
За ініціативою Всеукраїнської громадської організації Спілка офіцерів України був проведений щорічний виїзний семінар “Другий зимовий похід і незламність духу героїв Базару, як символ вірності ідеї незалежності й військовому обов’язку”.
Учасники семінару обговорили історичні події завершального етапу збройної боротьби українців за незалежність, мету, хід і наслідки Другого Зимового походу, зразок вірності військовому обов’язку та взяли участь у заходах щодо вшанування розстріляних героїв Походу. В організації заходу взяли участь представники Міністерства оборони України, Мінветеранів України, Національного музею історії України. Знаково, що до ритуалу вшанування пам’яті Героїв Базару долучився Директор Польського інституту в Київі Роберт Чижевський з дружиною, онук учасника Другого зимового походу полковника Армії УНР Григорія Чижевського.




1. Лиц, перечисленных в приложенном к сему списке, в числе 359 человек, как злостных, активных бандитов – РАССТРЕЛЯТЬ…»
Це був останній бій Армії Української народної республіки за державність, свободу і незалежність періоду Української революції 1917-1921 років. Безпосередніми наслідками цього стала 70-річна окупація України, голодомори 1921-22, 1932-33 та 1946-47 років, розстріляне відродження, створення розгалуженої системи ГУЛАГ – всіляких СЛОНів, АЛЖІРів, БерЛагів, масові переселення українців в Сибір і Казахстан, Інту і в степовий Крим…
Проте створена і загинувша в холодні листопадові дні 1921 року Повстанська армія УНР відродилася у 1942 році, як Українська повстанська армія.

До Меморіалу були покладені вінки та кошики з квітами від Спілки офіцерів України, Асоціації народних депутатів України, Об’єднання бувших вояків-українців у Великій Британії, Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих та інших.
Учасники семінару та ритуалу вшанування пам’яті загиблих відзначили їхній глибокий пізнавальний та емоційний контент.