СОУ вшановує і вітає учасників бою під Гурбами

21 – 25 квітня1944р. – в урочищі Гурби на Рівненщині відбувся бій південної групи УПА-Північ “Богун” під командуванням Петра Олійника -“Енея” та з’єднання “Холодний Яр” УПА-Південь проти військ НКВД.
Загальна кількість УПівців разом з місцевими мешканцями, які до них приєдналися становила близько 5 тисяч. Південна група УПА мала 2 батареї гармат та кілька мінометних ланок.
Війська НКВД мали авіацію, яка виконувала розвідувальні функції та бомбардування;, бронепоїзди, 15 легких танків, кінноту. Загальна кількість солдат становила близько 30 000.
1 березня 1944-го у Рівненській області розпочалася мобілізація військовозобов’язаних до лав Червоної Армії. До мобілізаційних пунктів відправлено 10000 чоловік. Щоб уникнути мобілізації — патріоти-українці йшли в ліс до УПА…
Найзапекліші бої відбулися 21-25 квітня. Знищивши понад 900 більшовиків, підбивши 5 танків, 25 квітня бійцям УПА вдалося вирватися з оточення ворога, який переважав у силі.
НКВДисти спалили навколишні села Гурби та Антонівці, а мешканців вивезли. Кількість загиблих військових і цивільних під час тих подій донині точно не встановлена.

Спілка офіцерів України вітає всіх учасників цього бою, яким тоді вдалося вирватися з Гурбенського котла і дожити до цих днів, всіх своїх членів, їх родини і зокрема: Юрія Васильовича Кука — сина останнього Головного Командира УПА, члена Спілки офіцерів України св.п. Василя Кука; одного з засновників Спілки офіцерів України підполковника Процюка Миколу Васильовича — сина начальника штабу цього угрупування УПА «Кропиви», який загинув в бояю з московськими окупантами смертю Героя та багатьох інших.
Многая та благая літа вам і вашим родинам, дорогі друзі!

Почесний голова ВГО Спілка офіцерів України
капітан першого рангу Євген ЛУПАКОВ.

facebook.com

Olijnyk

Петро Олійник «Еней» — один із командирів УПА, учасник бою. Фото: uk.wikipedia.org.

mapHyrby

Схема розташування сил під Гурбами у квітні 1944 р. Фото: hai-nyzhnyk.in.ua.

Comments are closed.