ЗАЯВА Всеукраїнської громадської організації Спілка офіцерів України.

prapП’ятий рік триває неоголошена війна України з Російською Федерацією за свою незалежність та територіальну цілісність. П’ятий рік поспіль за подіями в Криму і на Донбасі, в Азово-Чорноморському басейні і в Сирії стирчать вуха північного сусіда.

25 листопада 2018 року вперше Російська Федерація визнала, що вдалася до відкритої збройної агресії своїми військовими формуваннями проти українських військовослужбовців. Це вчергове підтверджує, що немає ніяких “ватажків ОРДЛОˮ, їхніх  “бандитськихˮ, “незаконнихˮ формувань. Є ставленики Російської Федерації та її військові формування, що укомплектовані кадровими військовослужбовцями-росіянами, найманцями і місцевими мешканцями.

Виходячи із позиції, оголошеної представником Росії у Раді Безпеки ООН 26 листопада, про пошук цивілізованого, не воєнного, врегулювання проблем у її стосунках із світовою спільнотою, повернення під контроль анексованих і контрольованих нею українських територій, розв’язання проблем використання акваторій Чорного та Азовського морів не йдеться.

В цих умовах Спілка офіцерів України в цілому підтримує стратегічний курс України на політико-дипломатичне завершення російської агресії в Україні. Поряд з тим, ми переконані, що лише міцні Збройні Сили України можуть бути запорукою перемоги у цій неоголошеній війні. Логіка воєнних дій вимагає від органів влади повного використання науково-виробничого потенціалу і динамічної мобілізації матеріальних ресурсів на технологічне оновлення військової техніки й озброєння. І ми на цьому наполягаємо.

Спілка офіцерів України закликає громадян України, військовослужбовців, офіцерів, членів Спілки згуртуватися для негайної і рішучої відсічі будь-яким проявам російської агресії – воєнної, політичної, економічної, інформаційної. Не час не роздмухувати внутрішні протиріччя, через розмаїття поглядів на історію, мовні, ментальні та інші питання. Сьогодні йдеться  про збереження держави та відновлення її територіальної цілісності.

Сила і цінність військових формувань – у її людях. Це підтвердили бойові дії 2014-2015 років, коли одна з наймогутніших армій світу була зупинена.

Спілка офіцерів України звертається до військового керівництва держави з вимогою бережного ставлення до людського потенціалу Збройних Сил України, до згуртування військових колективів, до формування конструктивних міжособистісних взаємин між військовослужбовцями, особливо між начальниками і підлеглими.

Ми звертаємо увагу керівного складу військових формувань усіх рівнів на важливість ретельного прорахунку наслідків від прийнятих ними конкретних рішень і їхніх результатів в умовах гібридної війни Росії проти України.

Спілка офіцерів України вимагає вжиття всіх необхідних заходів для негайного звільнення Росією полонених українських військових моряків, організації належного лікування поранених і травмованих, всілякої уваги і підтримки їхніх сімей.

Введення воєнного стану згідно норм чинного законодавства передбачає проведення відповідних низки комплексних політичних та адміністративних заходів з метою досягнення відповідного рівня обороноздатності держави, тому ми наполягаємо на необхідності детального планування  заходів та прогнозування воєнно-політичних і соціальних наслідків. В межах розумного суспільство має бути свідомим дій і подій, що відбуваються, впливати на їхній хід та наслідки.

Спілка офіцерів України відкрита до співпраці з органами державної влади і військового керівництва, з усіма національно-патріотичними силами для досягнення нашої спільної перемоги.

Спілка офіцерів України застерігає всі політичні сили і громадські рухи щодо неприпустимості дій направлених на використання ситуації, що склалася в умовах введення воєнного стану, для вирішення своїх ситуативних дріб’язкових цілей, зокрема, під час підготовки та проведення виборів, які можуть негативно вплинути на загальну ситуацію в Україні.

Тільки перемога України в цій неоголошеній війні дасть нам мир, подальший розвиток і благополуччя.

Лише на перемогу мають бути зверненими думки і дії патріотів України.

Слава Україні!

Голова Всеукраїнської громадської організації

Спілка офіцерів України  полковник Олександр Сасько

Comments are closed.