Рішення Виконавчого комітету Всеукраїнської громадської організації Спілка офіцерів України від 1 серпня 2020 року

11

1 серпня 2020 року відповідно до рішення Центрального Проводу від 30 травня 2020 року відбулося засідання Виконавчого комітету Всеукраїнської громадської організації Спілка офіцерів України. На порядок денний були винесені питання:

  1. 1.                  Про скликання чергового 26 з’їзду Всеукраїнської громадської організації Спілка офіцерів України та завданнях обласних організацій під час його підготовки;
  2. 2.                  Стан інформаційної безпеки України;  роль та участь Спілки офіцерів України в заходах щодо її забезпечення;
  3. 3.                  Затвердження голів обласних організацій Спілки офіцерів України, обраних в період між проведенням засідань Виконавчого комітету.

У зв’язку із складною епідеміологічною ситуацією в країні та пов’язаними з цим обмеженнями вперше було прийнято рішення про проведення Виконкому в режимі  онлайн-засідання.

Участь в роботі  взяли 12 членів Виконкому в режимі усного обговореня та онлайн-конференції, з 11 членами Комітету питання порядку денного обговорені в телефонному режимі.

В ході обговорення акцентовано увагу на необхідності пожвавлення роботи первинних організацій, розгляду та прийняття рішень щодо приведення структури обласних організацій до зміненого адміністративно-територіального розподілу країни, посиленні фінансової дисципліни.

 Особливо зацікавлено проходило обговорення питань інформаційної безпеки країни. Учасники засідання акцентували увагу на необхідності посилення оперативності реагування на ті чи інші події в країні,  однозначної та об’єктивної їхньої оцінки, активізації спілчан до інформаційного спротиву кремлівській і прокремлівській пропаганді, наступальності в цій сфері.

Прийнято рішення продовжити обговорення питань порядку денного, до 7 серпня надати пропозиції до проектів рішень.

Оприлюднюються остаточно узгоджені рішення електронного засідання Виконавчого комітету Спілки офіцерів України від 1 – 10 серпня 2020 року.

Рішення

Виконавчого комітету Всеукраїнської громадської організації Спілка офіцерів України від 1 серпня 2020 року

 1 питання

Про скликання чергового 26 з’їзду Всеукраїнської громадської організації Спілка офіцерів України та завданнях обласних організацій під час його підготовки.

Заслухавши та обговоривши інформацію Голови Всеукраїнської громадської організації Спілка офіцерів України полковника Олександра Саська Виконавчий комітет

Ухвалив:

1. У відповідності до пунктів 5.1 та  5.7.1 Статуту Всеукраїнської громадської організації Спілка офіцерів України  скликати черговий, 26 з’їзд Спілки офіцерів України 28 листопада 2020 року у місті Києві з порядком денним:

1) Звіт Виконавчого комітету Спілки офіцерів України

2) Звіт Мандатної комісії з’їзду Спілки офіцерів України

3) Звіт Контрольно-ревізійної комісії Спілки офіцерів України

4) Звіт Суду честі Спілки офіцерів України

5) Звіт скарбника Спілки офіцерів України про результати фінансової діяльності у 2019-2020 роках.

6)   Обговорення звітних доповідей  та прийняття звернень, заяв, ухвал.

7) Затвердження бюджету Спілки офіцерів України, розмір членських внесків.

8)  Вибори керівних органів Спілки офіцерів України

2. відповідно до пунктів 6.4, 6.5 та 6.6 Статуту Всеукраїнської громадської організації Спілка офіцерів України до 15 листопада 2020 року спланувати та провести:

з 15 вересня до 15 жовтня — звітно-виборчі або виборчі збори первинних організацій,

з 15 жовтня до 15 листопада — конференції або загальні збори обласних організацій.

З цією метою:

До 1 вересня 2020 року скласти графіки проведення зборів первинних організацій та визначити дати проведення звітно-виборчих конференцій обласних організацій Спілки офіцерів України, які до 10 вересня надати до Секретаріату Спілки;

Центральному проводу Спілки офіцерів України до  15 вересня спланувати участь членів Виконавчого комітету у проведенні звітно-виборчих зборів і конференцій в обласних організаціях;

обласним організаціям до 15 вересня уточнити списки членів Спілки офіцерів України, активізувати зв’язки із первинними (районними, міськими) організаціями; в подальшому прийняти рішення щодо доцільності та необхідності перереєстрації організацій у зв’язку із змінами адміністративно-територіального устрою країни;

виконавчим комітетам обласних організацій Спілки офіцерів України передбачити участь їхніх членів у підготовці та проведенні звітно-виборчих зборів первинних, районних організацій.

