Спілчани долучилися до вшанування пам’яті генерала армії УНР Якова ГАНДЗЮКА (фото)

дошка ГандзюкПредставники ВГО Спілка офіцерів України на чолі з Почесним Головою СОУ капітаном 1-го рангу Євгеном ЛУПАКОВИМ 11 вересня долучилися до урочистостей з нагоди відкриття та освячення меморіальної дошки командувачу 1-го Українського корпусу генерал-майору Якову Гандзюку на місці розстрілу генерала на території Київського військового ліцею імені Івана Богуна та вшанували пам’ять і подвиг генерала, поклавши квіти на його могилу на цвинтарі Свято-Михайлівського Видубицького монастиря.
На території Київського військового ліцею імені Івана Богуна урочисто відкрито та освячено меморіальну дошку командувачу 1-го Українського корпусу генерал-майору Якову Гандзюку. Саме тут — на подвір’ї тодішнього Олексіївського інженерного училища — 9 лютого 1918 року більшовики розстріляли генерала разом із начальником штабу корпусу генералом Яковом Сафоновим. Яків Гандзюк вийшов на розстріл зі словами «Як командувач українського корпусу, виходжу на розстріл першим!»
Участь у заходах взяли начальник ліцею — герой України генерал-майор Ігор Гордійчук, правнучка генерала Гандзюка Лідія Логвиненко, представники Всеукраїнського об’єднання ветеранів, ВГО Спілка офіцерів України, місцевого самоврядування, учасники бойових дій, громадські активісти. У почесній варті біля меморіальної дошки стояли ліцеїсти-відмінники та члени ВІК «Повстанець». Прибули вшанувати пам’ять генерала і офіцери 59 окремаої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.

Вічна пам’ять і слава Героям!

Фото полковника Володимира КРИВОБОКА (Київська організація СОУ)

 

Comments are closed.