10 листопада відбулася ХХІІ звітно виборна конференція Івано-Франківської обласної Спілки офіцерів України.

45931651_500839813747218_8813071972821893120_nХХІІ звітно виборна конференція Івано-Франківської обласної Спілки офіцерів України (далі ОО СОУ), що відбулася 10 листопада поточного року звернулася до Президента України та Верховної ради України про внесення змін до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», додавши до нього слово «загальний». У кінцевому варіанті зазначений Закон матиме назву: «Про загальний військовий обов’язок і військову службу». Внесені зміни воістину будуть торкатись всієї української нації, кожного громадянина зокрема: незалежно від їх віку, освіти, статі та фізичного стану , а саме:
- громадяни України від 6-ти до 18-тирічного віку в навчально-виховній системі держави та громадськості будуть готуватися теоретично, практично, фізично та психологічно до майбутньої військової діяльності, що пов’язана з виконанням ними загального, конституційного обов’язку щодо захисту Вітчизни;
- громадяни України віком від 18-ти до 60-ти років, що за станом здоров’я придатні до військової служби, за бажанням визначатимуться із строковою чи контрактною службою. Решта громадян зазначеної категорії, в тому числі ті, що мають відстрочки від призову, продовжують працювати на державу, дбати та збагачувати її, брати активну участь у суспільно-політичному житті держави, а значить бути потенційними захисниками України;
- громадяни похилого віку та хворі висловлюють своє «емоційне» ставлення до ворогів України, пишучи їм листи та посилаючи «есемески» про невідворотність покарання Господнього за біль, горе та сльози, спричинені українській нації.
У такій назві зазначений закон буде наповнений змістом загального конституційного обов’язку всієї української нації.
Окрім того, конференція акцентувала увагу на потребі внесення певних змін до порядку призову на строкову військову службу та передбачення можливості відправки у війська призовників віком від 18 років (аби дозволити призовникам за власним бажанням проходити військову службу за контрактом чи строкову військову службу з 18 років). Чинний термін призову призовників на строкову службу з 20-річного віку створює певні проблеми. Адже призовники закінчують заклад загальної середньої освіти до 18 річного віку, частина з них не мають права на відстрочку і в цей двохрічний період (до 20 років), знаходяться на сезонних роботах як за межами області, так і за межами України, що ускладнює здійснювати процедуру обліку, проходження призовниками військово-медичних комісій тощо.
А также потребує змін процедура виготовлення закордонних паспортів призовниками призовного віку з обов’язковим погодженням зазначеного питання з військовими комісаріатами.

Comments are closed.