ЗАЯВА Спілки офіцерів України у зв’язку із домовленостями тристоронньої контактної групи та у передбаченні перемовин у нормандському форматі

22

ЗАЯВА

Спілки офіцерів України у зв’язку із домовленостями тристоронньої контактної групи та у передбаченні перемовин у нормандському форматі

 Спілка офіцерів України є громадською організацією національно-патріотичного спрямування, яка системно відстоює національні цінності Українського народу, стоїть на твердих державницьких позиціях і сповідує принципи, закріплені у Конституції України — Україна є унітарна, суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.

Виходячи з ідейних переконань та статутних вимог Спілка офіцерів України підтримала заяви низки громадських організацій, якими були окреслені червоні лінії для новообранного Президента, та визначені суспільні пріоритети щодо збереження незалежності країни, відновлення її цілісності та суверенітету.

Поряд з тим, останнім часом суспільство отримує тривожні сигнали як із зовнішньополітичної арени, так і внутрішньополітичного характеру, які Спілка офіцерів України пов’язує з ігноруванням суспільних запитів на максимально можливу відкритість і доступність інформації про діяльність органів державної влади, важливості соціальних комунікацій, спробами монополізувати процес прийняття рішень, які стосуються широких верств населення.

Крім того, Спілка офіцерів України змушена звернути увагу на стрімке падіння професіоналізму в керівних органах державної влади та спроби зруйнувати інституційну пам’ять органів державного управління через непродуману кадрову політику і невиважені призначення. Ймовірно тому було прийнято рішення про відмову від участі у черговому засіданні ПАРЄ, внесений дочасний, на наш погляд, законопроект про обіг землі.

Найбільш резонансною подією став неоднозначний лист представника України у тристоронній контактній групі Л.Кучми про узгодження дипломатичними радниками імплементації тексту так званої формули Штайнмайєра.

На жаль, цій події вчасно не було надано вичерпних пояснень ні від Президента України, ні від представників владної команди, що обурило громадськість і спонукало її до проведення масових попереджувальних акцій і мітингів з застереженням щодо неприпустимості зради національних інтересів.

У зв’язку з цим Спілка офіцерів України вимагає від керівництва держави максимально можливої публічності своєї діяльності зі своєчасним інформуванням суспільства про суспільно важливі рішення, а також проведення завчасних вичерпних консультацій з громадськістю під час розробки і прийняття життєво важливих рішень, які визначають долю держави і завтрашній день кожного з нас.

Українське суспільство, яке пройшло через два революційні Майдани і низку акцій громадської непокори, яке обпалене вогнищем українсько-російської війни за незалежність, має право це знати і впливати на прийняття будь-яких рішень.

Спілка офіцерів  України нагадує, що завершення україно-російської війни можливе винятково через деокупацію Криму та Донбасу, виведення російських військ з окупованих територій, розформування незаконних збройних формувань, повний і безумовний контроль над наземним, морським і повітряним кордонами. Ні про який особливий статус Донбасу не може й бути мови, “народ Донбасу” — штучно надумане російським агресором визначення громадян України багатонаціонального походження, який ні ментально, ні фізично не відрізняється від мешканців інших регіонів країни.

Ми вважаємо, що відведення військових частин і підрозділів об’єднаних сил із займаних позицій, политих кров’ю наших солдат, є політично і стратегічно недалекоглядним рішенням, а заяви про необхідність виведення українських військ з українських територій Донбасу є абсурдними і тому неприйнятними.

Політична партія “Слуга народу” має усвідомлювати, що її реальна підтримка в суспільстві не перевершує 22-24 відсотки від загальної кількості виборців, кредит довіри, наданий їй виборцями, не безмежний і його необхідно використовувати обережно і виважено.

Всеукраїнська громадська організація Спілка офіцерів України вчергове заявляє про свою прихильність до миру в країні, але миру через перемогу, через відповідальність агресора за нанесені Україні збитки і нагадує владі про застереження, оприлюднені в заявах широких кіл громадськості в квітні і вересні цього року, та про необхідність їх врахування у ході підготовки до зустрічей на найвищому міжнародному рівні і при ухваленні відповідних рішень.

Затверджено рішенням Центрального Проводу Спілки офіцерів України  від 03 жовтня 2019 року №11/2019

Голова Всеукраїнської громадської організації

Спілка офіцерів України

полковник                                                                                        О.В.Сасько

Comments are closed.