“Важливо пам’ятати їх подвиг, щоб зберегти національну ідентичність»

83336381_2376283662682547_2819565572201644032_o

“Важливо пам’ятати їх подвиг, щоб зберегти національну ідентичність»
Члени Спілки офіцерів України разом з іншими громадськими організаціями національно-патріотичного спрямування вшанували пам»ять Героїв Крут біля пам»ятнтика-хреста на Аскольдовій могилі.
В цей час також на території Меморіального комплексу ««Пам’яті героїв Крут», поблизу залізничної станції Крути на Чернігівщині, де 29 січня 1918 р. відбувся тепер вже легендарний шестигодинний бій захисників Києва з московсько-окупаційними загонами, пройшли урочисті заходи із вшанування полеглих за вільну Україну. Подвигу героїв прийшли вклонитися майже дві тисячі людей – представники влади, Спілки офіцерів України, учасники АТО/ООС, волонтери, історики, курсанти військових навчальних закладів з Києва і Львова, громадські активісти, мешканці навколишніх сіл.
Взяла участь у вшануванні пам’яті Героїв Крут і делегація Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.
Велелюдний мітинг біля монумента розпочався з панахиди за полеглими героями, яку провів настоятель Ніжинського Свято-Покровського храму Чернігівської єпархії ПЦУ протоієрей Михаїл Якубів.
- Ми збираємося тут з року в рік, щоб пом’янути велетів духу, героїв України. У своїй уяві бачу молодих юнаків, руки яких пахли не порохом, а були в чорнилі, бо ще вчора вони сиділи за партами, а коли прийшла лиха година стали на захист України, — каже священик. — Історія, на жаль, повторилася, і п’ять років тому молоді хлопці покинули все і пішли на схід України віддавати своє життя за те, щоб ми могли спокійно молитися і трудитися. Боротьба не закінчується, вона продовжується. Тому сьогодні, згадуючи загиблих понад сто років тому юнаків, будьмо готові, кожен із нас, стати на захист своєї Вітчизни – нашої України і наших рідних.
- Ще зовсім молоді, але з абсолютним усвідомленням того, що вони хочуть бути вільними і незалежними, оборонці Крут стали на захист української державності, — наголосив під час мітингу заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван. – Їх героїзм, без перебільшення, символ незламності українців. Таку ж силу духу і стійкість у цей самий день майже сто років потому проявили і наші сучасні герої, які у 2015 році відбили наступ ворога під Вуглегірськом. У 13-му мотопіхотному батальйоні, який вступив там у бій, переважно воювали бійці з Чернігівщини. Для декого з них це був останній бій. Ми низько вклоняємося їх подвигу і пишаємося ними.
Андрій Подорван наголосив, що бій під Крутами був «ефективною операцією», яка показала, що навіть значно переважаючого чисельно ворога можна бити, якщо людей веде ідея.
Заступник голови Чернігівської облради Арсен Дідур закликав віддавати шану полеглим героям «не тільки словом, а й ділом». Він також зазначив, що в України той же самий ворог, що і сто років тому – Росія.
Голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович також підкреслив, що участь студентів у бою під Крутами була свідомим вибором кожного з них.
-Важливо пам’ятати їх подвиг, щоб зберегти нашу ідентичність та історичну справедливість, — наголосив він. Антон Дробович додав, що крутян за їх мужність і сміливість недарма називають першими «кіборгами».
84834016_2376283359349244_2270192452784619520_oНародний депутат II скликання почесний голова Спілки офіцерів України Євген Лупаков наголосив, що Крути це й символ соборності України – тоді у 18-му тут воювали представники різних регіонів, зокрема, й галичани. І нині вшанувати пам’ять героїв також приїхали люди з Києва, Львова, Хмельницького, Сум, Чернігівщини.
На мітингу також звучав заклик міцно тримати внутрішній фронт, як його тримають бійці на Донбасі і пам’ятати, що “ немає миру у рабстві, у концтаборі, мир може наступити тільки після перемоги».
У рамках заходу відбувся виїзний семінар «“Відновлена історія; героїзм і значення нерівного бою під Крутами”, під час якого Євген Лупаков розповів про передумови та хід бою, а учасники семінару обмінялися думками з оцінки його результатів і наслідків. Усі бажаючі побували на екскурсії в музеї героїв Крут, ознайомилися з виставкою «Блокпост пам’яті», стали учасниками історичної реконструкції.
І в цей час у Кропивницькому…

Comments are closed.