29 квітня 1918року на Чорноморському флоті було піднято українські національні прапори, а командування флоту присягнуло на вірність Українській Народній Республіці.

229 квітня 1918р. Спираючись на рішення делегатів корабельних команд на лінкорі «Воля» і настрої українських моряків та офіцерів, за наказом командувача Чорноморським військовим флотом М.П.Сабліна (1880–1937) на Чорноморському флоті було піднято українські національні прапори, а командування флоту присягнуло на вірність Українській Народній Республіці (після чого сам на частині кораблів втік до Новоросійська, де відмовився надалі бути ком. ЧФ…)

А в Києві в цей час українці вбивали українців…

З причини його зради, німці, після помпезного з оркестром зайняття Севастополя 01.05.18р., розпустили на півроку екіпажі кораблів і підняли на них свої прапори…

Не дивлячись на це, дата 29 квітня стала днем зародження Українського військового флоту.

29 квітня 2009р. при святкуванні чергової річниці підняття українських національних прапорів на кораблях ЧФ в Кримському селищі Новоозерному над будівлею штабу Південної Військово–Морської бази ВМС ЗСУ піднято найбільший військово–морський прапор розміром 4х6м.

В 2018р. – на 100-річчя підняття українських національних прапорів на ЧФ в Одесі, яка після анексії Криму Росією стала для України флотської столицею, столиці України Києві, Львові, Холодному Яру та інших місцях України відзначили 100-річчя українського військово-морського флоту. 30 плакатів із соціальною рекламою розміщені в Києві завдяки сприянню Київської міської державної адміністрації та Міністерства інформаційної політики.

3

У 1918 році цей Військово-морський прапор створив, зберіг, а після передав в чиказький музей старший лейтенант Військово-морського флоту Української Народної Республіки Святослав Шрамченко

Після звільнення тимчасово окупованого Криму назавжди передати Україні історичний прапор пообіцяла куратор Українського музею Чикаго Марія Климчак

 Спілка офіцерів України вітає своїх побратимів-спілчан і всіх моряків ВМСУ які не зрадили даній присязі на вірність українському народу, та їх родини із черговим святом —  Святом Українського Моря, Днем Української Державної Фльоти!!!

Всім міцного флотського здоров’я, нових звершень в житті та службі!

Сім футів під кілем! Попутного вітру в житті та службі!

Comments are closed.