ВСЕУКРАЇНСЬКА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ «СПІЛКА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ» щиро вітає всіх українських офіцерів і військовослужбовців всіх категорій, весь Український народ з великим національним святом – 26 річницею проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року!

завантаження 1

   24 серпня 1991 року відбулась історична подія – була відновлена самостійність української держави, незалежність якої була втрачена біля 100 років тому у буремних подіях 1917-1920 років через вторгнення в незалежну Українську Народну Республіку військової потуги Російської Федерації, окупацією нею всієї території України та насильницького приєднання України до складу більшовицької імперії – Радянського Союзу.

Протягом наступних 70 років Україна пройшла через пекло політичних репресій, голодоморів і війн, в цілому втративши біля сорока мільйонів своїх синів і дочок. Тож 24 серпня 1991 року Україна знову здобула свою незалежність, що було підтверджено ухваленням позачерговою сесією Верховної Ради УРСР Акту проголошення незалежності України.

Разом з цим Актом, 24 серпня1991 року також були прийняті Постанова Верховної ради УРСР «Про проголошення незалежності України» та Постанова Верховної Ради України «Про військові формування на Україні».

Відповідно до Постанови Верховної ради УРСР «Про проголошення незалежності України» 1 грудня 1991 року було проведено республіканський референдум на підтвердження Акту проголошення незалежності України, під час якого Український народ 90,32% голосами учасників референдуму підтвердив здобуття Україною незалежності.

Верховна Рада України своєю Постановою «Про військові формування на Україні» 24 серпня 1991 року підпорядкувала собі всі військові формування, дислоковані на території республіки, утворила Міністерство оборони України та зобов’язала Уряд України приступити до створення Збройних Сил України, республіканської гвардії, підрозділів охорони Верховної Ради, Кабінету Міністрів та Національного банку України.

Спілка офіцерів України з першого дня незалежності долучилася до виконання цих рішень Верховної Ради і відіграла основну роль у підготовці нормативно-правової бази для створення Збройних Сил України та Національної гвардії України у правовий і цивілізований спосіб, а також надала велику допомогу у створенні Міністерства оборони України.

Ми живемо у нелегкий час складних випробувань, які спіткали Український народ через збройну агресію Російської Федерації, окупацією нею Криму і Донбасу. Тому у цей день, 24 серпня, ВГО «Спілка офіцерів України» віддає особливу шану спілчанам — учасникам бойових дій в зоні АТО, всім бойовим побратимам, які сьогодні боронять Україну від російських окупантів, всім, хто віддав своє життя за свободу і незалежність України.

 

Слава Україні!  Героям Слава!

 

Голова Всеукраїнської громадської організації

«Спілка офіцерів України»,

генерал-лейтенант                               Олександр Скіпальский

Comments are closed.