Привітання Всеукраїнської громадської організації “Спілка офіцерів України” до Дня Українських миротворців.

 

2306738_11 травня 2013 року, одноголосно прийняла Постанову № 292-VII “Про встановлення Дня українських миротворців”

15 липня країна відзначає День Українських миротворців. 25 років тому молода Українська держава долучилася до міжнародних зобов’язань з підтримання миру і стабільності і направила батальйон Збройних Сил України до складу Миротворчих Сил Організації Об’єднаних Націй у зонах конфліктів на території колишньої Югославії. 15 липня передова група 240 окремого спеціального батальйону прибула до Боснії.
З того часу в міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки взяло участь понад 42 тисяч українських військовослужбовців. Прапор України гордо майорів у Косово і Гватемалі, Східній Славонії і Анголі, Сьєрра-Леоне і Лівані, Судані та Кот-Д’івуарі і в багатьох інших країнах.
54 наших співвітчизників загинуло, забезпечуючи мир і спокій за кордоном.
З початком війни на Донбасі ціну мирного життя пізнали й українці Але не зважаючи на продовження бойових дій на сході нашої держави, Україна й надалі дотримується міжнародних зобов’язань щодо участі в миротворчих операціях ООН, Збройні Сили України беруть участь 9 міжнародних операціях з підтримання миру і безпеки у 7 країнах світу та районі Аб’єй.
Спілка офіцерів України щиро вітає наших миротворців зі святом. Вас пам’ятають і добрим словом згадують у різних куточках світу – гуманітарні конвої в Боснії, саперів у Лівані і авіаторів у Сьєрра-Леоне, міліціонерів у Косово і моряків у Аденській затоці… Ви високо несли звання українського миротворця і гідно представляли Україну у світі. І зараз, збагачені бойовим досвідом, ви знаходитесь в епіцентрі подій, захищаючи зі зброєю в руках незалежність України на Східному фронті, виконуючи громадянський обов’язок у громадських організаціях, беручи участь у національно-патріотичному вихованні громадян України та соціальному захисті військовослужбовців.
Щира вам подяка за відвагу, терпіння, стійкість, мужність і героїзм, проявлені у боротьбі за мир. Бажаємо вам та вашим родинам здоров’я, щастя, добра та миру! Вшановуємо пам’ять загиблих, які віддали свої життя за мир і спокій!
Слава Україні! Героям слава!

Голова Всеукраїнської громадської організації “Спілка Офіцерів України”,
генерал-лейтенант Олександр СКІПАЛЬСЬКИЙ

Comments are closed.