ЗВЕРНЕННЯ ВГО СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ ДО ГОЛОВИ ПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ З ПИТАННЯ УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ГРОШОВОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ І ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ОСІБ, ЗВІЛЬНЕНИХ З ВІЙСЬКОВОЇ СЛУЖБИ.

Вих.  91   -  с

DSC_0090від«1 »листопада  2017 р.

 Голові Правління

Пенсійного фонду України

Зарудному О.Б

 

Шановний Олексію Борисовичу!

Протягом останнього року триває активна робота щодо удосконалення системи грошового забезпечення військовослужбовців і пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби.

Прийнята 30 серпня 2017 року Кабінетом Міністрів України постанова №704 “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” стала вирішальним кроком у цьому процесі, вона відкрила шлях для приведення розмірів раніше призначених пенсій у відповідність сьогоднішнім реаліям.

Аналіз норм чинного законодавства свідчить, що створена і роками усталена система призначення, обчислення, виплати і перерахування раніше призначених пенсій залежно від зміни розмірів грошового забезпечення, приведення їх у відповідність розмірам прожиткового мінімуму і ціновій політиці держави не потребує кардинальних змін. Чинна законодавча база достатня для перерахунку раніше призначених пенсій особам, які мають право на пенсії відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Варто зазначити, що Прикінцевими та перехідними положеннями Закону України від 6 грудня 2016 року №1774-19 Кабінету Міністрів України доручено у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із ним, а Закон України від 3 жовтня 2017 № 2148-VIII зобов’язує Кабінет Міністрів України до 1 листопада 2017 року підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо перерахунку пенсій військовослужбовців.

Станом на        жовтня 2017 року будь-яких змін до нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України в цій частині не внесено,  законопроект до Верховної Ради України не поданий, чинне законодавство будь-яких змін не зазнало..

Поряд з тим, Спілка офіцерів України поінформована про те, що, зокрема, Міноборони України та МВС України у зв’язку із прийняттям рішення Кабінетом  Міністрів  України про зміну розміру грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, повідомили про наявність підстав для  перерахунку раніше призначених пенсій військовослужбовцям.

Про прийняті Пенсійним фондом України у зв’язку з надходженням зазначених повідомлень рішення суспільство не поінформоване.

Є інформація, що й Міноборони України та МВС України вмотивованих і аргументованих відповідей на повідомлення також не отримали, а належні повідомлення до головних управлінь Пенсійного фонду України у визначений постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 п’ятиденний термін не надіслані.

Зважаючи на викладене, просимо поінформувати Спілку офіцерів України про прийняті рішення у зв’язку із надходженням повідомлень про підстави для перерахунку пенсій та про стан готовності Пенсійного фонду України до перерахунку і виплати пенсій зазначеним категоріям громадян України.

  З повагою, ГОЛОВА ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ “СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ” ГЕНЕРАЛ-ЛЕЙТЕНАНТ

            О.О.СКІПАЛЬСЬКИЙ

ГОЛОВІ ПРАВЛІННЯ

ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ 

Comments are closed.