Центральний Провід Всеукраїнської громадської організації Спілка офіцерів України щиро вітає спілчан з черговою, 28-ю, річницею створення!

customLogoЦентральний Провід Всеукраїнської громадської організації Спілка офіцерів України щиро вітає спілчан з черговою, 28-ю, річницею створення!
Всеукраїнська громадська організація Спілка офіцерів України є всеукраїнським неприбутковим громадським об’єднанням національно-патріотичного спрямування, яка об’єднує на добровільних засадах офіцерів з числа військовослужбовців військової служби за контрактом, за призовом, запасу та у відставці, осіб, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, ветеранів війни (учасників бойових дій, інвалідів війни, учасників антитерористичної операції) і військової служби.
Спілка офіцерів України веде свою історію від 1-й З’їзду офіцерів, який відбувся 27-28 липня 1991 року. В ході роботи З’їзду було прийнято Постанову про створення «Спілки офіцерів України» та визначено її цілі і завдання.
67436539_2217029415274640_780947177512894464_nЗ’їзд засвідчив чітку орієнтацію значної частини кадрових офіцерів, що служили як в Україні, так і за її межами на досягнення незалежності України, будівництво національних Збройних Сил та соціальний захист військовослужбовців. Основною метою СОУ була визначена консолідація зусиль офіцерів навколо української державотворчої ідеї та сприяння створенню професійних Збройних Сил України парламентсько-правовим шляхом. Одразу після свого створення СОУ активно включилася в боротьбу за незалежність Української держави, виступила проти повернення тоталітарного режиму прихильників ГКЧП в Україні. Об’єднання радянських офіцерів у громадську організацію національно-патріотичного спрямування стало додатковим каталізатором розвалу СРСР, стало ще одним фактором, який закликав українців до боротьби за незалежність України.
Спілкою офіцерів України було розроблено та надано низку важливих законопроектів, пропозицій, рекомендацій і вимог, які згодом лягли в основу рішень органів державної влади з питань національної безпеки та оборони.
Спілка відіграла значну роль у формуванні Міністерства оборони України. Її членами було розроблено низку законопроектів, Положення про Міністерство оборони України, а члени Спілки склали групу консультантів першого Міністра оборони незалежної країни К.Морозова. Члени СОУ брали участь у міждержавних переговорах про повернення в Україну українців-військовослужбовців Радянської Армії.
З січня 1992 року спілчани організовували прийом присяги у військових частинах, військових комісаріатах у містах та селах України та підпорядкуванню цих військових частин Міністерству оборони України.
Члени Спілки офіцерів України були активними учасниками Помаранчевої революції у 2004-2005 роках, Революції Гідності у 2013-2014 роках. Проведений 13 грудня 2013 року на Майдані Незалежності позачерговий 23 СОУ вкотре підтвердив єдність офіцерів України зі своїм народом, рішучість у боротьбі за незалежність Батьківщини, її європейський вибір, гуманістичні цінності та спрямованість на поступальний розвиток.
СОУ будує свою діяльність на ідеологічних засадах українського націоналізму, брала й бере активну участь у громадсько-політичному житті держави у своїй діяльності співпрацює з усіма національно — патріотичними партіями і громадськими організаціями України, регулярно відгукується на всі події в столиці, державі і в світі: заявами, пікетуваннями, мітингами тощо.
До статутних завдань Спілки належать організація та участь у здійсненні цивільного демократичною контролю та моніторингу діяльності Збройних Сил України; заходах щодо правового, соціального захисту визначених соціальних груп громадян України – військовослужбовців, ветеранів війни і військової служби, учасників національно-визвольної боротьби українського народу за свободу і незалежність, зокрема, учасників антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил на Донбасі; у духовному, національному, військово-патріотичному та культурному вихованні української молоді і особового складу Збройних Сил України.
Значна частина спілчан сьогодні гідно виконує військовий обов’язок із захисту територіальної цілісності України у складі військових частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Національної гвардії України. І це – основний їхній внесок у реалізацію статутних завдань.
З метою досягнення визначених цілей і реалізації поставлених завдань Спілка офіцерів України організовує і проводить громадські експертизи діяльності органів виконавчої влади, дослідження з питань національної безпеки і оборони, участь у діяльності громадських рад, робочих і експертних груп, громадських приймалень. Організовані відвідування військових частин, установ і закладів вивчення умов їхньої життєдіяльності та надання їм можливої допомоги. Кожна обласна організація має свій “почеркˮ, свої акценти у діяльності. Глибокі історичні розвідки Київської Львівської організації, польові пошукові роботи Рівненської, системні напрацювання Дніпропетровської та Черкаської організацій у формуванні територіальної оборони, регулярна волонтерська діяльність Хмельницької, підготовка молоді до виконання військового обов’язку тернопільчанами та прикарпатцями, удосконалення соціального захисту військовослужбовців полтавцями та вінничанами – таке життя Спілки сьогодні. Підрозділи окремих механізованих бригад, морські піхотинці та десантники добре знайомі із членами Київської, Одеської, Миколаївської організацій.
67196381_2217033161940932_6099347266810675200_nВодночас за свою відданість справі й незалежній українській державі у різні періоди сучасної історії українського значна частина спілчан війська зазнала утисків, включно до звільнення з лав Збройних сил України, пониженням у посадах, затримці військових звань тощо. Це призвело до суттєвого зменшення чисельності організації з 17 тисяч військовослужбовців до 10 – 12 тисяч.
На час створення, СОУ мала 25 обласних організацій та дві м. Києва й Севастополя. Наразі діяльність Всеукраїнської громадської організації Спілка офіцерів України в Україні здійснюється силами 25 обласних та 41 міських і районних організацій, підпорядкованих обласним організаціям, зареєстрованих у територіальних органах Міністерства юстиції України.
Центральний Провід вітає делегатів 1-й З’їзду офіцерів, всіх членів Спідки офіцерів України з черговою річницею і бажає оптимізму і незламної віри у майбутнє України, єднання на основі національних цінностей та інтересів, нових планів, досягнень і здобутків у реалізації статутних завдань, сімейного щастя і якнайшвидшого досягнення миру через нашу перемогу над російським агресором!

Голова Всеукраїнської громадської організації

Спілка офіцерів України
полковник Олександр Сасько

Comments are closed.