Світлій пам’яті Миколи КОРОБКА присвячується…

МІК_5ЗГАДАЄМО І ПРОДОВЖИМО…

17 січня Миколі Івановичу Коробку мало б виповнитися 85 років. Але – не сталося: 30 березня минулого року він пішов із життя…
І це здвоєне число – про нього: у наших спогадах. У кожного – своє бачення і своє відчування, свої спомини-моменти, своя оцінка того, що ми зробили під його началом, з його ініціативи, на базі його порад.
Згадати – це дуже важливо. Не тільки з тієї причини, аби знову відчути і знову (в уяві своїй) відтворити, як то воно все було-відбувалося тоді. А ще й для того, аби усвідомити, наскільки правильно й конструктивно діяв тоді кожен із нас: вивчити уроки.
Український Просвітитель, народний депутат України першого скликання, в недалекому минулому – керівник Всеукраїнської екологічної асоціації «Зелений світ», один із співзасновників Всеукраїнської організації «Спілка офіцерів України», один із співзасновників, а також – голова правління Криворізького міського об’єднання ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка з 2000-го року, ініціатор створення з 2010-го року і керівник до останніх днів своїх громадської організації «Криворізьке міське правозахисне товариство»… Це тільки частина його життєвого шляху, починаючи з 1990-го, коли розпадався Радянський Союз і народжувалася НЕЗАЛЕЖНА Україна.
Тепер ми – без нього. Маємо діяти самостійно. Але – обов’язково продовжувати ним розпочате, ним закладене в основи нашої організації і нашої газети.
Миколу Коробка не любила влада, бо він був правдивцем і лідером. А у влади зверхників – свої інтереси. Тому правда, любов і творчість їм здебільшого потрібні лише для прикриття тих своїх реальних інтересів: у вигляді прапора, плаката, слів з язика, а не від серця. Через це вона постійно й намагалася замовчувати його багатогранну діяльність. А ми – згадаємо його і продовжимо нашу спільну, УКРАЇНСЬКУ, справу.

Сергій ЗІНЧЕНКО
редактор часопису «Промінь просвіти Є», член СОУ
м.Кривий Ріг

Comments are closed.