ЛЬВІВСЬКІ СПІЛЧАНИ ВШАНУВАЛИ ГЕРОЇВ ХОЛОДНОГО ЯРУ

1627-30 квітня члени ЛОО  СОУ Андрій Стащишин та Іван Грех здійснили  поїздку на Черкащину у Холодний Яр.   Поїздка  проводилася у рамках виконання плану заходів ЛМО СОУ на 2018р. (100-річчя Української революції. Вшануання героїв Холодного Яру.).

Цьогорічні урочистості у Холодному Ярі проводилися з нагоди 100-річчя Української революції та 250-річчя коліївщини.

Відкриття Всеукраїнських Вшанувань героїв Холодного Яру відбулося 28 квітня у с. Медведівці велелюдним мітингом біля пам’ятника Максимові Залізнякові. Наші спілчани відвідали виставку артефактів російсько-української війни “На лінії вогню”, організовану волонтерськими організаціями, побували на турнірі національних бойових мистецтв ім. Максима Залізняка, відвідали книжкову ярмарку та ярмарку народних майстрів.

Увечері Андрій Стащишин та Іван Грех побували у Медведівському будинку культури на Вечері пам’яті Максима Залізняка та його побратимів. Завершили цей насичений день відвіданням музичного фестивалю вояцької пісні “Холодний Яр — 2018”.

29 квітня Андрій Стащишин та Іван Грех прибули у с. Мельники Чигиринського району Черкаської області і взяли участь у Меморіальному мітингу біля пам’ятника загиблим у російсько-українській війні сторічної давності братам Чучупакам. На мітингу зустрілися із побратимами із СОУ з Київщини та Черкащини. У подальшому наші спілчани прибули до Гайдамацького ставу, де взяли участь у ритуалі посвячення прапорів і зброї, відвідали Мотронинський монастир, заснований ще за князя Ярослава Мудрого, з сумом констатувавши, що він належить церкві московського патріархату. У другій половині дня побували на хуторі Буда, де ознайомилися із дерев’яною церквою, побудованою у стилі козацьких церков і освяченою у 2015р. Патріархом Філаретом на честь останнього Кошового отамана Запорізької Січи святого праведного Петра Багатостраждального (Калнишевського).

 Увечері, переповненні враженнями та натхненні світлими і радісними почуттями Андрій Стащишин та Іван Грех вирушили у дорогу до Львова.

Медіа-центр Львівської обласної організації Спілки офіцерів України

Comments are closed.