З нагоди Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом — ЗАЯВА СОУ

1939-1945

ЗАЯВА
Всеукраїнської громадської організації Спілка офіцерів України
з нагоди вшанування Дня пам’яті та примирення і Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Всеукраїнська громадська організація Спілка офіцерів України разом з Українським народом 8 і 9 травня традиційно вшановує День пам’яті та примирення і День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні. Ми віддаємо належну данину подвигу переможців у Другій світовій війні: ветеранам війни, учасникам українського визвольного руху, жертвам нацистських переслідувань.
Тричі криваве колесо Другої світової війни прокотилося по українських долях та українських землях. Роками продовжувались політичні репресії, роками відлуння і наслідки війни переслідують українців і Україну. За різними оцінками Україна поклала на вівтар Перемоги від 7 до 14,5 мільйонів своїх синів і доньок – як воїнів, так і мирних жителів.
Ми наголошуємо на непересічній ролі українців у перемозі Об’єднаних Націй у Другій світовій війні. Імена Майкла Стренка і Олексія Береста, Івана Кожедуба та Василя Порика, Амет-Хана Султана і Марії Доліної, Поліни Гельман і Волтера Бунка, Людмили Павличенко та Петра Федуна, Дмитра Мирона та Олени Теліги, Івана Климіва і Пітера Дмитрука, Михайла Опаренка і Анни Храпливої та багатьох-багатьох інших героїв, народжених Україною, золотими літерами вписані у воєнну історію Об’єднаних Націй, в історію Другої світової війни, історію визвольної боротьби Украінського народу.
Історія кожного українця та кожної українки, які воювали в Червоній армії, в Українській Повстанській Армії, у Війську польському, у Французьких, Британських, Канадських збройних силах та армії США — це справжня історія мужності й самопосвяти в ім’я спільної перемоги над жорстоким агресором, що сповідував нацистську ідеологію.
У ці дні ми схиляємо голову перед героями, які віддали своє життя у кривавій боротьбі в період Другої світової війни за свободу і людську гідність, висловлюємо повагу всім борцям проти нацизму і шануємо пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у ці роки.
Вічна Слава Героям, полеглим в боях за свободу і незалежність України!
Всенародне вшанування в Україні пам’яті героїв і учасників війни ми сприймаємо які історичні уроки утвердження патріотизму та національної гідності, що перейняли собі як історичну спадщину сучасні герої, які весною 2014 року зупинили збройну агресію Російської Федерації на Сході України і от уже сьомий рік боронять Україну від російських окупантів. Ми знаємо ціну миру, але російський агресор вчергове вимагає від нас найвищої плати за право мирно жити в своїй країні за своїми законами.
Всеукраїнська громадська організація Спілка офіцерів України у ці скорботні дні висловлює особливу повагу і вдячність українським героям, які боронять Україну від російських окупантів. Бажаємо Вам, членам Спілки офіцерів України — учасникам бойових дій, ветеранам війни і військової служби, всім військовослужбовцям і членам їхніх родин Божого Благословення, твердості духу, бадьорого настрою, міцного здоров’я, невичерпного оптимізму, вірності Українському народові, впевненості у нашу Перемогу та у щасливе майбутнє України.
Особливі вітання та побажання нашим співвітчизникам, яких не зламали репресії і тюремні тортури в окупованих Автономній Республіці Крим і Донбасі, і які в тих надзвичайно складних умовах мають мужність і знаходять сили для боротьби за територіальну цілісність України. Вірте – пройде час і ви повернетесь в єдину мирну і щасливу українську сім’ю, Перемога буде за нами.
Слава Україні! Героям Слава!

Голова Спілки офіцерів України
полковник Олександр САСЬКО

Comments are closed.