Зі Святом Українського Моря, Днем Української Державної Фльоти!!!

29 квітня 1918р., спираючись на рішення делегатів корабельних команд на лінкорі «Воля» і настрої українських моряків та офіцерів, за наказом командувача Чорноморським військовим флотом М.П.Сабліна (1880–1937) на Чорноморському флоті було піднято українські національні прапори, а командування флоту присягнуло на вірність Українській Народній Республіці (після чого сам командувач на частині кораблів втік до Новоросійська, де відмовився надалі бути ком. ЧФ та топити за вказівкою леніна ці кораблі…)
Цікаво, що підіймання прапора Військово-Морських Сил ЗСУ за командою «Стати до борту» проводиться тільки: під час приготування корабля до бою та походу; під час перебування корабля у стані бойової готовності та ін (ст.761 ПКС ВМС ЗСУ), виходить в кінці квітня 1918 року кораблі були готові до бою та відбиття раптового нападу противника, тобто захищати УКРАЇНУ !!!
Гордимося і пам’ятаємо !

З причини його зради, німці, після помпезного з оркестром зайняття «нє приступного для врагов» Севастополя 01 травня 1918р., розпустили на півроку екіпажі кораблів і підняли на них свої прапори…

Не дивлячись на це, дата 29 квітня стала днем відродження Українського військового флоту.

29 квітня 2009р. при святкуванні чергової річниці підняття українських національних прапорів на кораблях ЧФ в Кримському селищі Новоозерному над будівлею штабу Південної Військово–Морської бази ВМС ЗСУ піднято найбільший військово–морський прапор розміром 4х6м.

В 2018р. – на 100-річчя підняття українських національних прапорів на ЧФ в Одесі, яка після анексії Криму Росією стала для України флотської столицею, столиці України Києві, Львові, Холодному Яру та інших місцях України відзначили 100-річчя українського військово-морського флоту. 30 плакатів із соціальною рекламою розміщені в Києві завдяки сприянню Київської міської державної адміністрації та Міністерства інформаційної політики.

Спілка офіцерів України вітає своїх побратимів-спілчан і всіх моряків ВМСУ які не зрадили даній присязі на вірність українському народу, та їх родини із черговим святом — Святом Українського Моря, Днем Української Державної Фльоти!!!
Всім міцного флотського здоров’я, нових звершень в житті та службі!
Сім футів під кілем! Попутного вітру в житті та службі!

95152042_2833644940023263_6957584777406840832_o

П.С. :
- У 1918 році цей Військово-морський прапор створив, зберіг, а після передав в чиказький музей старший лейтенант Військово-морського флоту Української Народної Республіки Святослав Шрамченко.
Після звільнення тимчасово окупованого Криму назавжди передати Україні історичний прапор пообіцяла куратор Українського музею Чикаго Марія Климчак.

- Це було так, пише офіцер ВМСУ OleksandrKrasiuk -»фото».
https://www.youtube.com/watch?v=y5-cyJa8QM0&t=70s

- А в Києві в цей час українці вбивали українців…

Почесний Голова Спілки офіцерів України
капітан першого рангу Євген ЛУПАКОВ

facebook.com

Comments are closed.