3. відповідно до пунктів 5.1 та  5.2 встановити норму представництва  на черговий 26 з’їзд Спілки офіцерів України не більше 1 делегата від 10 членів обласних та Київської організацій;

вважати делегатами 25 з’їзду членів Спілки, які входять за посадою до Виконавчого комітету, Секретаріату, Суду честі  та Контрольно-ревізійної комісії Спілки офіцерів України понад встановлену норму представництва від обласних організацій.

Доручити Центральному Проводу в у вересні 2020 року залежно від епідеміологічної ситуації розглянути Україні можливість перенесення дати проведення 26 з’їзду Спілки офіцерів України.

 2 питання

Стан інформаційної безпеки України;  роль та участь Спілки офіцерів України в заходах щодо її забезпечення.

Обговоривши інформацію з порушеного питання порядку денного Виконавчий комітет Спілки офіцерів України

Ухвалив:

За підсумками обговорення стану інформаційної безпеки України та ролі в її забезпеченні Спілки офіцерів України Виконавчий комітет відзначає надзвичайну складність, агресивність і непередбачуваність інформаційного простору в Україні і навколо неї.

Інформаційний простір залишається ареною  запеклої боротьби за цивілізаційний вибір, стратегічні напрями розвитку, самоідентифікацію  нації та, зрештою, за існування України. Засоби масової інформації, соціальні мережі переповнені недостовірною, оманливою та неперевіреною інформацію, заявами й експертизами безвідповідальних і непрофесійних пройдисвітів і шарлатанів. Активізувалися відверті внутрішні антиукраїнські сили, діяльність  сил інформаційної боротьби, якими вноситься відверта дезінформація,  спрямована на дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в країні.

Виконавчий комітет констатує, що національно-патріотичний підйом, сформований під час Революції Гідності, значною мірою каналізований, зокрема, й під зовнішнім інформаційним тиском, завдячуючи антиукраїнській діяльності внутрішніх та байдужості і нерозбірливості певної частини українського суспільства.

Під прицілом перебувають питання української ідентичності, продовжуються спроби  де сакралізації визвольних змагань українського народу, Померанчевої Революції та Революції Гідності, їхніх наслідків і героїв, дискредитації військово-політичного керівництва держави, захисників України.

Однією з причин збереження суттєвих ризиків є те, що концептуальні та нормативно-правові засади інформаційної безпеки звужуються до   кібербезпеки та технічного захисту інформаційного простору. Водночас орієнтири на розвиток інформаційного суспільства не актуалізовані.

Зважаючи на те, що інформаційні ризики  і небезпеки поряд із воєнними  становлять несуть найгострішу загрозу існуванню Української держави Виконавчий комітет  рекомендує наступне.

  1. Протягом вересня-жовтня в обласних, районних, міських організація Спілки офіцерів України обговорити проблеми захисту інформаційного простору та посилення наступальності інформаційної боротьби;
  2. Центральному Проводу протягом вересня – грудня 2020 року провести науково-практичну конференцію (організувати онлайн-конференцію), в ході якої обговорити проблеми інформаційної безпеки України та сформувати пропозиції щодо удосконалення  її  забезпечення;
  3. Центральному проводу до  1 жовтня внести на розгляд Президенту України заяву щодо доцільності розробки концепції інформаційної безпеки та актуалізації основних засад розвитку інформаційного суспільства;
  4. Рекомендувати членам Спілки офіцерів України утриматись від участі у теле- радіопередачах, публікацій на проросійських та антиукраїнських  засобах масової інформації, соціальних мережах тощо, які є кремлівською агентурою в Україні  та долучитися до створення навколо них інформаційного вакууму.
  5. Обласним організаціям проводити постійну роботу по тотальній мобілізації навколо базових цінностей українського народу, активно розвінчувати намагання проводити ревізію значення Революції Гідності, дискредитації її ідей, рушійних сил та Героїв Небесної сотні.

3 питання.

Затвердження голів обласних організацій Спілки офіцерів України, обраних в період між проведенням засідань Виконавчого комітету.

Затвердити рішення  звітно-виборчої конференції Тернопільської обласної організації Спілки офіцерів України про обрання голови організації – полковника КРАВЧУКА В’ячеслава Васильовича.

Comments are closed.