Рішення Центрального Проводу Всеукраїнської громадської організації Спілка офіцерів України.

spilka_oficeriv_ukrayni_vazhkij30 травня 2019 року відбулося засідання Центрального проводу Спілки офіцерів України, на якому розглянутірезультати виборів Президента України та зверненння спілчан щодо застережень Спілки офіцерів України у суспільно-політичних процесах. Центральний Провід прийняв рішенняпідтримати звернення представників нститутів громадянського суспільства щодо  переліку можливих “червоних ліній” для Президента України, обговорити його на зборах в обласних, районних організаціях.
Організаціям  Спілки рекомендовано підтримати висування представників Спілки офіцерів України кандидатами у народні депутати України по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу за списками політичних партій національно-патріотичного, державницького спрямування,  самовисування в мажоритарних округах, взяти участь у роботі виборчих комісій і спостереженні за ходом голосування.

Інформація з першого питання.

Про результати виборів Президента України; розгляд звернень щодо застережень Спілки офіцерів України у суспільно-політичних процесах;

 

Перше. Завершились вибори Президента України. Обрання В.Зеленського – доконаний факт. За нього проголосувало 73,22 відсотки виборців, які брали участь у голосуванні, та 44,8 відсотки – від загальної кількості виборців в Україні.  Проте робити висновки з п’ятиденної каденції його діяльності явно недоречно. Навіть і з урахуванням неоднозначних призначень і рішень, відсутності достовірної інформації з Банкової тощо. Ймовірність реалізації будь-чиїх сподівань на дострокову відставку новообраного Президента України, імпічмент тощо – мізерні.

Друге. Проблеми і виклики, які стоять перед Україною залишились і потребують розв’язання та адекватної реакції.(Війна з Росією, зовнішньо- та внутрішньополітичні загрози, діяльність і забезпечення сектору безпеки та оборони, реформування Збройних Сил, соціальний захист).

Третє. Загострення внутрішньополітичної боротьби, політичні процеси, кризові явища, обумовлені початком виборчих перегонів, неоднозначними та, навіть, сумнівними політико-правовими рішеннями. На жаль, проєвропейський вибір України остаточно не закріплений, зберігається велика вірогідність реваншу проросійських сил, здачі національних інтересів України (особливо коли йдеться про вибір між ними та власною кишенею олігархів).

Четверте. Ситуація характеризується вкрай контраверсійними інформаційними повідомленнями, закидами, відвертими фейками, які збурюють і розколюють суспільство. Міжнародні експерти з якої-небудь Хацапетовки продовжують напружувати ситуацію, передрікаючи якщо не кінець світу, то крах України.

П’яте. Не подолані характерні ознаки нашого часу – абсолютний непрофесіоналізм органів влади та повна відсутність інституційної пам’яті, породжені роками бездумної кадрової політики. Звинувачення “папередніковˮ, людей старшого покоління у всіх негативах, окремі призначення людей, які не мають ні знань,  ні досвіду не додають оптимізму.

В таких умовах Спілка офіцерів України має виконувати статутні завдання.

І перше питання, на яке необхідно дати відповідь – прийняти вибір українського народу і в цих умовах і з цим Президентом, не втрачаючи надії, виконувати статутні завдання, відстоювати національні інтереси, просувати ідеї поступального розвитку країни, не допустити сепаратного реваншу чи йти у глибоку опозицію, спостерігати за ходом і наслідками діяльності Президента  та лише  обурюватись його помилками і втратами для України.

Питання друге. Якщо приймаємо вибір українського народу щодо вибору Президента України, то чи даємо йому можливість за результатами парламентських виборів створити жорстку вертикаль Президент – Верховна Рада – Уряд? Наскільки це виправдано у парламентсько- президентській країні? То ж чи варто всіляко підтримувати “Слугу народуˮ? Чи варто підтримувати одну із прохідних політичних сил? (Лінійка прохідних не надто довга: до списку Слуги народу запросилось близько 20 тисяч осіб, готових до управління державою, наразі 5%-ний бар’єр можуть подолати шість партій: «Слуга народу» (29,5% серед усіх опитаних і майже 39,9% серед тих, хто прийде на вибори і визначився), «Опозиційна платформа — За життя» (8,1% і 9,9%), «Блок Петра Порошенка Солідарність«  (7,8% та 10,6%), «Батьківщина» (6,7% і 9,1%), «Сила і честь» Ігоря Смешка (3,8% і 5,1%) і «Громадянська позиція» (3,7 і 5,0%). На підході – ще й не прорахований “Голосˮ) Якщо йти у владу – з ким іти і навіщо йти? Варто взяти до уваги наявність та інтенсивність суспільних комунікацій представників тих чи інших політичних сил, їхню участь у розв’язанні соціально-економічних проблем військовослужбовців, ветеранів війни і військової служби, членів їхніх сімей.  Принаймні із числа прохідних партій національно-патріотичного спрямування у центрі ми відчували підтримку з боку ВО ˮБатьківщинаˮ та ПП “Громадянська позиціяˮ.

Питання третє. Чи є окреслені застереження, принципові питання, які Спілка офіцерів України не дозволить собі  переступити, на які має адекватно реагувати і не допустити їх реалізації?  Є, і вони в принципі сформульовані у вигляді 5 червоних ліній для  Президента України (і не тільки).

Питання четверте. Чи варто Спілці офіцерів України реагувати на будь-які події у суспільному житті, повідомлення про які надходить через засоби масової інформації, не завжди достовірна, не завжди перевірена, а ще частіше продукується із конкретним замислом і не завжди в Україні? Враховуючи, що 76 відсотків медіа-груп  контролюються чотирма відомими приватними особами, коріння деяких із них криються у кремлівських коридорах влади, будь-яка інформація потребує потрійної перевірки, бажано за допомогою  незалежних джерел.

Виходячи із викладеного, на розгляд Центрального Проводу вноситься наступне:

  1. Підтримати звернення представників громадянського суспільства щодо  переліку можливих “червоних ліній” для Президента України, обговорити його на зборах в обласних, районних організаціях;

у разі підтвердження конституційності рішення Президента України про розпуск Верховної Ради України (4 червня) та призначення  позачергових парламентських виборів, підтримати висування представників Спілки офіцерів України кандидатами у народні депутати України по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу за списками політичних партій (до 10 червня 2019 року),  самовисування в мажоритарних округах (до 20 червня), взяти участь у роботі виборчих комісій і спостереженні за ходом

Comments are closed.