Друга світова війна: Україна та українці.

DSC00011Спілка офіцерів України ініціювала проведення 5 вересня  2019 року спільно з офіцерами Київського гарнізону та курсантами військових навчальних закладів семінару, присвяченого 80-річчю початку Другої світової війни: “Друга світова війна: героїзм і трагедія України” .

Семінаром передбачалось дослідження причин і витоків Другої світової війни, місця і ролі в ній України та українців, внесок співвітчизників у перемогу антигітлерівської коаліції та її військово-політичні наслідки. Предметом особливої уваги сталі визвольні змагання українців та їх вплив на досягнення незалежності України.

DSC00027Організаторами семінару, крім Спілки офіцерів України, виступили Міністерство молоді та спорту України та Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс.

В роботі семінару взяли участь викладачі, курсанти та ліцеїсти військових навчальних закладів, зокрема Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шавченка, Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут,  Київського військового ліцею ім. І.Богуна тощо.

Глибиною і всебічністю відзначалися повідомлення фахівців Науково-дослідного центру воєнної історії Національного університету оборони України

Захід проходив у  Національному музеї історії України у Другій світовій війні.Меморіальний комплекс.

Учасники семінару акцентували увагу присутніх на великій складності оцінки дій у війні українців, які опинилися в різних військово-політичних станах та збройних формуваннях на гігантському театрі воєнних дій.

Доктор філософських наук, професор полковник Віталій Чорний у своєму глибокому аналізі воєнно-політичної ситуації напередодні війни проілюстрував як за байдужості світової спільноти знахабніли гітлеризм та сталінізм, провів аналогію з агресивними діями Сталіна- Гітлера нинішньої політики путінської Росії, її імперські замашки щодо незалежної України.

Дуже цікавим для учасників семінару, особливо для курсантів військових навчальних закладів, які брали участь у заході, стали оцінки Надзвичайного та Повноважного Посла України Ігоря Турянського низки передвоєнних міжнародних правових актів подвійного змісту, підступних дій нацистської Німеччини і сталінського Радянського Союзу, які в основному призвели до розпалювання Другої світової війни..

Маловивчені уроки історії, пов’язані з голокостом, були викладені заступником генерального директора Музею, кандидатом історичних наук Людмилою Рибченко.

Дуже цікавою та пізнавальною стала друга частина семінару, де мова йшла про роль України та українців у Другій світовій війні, її військово-політичні наслідки для нашої держави з позицій сьогоднішнього дня. Особливістю її стала та обставина, що учасники семінару на долі власних родин проілюстрували величезну складність оцінки дій у війні українців, які часто опинялися на різних полюсах збройної боротьби, та внеску учасників визвольних змагань середини 20-го сторіччя у здобуття незалежності України. Доктор історичних наук, професор Іван Патриляк зробив глибокий екскурс в історію українського націоналістичного підпілля, формування та конкретних дій Української повстанської армії.

Представник Міністерства оборони України, кандидат історичних наук  Василь Павлов та доктор історичних наук Валерій Грицюк аргументовано, з розвіюванням окремих історичних міфів, продемонстрували важливість дотримання принципу історичної правди для сьогодення та прийдешніх поколінь.

На завершення представники музею провели оглядову екскурсію експозиції.

Спілка офіцерів України висловлює щиру вдячність керівництву Національного музею історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського за неоціненний внесок в організацію семінару та, відтак, у національно-патріотичне виховання армійської молоді і популяризацію історичної правди.

Comments are closed.