Круглий стіл «Сучасні виклики розвитку суспільства: національно – патріотичне виховання».

1403У день Українських добровольців – 14 березня, в Київському ПАЛАЦІ ВЕТЕРАНІВ відбувся Круглий стіл «Сучасні виклики розвитку суспільства: національно – патріотичне виховання».

Ініціаторами проведення цього важливого заходу були відомі громадянському суспільству громадські організації: Спілка офіцерів України, Учасників бойових дій «Борись», «Союз офіцерів військового альянсу» (СОВА). До них доєдналися ГО «Союз матерів «Захист», науковці, експерти. Повідомленням інформаційних агентств, оголошених напередодні про цей захід, скористалися представники політичних партій, інші громадські організації та небайдужі до проблем національно – патріотичного та військово- патріотичного виховання громадяни.

Ідеєю заходу було поєднання зусиль держави, науковців, волонтерів, ветеранів, патріотів, українських матерів, представників релігійних організацій в питаннях відродження патріотичного виховання українців та захисту прав людини, спричинених наслідками війни. Відбулася дуже гостра дискусія, яку, за емоційною напругою, міг витримати не кожен із присутніх.

Йшлося про виклики у цій дуже важливій для держави сфері формування національної свідомості.

Самими гострими з них виявилися проблеми, повязані з формуванням стратегії розвитку військово-патріотичного виховання громадян, розробки державних програм, засад національної єдності, механізмів реалізації цих програм, програм навчальних закладів від дошкільної освіти до вищої, належного фінансування, формування національної ідентичності, національного характеру, єдності громадянського руху.

Самими гострими стали емоційні виступи Голови та членів Громадської організації СОЮЗ МАТЕРІВ «ЗАХИСТ». (Серед них – матері ВОЇНІВ АТО, БІЖЕНЦІВ та інших людей – і живих, і ТИХ, ХТО НА НЕБІ – батьки, діти, брати і сестри та люди з активною громадянською позицією).

Результатом обміну думками стало рішення про об’єднання зусиль патріотичних сил у справі національно-патріотичного та військово- патріотичного виховання громадян з метою консолідації зусиль влади та громадянського суспільства у цій важливій сфері національної безпеки держави.

З урахуванням висновків з думок, що прозвучали на Круглому столі, буде запропонований Меморандум   та підготовлені пропозиції Президенту України, Верховній України та Кабінету Міністрів щодо покращення            .

 

 

Comments are closed.