5 липня, ми відзначаємо День Військово-Морських Сил Збройних Сил України!

106104777_3401900809873487_1605041284887716561_nДрузі, сьогодні, 5 липня, ми відзначаємо День Військово-Морських Сил Збройних Сил України! Я радий тому, що у 1991-1992 роках доклав і своїх зусиль до створення ВМС України!
Дорогі військові моряки України!
Щиро вітаю Вас із Днем Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Бажаю Вам і Вашим родинам міцного здоров’я, щастя і добробуту.
На прохання Військової Ради Військово-Морських Сил Указом Президента України N 259 від 24 березня 2006 року, враховуючи побажання військових моряків, Днем Військово-Морських сил Збройних Сил України було визначено першу неділю липня. В Указі визначалося: «…з метою відродження національних морських традицій та враховуючи роль Військово-Морських Сил Збройних Сил України у забезпеченні обороноздатності держави…». Після приходу до влади Янукович своїм указом переніс святкування Дня флоту України на останню неділю липня, таким чином поєднавши його з святкуванням дня Військово-Морського Флоту Росії. Свято було відновлене 12 червня 2015 року Указом президента України Петра Порошенка і буде святкуватись в першу неділю липня. Деякі експерти вважають, що повернення свята українських моряків на початку липня пов’язане з тим, аби не святкувати День військового флоту разом з країною-агресором. Саме на липень припадають величні події історії України, пов’язані з Чорним морем, так, у липні 907 року відбувся морський похід великого київського князя Олега на Константинополь. У липні 1918 року було створено перше з’єднання кораблів Військово-Морського флоту Української Держави. У липні 1992 року відбулось повстання на кораблі СКР-112. Військові моряки, які склали присягу на вірність України, одразу після проголошення Незалежності України піддавалися тиску і переслідуванню з боку командування Чорноморського флоту, яке докладало всіх зусиль для збереження ЧФ у власності Росії у супереч всім нормам міжнародного права. Тому 21 липня 1992 року капітан 2 рангу Микола Жибарєв, капітан 3 рангу Олег Шитіков і капітан-лейтенант Василь Горобець, які склали присягу на вірність Україні, зустрілися з особовим складом корабля СКР-112 і закликали моряків підняти на судні державний синьо-жовтий прапор та перейти до новостворених ВМС України. Проте росіяни розпочали переслідування СКР-112. Переслідування супроводжувалося перестрілкою між кораблями, росіяни задіяли і військові літаки. Та тільки завдяки мужності та відданості Україні військових моряків сторожовий корабель СКР-112 підняв український державний прапор та перейшов до складу Військово-Морських Сил України. Ця подія стала символом народження нового військово-морського флоту України. Саме у липні 1996 року, відбулися перші в історії Військово-Морських Сил України оперативно-тактичні навчання «Море-96». Слава Військово-Морським Силам Збройних Сил України! Слава Україні!

Заступник голови Спілки офіцерів Украхни
полковник Віталій ЛАЗОРКІН

Comments are closed.