ПЕРЕМОГА ПІД КОНОТОПОМ НАДИХАЄ НАШИХ БІЙЦІВ

1Тисячі людей з різних регіонів України взяли участь у Всеукраїнському патріотичному фестивалі «Конотопська битва-2017», який відбувся на Сумщині, де 358 років тому гетьман Іван Виговський зі своїм військом розбив елітну московську армію, що вдерлася в Україну. У Конотопі, який майже три місяці до приходу основного війська утримував ніжинський полковник Григорій Гуляницький, сковуючи московитів і не даючи їм можливості рухатися на Київ, на місці козацької фортеці та на місці бою, що відбувся на початку липня 1659 року на березі річки Соснівка та у сусідньому селі Шаповалівка відбулися урочисті мітинги, молебні, покладання квітів до пам’ятників українським козакам, Григорію Гуляницькому й Івану Виговському.

І в цьому році, як і в попередні роки, від Києва на вшануванні Героїв Конотопської битви була представницька делегація майже в 50 осіб від Спілки офіцерів України, Соловецького братства, Спілки політв’язнів та інших громадсько-політичних організацій та ліцеїсти ліцею ім.Богуна.

Біля пам’ятника гетьману І.Виговському в с.Шаповалівка всі присутні ліцеїсти прийняли посвяту в козаки.

Біля пам’ятника гетьману І.Виговському в с.Шаповалівка всі присутні ліцеїсти прийняли посвяту в козаки.

Біля пам’ятника гетьману І.Виговському в с.Шаповалівка всі присутні ліцеїсти прийняли посвяту в козаки.

 Нашою делегацією до пам’ятника «Шаблі» було покладено вінок «Героям Конотопської битви від Спілки офіцерів України».

Виступаючи перед присутніми, народний депутат України Рефат Чубаров, сказав, що уроки Конотопа сьогодні актуальні, як ніколи. Адже історія повторюється. Як і тоді, так і нині українці протистоять московській навалі. «Російські війська прийшли й окупували Крим, воюють проти нас на Донбасі. Ми маємо повторити те, що продемонстрували 358 років тому — перемогти ворога», сказав народний депутат. І нагадав, що у вирішальному бою поруч з козаками стояло щонайменше 30 тисяч кримських татар, союзників гетьмана Виговського.3

Виступаючи на мітингу, паралелі між тогочасними подіями  і сьогоденням провели заступник голови Сумської ОДА Микола Подопригора, поет, громадський діяч, Герой України Дмитро Павличко, народний депутат України II скликання, Почесний Голова СОУ Євген Лупаков, громадські активісти — учасники науково-історичної конференції «Конотопська битва — зразок козацького військового мистецтва», що відбулася у міському краєзнавчому музеї ім.О. Лазаревського.

З метою подальшого національно-патріотичного виховання молоді на Конотопщині делегати від Києва подарували до бібліотеки с.Шаповалівка десятки своїх книг та комплект книг і плакатів – символіка України від СОУ.

Іван Виговський зруйнував міф про непереможність московського війська, а українські військові, яких за мужність й стійкість називають «кіборгами» — міф про силу сучасної російської армії. «Сьогодні на Донбасі землю оре не плуг, а «Гради». Завдяки героїзму захисників України, ворог, який наче саранча лізе на нашу землю,  не може йти далі, — каже громадський  активіст Юрій Ведмедь. — Вірю, що скоро  проженемо нечисть — перемога під Конотопом надихає наших бійців».

У рамках фестивалю відбулися вишиваний флеш-моб «Я люблю Україну», парад козачат, велораллі «Дорогами козацької слави», а на численних концертних площадках виступи аматорських колективів, бандуристів, лірників і найкращих українських гуртів — «Хореї козацької», «ТаРути» та інших.

Завершенням вшанування делегації від Києва Героїв Конотопської битви стало і вшанування Героїв Батурина з відвідуванням музеїв і відновленої Батуринської фортеці.

Світлана ЧОРНА.

4

На знімках: на мітингу виступає народний депутат України Рефат Чубаров.

5

На мітингу виступає поет, Герой України Дмитро Павличко.

6

На мітингу виступає народний депутат України II скликання,

Почесний Голова СОУ Євген Лупаков

Фото автора.

Comments are closed.