часів Кучми»https://censor.net/ru/blogs/3305654/derjavniyi_perevorot_zelenskogo_abo_yakznayiti_gribnikvzakolotnikv_chasv_kuchmi

Думаю, достатньо, щоб після прочитаного, можна було зробити висновки, чи можна довіряти президенту Зеленському.

Сучасні технології здатні виявити агента іноземної спецслужби. Вони широко застосовуються у практиці контррозвідок багатьох країн світу. Залишилося лише допитати Зеленського, Єрмака, Демченка, Левченко, Гогілашвілі та інших осіб, які підозрюються в роботі на країну агресора, на поліграфі і все стане на свої місця.

Експертизу на поліграфі повинні проводити міжнародні незалежні експерти, зокрема, поліграфологи ФБР чи ЦРУ США або МІ-6 Британії за спеціально розробленою комп’ютерною програмою, яку спецслужби цих країн, використовують для виявлення агентів іноземних розвідок. Програма забезпечує майже стовідсотковий результат. Якщо ж перевірку на поліграфі поєднати з допитом підозрюваного в стані глибокого сну під гіпнозом – шансів у «крота» приховати свою шпигунську діяльність немає! На війні застосовують і більш дієві засоби, наприклад, «сироватка правди» та інші.

Зрозуміло, що Зеленський, Єрмак, Демченко, Левченко, Гогілашвілі  добровільно на таку перевірку не погодяться.

Зауважу: відмовою посилюється підозра, що вони є агентами спецслужб РФ.

СБУ, очолювана Бакановим, ніякої контррозвідувальної перевірки щодо цих осіб не робила. Нове її керівництво робити також не буде, хоча для цього є всі підстави.

Якби Україна дійсно була правовою державою, як це закріплено в Конституції, мала незалежні національні правоохоронні інституції і суди, то Зеленський і Єрмак лише за зрив спецоперації «вагнерівців» і викрадення судді Чауса з Молдови уже  відбували б покарання у Менській виправній колонії № 91 і шили робочі рукавиці з  Чаусом–хабарником. Разом з ними у колонії відбував би покарання Ігор Коломойський, який би вів облік пошитих ними рукавиць… 

У демократичних країнах, в подібних випадках, глава держави був би усунений з поста президента в порядку імпічменту, а відповідні керівники правоохоронних органів були б звільнені з займаних посад і віддані під суд. А під час війни – військовий трибунал за прискореною процедурою виніс би вирок і винні, за пом’якшених обставин, були б відправлені у штрафний батальйон на передову, або розстріляні за законами воєнного часу.

Думаю, що це було б справедливо.

Українці вірять у ЗСУ (як у Бога!), вірять їх головнокомандувачу Валерію Залужному, його бойовим-побратимам, які очолюють військо, вірять в Перемогу над агресором.

У очах українців постійно є БЛИСК РІШУЧІСТІ на безпощадне і безжальне знищення ворога!

 

ІНФОРМАЦІЯ для Президента, Верховного головнокомандувача ЗСУ  Зеленського:

 Сьогодні мішень №1 для путіна – Головнокомандуючий ЗСУ  генерал Валерій Залужний!!!

Не розуміти цього – значить бути  інфантильним ідіотом!

Відповідальність за безпеку життя Залужного  повністю лежить на президенті Зеленському і керівництві СБУ і ГУР  МО України.

 Мудрість тибетського монаха…

 Було це давно, понад 50 років тому. Один  з моїх Учителів (тибетський  монах Церін чи Царін), у якого я проходив духовні практики і тренування зі східних бойових мистецтв (кунг-фу – ушу), якось сказав: «Історія не знає (не терпить) умовного способу. Дивлячись з вершини свого часу на історичні події і тих, хто за ними стояв, даючи їм оцінку, ми нерідко  використовуємо умовні конструкції «а що було б, якби він зробив так або інакше…».

 «Проте, пам’ятай: сьогоденням, яке завтра уже буде минулим, можна відкривати майбутнє. Яке воно буде – залежить від тебе, не становись лише рабом обставин», — наголосив Монах.

 «Тибетська мудрість вчить нас: «ЖИТТЯ – це лише три дні. Вчора, сьогодні і завтра. ВЧОРА уже минуло і ти нічого не зможеш у ньому змінити. ЗАВТРА ще не настало і може не наступити. Тому живи  СЬОГОДНІ так, щоб ЗАВТРА (яке також буде минулим) тобі не було соромно жити і не жаліти за ВЧОРАШНІМ згаяним днем…», - зауважив Учитель з лагідною посмішкою в очах…

По завершенні навчань і тренувань Учитель сказав: «Зерна, які я посіяв в тобі, проростуть лише тоді, коли ти до цього будеш готовим, як земля, в яку їх саджають, щоб вони проросли і дали врожай…».

 Сьогоднішнім політикам і керівникам держави раджу: ПОДУМАЙ ТЕ над мудрістю Монаха…

Якби ви нею керувалися, трагедії з півднем України на сталося б. Це я знаю точно.

 

СЛАВА УКРАЇНІ! СЛАВА ЗСУ!

СМЕРТЬ ПУТІНУ, ФАШИСТСЬКІЙ ІМПЕРІЇ І ЇЇ ПОСІБНИКАМ!

25

Від імені «УкРАїнського СМЕРШу»

Григорій ОМЕЛЬЧЕНКО,

Герой України, 

почесний голова ВГО «Спілка офіцерів України»,

генерал-лейтенант СБУ,

кандидат юридичних наук

Comments are closed.