ВШАНУВАЛИ ПАМ`ЯТЬ ГЕРОЇВ БОЮ ПІД ГУРБАМИ

1Минуло понад 76 років з часу найбільшої битви Героїв Української повстанської армії з московськими окупантами в урочищі Гурби (Здолбунівський район Рівненської області). Бій з підрозділами 18 окремої стрілецької бригади НКВС та частинами Червоної армії, який тривав з 21 по 25 квітня 1944 року, завершився тактичною перемогою повстанців, які прорвалися з ворожого оточення та продовжили в подальшому збройну боротьбу.

2

 З метою поширення знань про цей бій, відновлення історичної правди про визвольні змагання українського народу, вшанування пам’яті борців за його свободу Спілка офіцерів України ініціювала проведення виїзного семінару по місцях боїв “Повстанський рух в Україні; бій в урочищі Гурби у квітні 1944ˮ.  У зв’язку із карантинними обмеженнями проведення заходу було перенесено з традиційних 21-25 квітня на листопад і був приурочений до чергової річниці Збройних Сил України.

Виїзний семінар проведений за підтримки Міністерства у справах ветеранів України в рамкаж проекту “Етапи становлення української державності та її значення для історичного поступу Україниˮ

3

 У виїзному семінарі та  вшануванні пам’яті учасників бою взяли участь ветерани війни, члени Спілки офіцерів України,  представники патріотичної громадськості, політв`язні, репресовані, з Київщини, Львівщини, Рівненщини, Тернопілля, ближніх сіл Здолбунівщини, викладачі, слухачі та курсанти військових навчальних закладів.

 Під час проїзду маршрутом Київ – урочище Гурби учасники семінару ознайомилися із військово-політичною обстановкою в України на початку 1944 року, обговорили задачі, які ставили перед собою національно-патріотичні сили. Великий інтерес викликали повідомлення щодо ролі і значення Української повстанської армії у боротьбі за незалежність України, їхні традиції, форми і методи збройної боротьби.

 Перед початком урочистостей директор Здолбунівського краєзнавчого музею Олег Тимченко – дослідник бою під Гурбами, провів для учасників семінару екскурсію по меморіальному комплексу Героям.

 Під час вшанування представники Збройних Сил України, місцевого самоврядування громадськості висловили слова глибокої шани і поваги бійцям Української повстанської армії які підхопили прапор боротьби за незалежність від бійців Повстанської армії УНР та передали його прийдешнім поколінням борців за незалежність і територіальну цілісність Батьківщини.

 Завершили урочисте відзначення бою Української повстанської армії  під Гурбами дещо видозміненим Гімном ОУН «Зродились ми великої години», який нині став Маршем Нової Армії  України.

 По закінченні віче біля меморіалу героям бою під Гурбами Київська,  Львіська та Тернопільська делегації відвідали також шкільний музей села Будераж, де 21-22 листопада 1943р. з ініціативи Організації українських націоналістів революціонерів на таємній 1-й Конференції поневолених народів Східної Європи і Азії був створений Антибільшовицький блок народів(АБН) — об’єднання політичних організацій різних народів для боротьби з більшовиками.

На зворотному шляху учасники семінару підведи підсумки заходу, висловили глибоке задоволення та суспільне значення заходу.

Comments are closed.