ВІН ЛЮБИВ НАС УСІХ, ТА НАЙБІЛЬШЕ ЛЮБИВ УКРАЇНУ…

27 ЧЕРВНЯ НА 71-МУ РОЦІ ВІДІЙШОВ У ЗАСВІТИ ВІДОМИЙ ІСТОРИК, ЧЛЕН СПІЛКИ ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ З 1991 РОКУ БОГДАН ЯКИМОВИЧ

 Він відомий як учений-історик, книгознавець, франкознавець, дослідник видавничої діяльності Івана Франка.

111

На 71-му році життя відійшов у вічність доктор історичних наук, заслужений працівник культури України, член Спілки офіцерів з 1991 року Богдан Якимович.

Богдан Зіновійович Якимович (29 січня 1952, с. СерафинціГороденківський районІвано-Франківська область – 27 червня 2022Львів) – український вчений-історик, доктор історичних наук, професор кафедри історичного краєзнавства Львівського національного університету імені Івана Франка. Сфера наукових інтересів: франкознавство, військова і воєнна історія, вексилологіялексикографіяЗаслужений працівник культури України.

Богдан Якимович був активним громадським діячем, зокрема, багато років очолював Львівське обласне відділення Товариства зв’язків з українцями за межами України, діячем Всеукраїнського товариства «Просвіта», співорганізатором Народного руху, членом Львівської обласної організації Спілки офіцерів України, заступником голови експертної комісії Львівської міської ради з упорядкування назв вулиць і площ Львова. Упродовж 1998-2007 рр. Богдан Якимович працював директором Наукової бібліотеки ЛНУ імені Івана Франка.

Він був постійно в русі. Сотні різноманітних заходів державницького спрямування, нові наукові праці, участь у Помаранчевій та Революції Гідності, а з 2014 р. волонтерська діяльність, протистояння в інформаційній війні, участь у національному військово-патріотичному вихованні громадян, діяльність у Львівській обласній організації СОУ впродовж 31 року.

Українські вояки – колишні і теперішні, військові науковці, вже Незалежної України, справді щиро і належно оцінили працю Богдана Якимовича. Багато його нагород та заохочень – від громадських комбатантських організацій та від командувачів видів ЗСУ, командирів військових з′єднань. Зокрема, за опрацювання нормативної термінології для українських прикордонників наказом Голови державного комітету у справах охорони державного кордону України – медаллю «Прикордонні війська України. За сумлінну службу в ПВУ». 2021 року він був нагороджений медаллю «30 років СОУ».

Богдан Якимович  умів поєднувати  риси вченого-публіциста-пропагатора історичної науки. Він розумів потребу щоденної рутинної праці, праці свідомого громадянина своєї держави. Він був частим гостем у військових колективах, де мав виступи перед оборонцями України. Праці Богдана Якимовича знають українські військовики і шанують.

З нагоди 30-річчя Збройних Сил України Богдан Зіновійович Якимович був нагороджений Міністром оборони України Відзнакою «Знак пошани».

 Смерть нашого побратима Богдана Якимовича є непоправною втратою для Спілки офіцерів України.

Схиляємо голови і висловлюємо щире співчуття родині та близьким Богдана Зіновійовича.

Пам’ять про Нього назавжди залишиться у наших серцях…

Центральний Провід ВГО «Спілка офіцерів України», Провід Львівської обласної організації ВГО «Спілка офіцерів України

 Довідково:

Парастас відбудеться о 18.00 год. 28 червня 2022 р. в капличці при вул. Пекарській, 52. Чин похорону о 09.00 год. 29 червня 2022 р. в храмі Св. Трійці (вул. Тершаківців, 11а). Поховання відбудеться на Личаківському кладовищі м.Львова..

Comments are closed.