На Львівщині відзначили 102-у річницю перемоги Січових стрільців у бою на Маківці

ЊЂЉI‚ЉЂ 2017 197Представники Львівської обласної організації Спілки офіцерів України вшанували подвиг Українських січових стрільців

У неділю, 7 травня, відбулися урочистості з нагоди 102-ї річниці перемоги Українських січових стрільців на горі Маківка, що у Сколівському районі Львівщини.

Вклонилися подвигу січових стрільців голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, представники громадських організацій, ветерани національно-визвольних змагань, вояки Збройних сил України та добровольчих батальйонів, представники дипломатичного корпусу, жителі навколишніх сіл та гості із інших областей України

Урочистості розпочались із традиційного сходження на гору Маківка. Опісля, учасники заходу поклали квіти до меморіалу Українських січових стрільців. Після чину панахиди відбулося громадське віче.

«Сьогодні тут, де 102 роки тому Українське січове стрілецтво прийняло свою битву і продемонструвало усьому світові, що в Україні є свої воїни і армія, вшановуючи їхню пам’ять, кожен з нас думками повертається до Донбасу, Луганщини, Криму, до нашої сьогоднішньої України. Так само, як і 102 роки тому, кращі з кращих взяли в руки зброю і пішли в перше українське військове формування ХХ століття, так само і сьогодні ті, кому не байдужа доля нашої держави, ті, які пройшли бойове хрещення на Майдані, взяли в руки зброю і пішли захищати Україну від окупанта, російського агресора. Сьогодні, тут, де встановлювалась перемога Української армії, ми повинні одні одним сказати, що наша з вами перемога не за горами, але вона залежить лише від нас», — зазначив у промові Олег Синютка.

Також усі присутні переглянули театралізоване військово-історичне дійство «Бій за гору Маківка».

Як відомо, бої за гору Маківку відбулися під час Першої світової війни на східному фронті в Карпатах між підрозділами австро-угорських та російських військ. Найзапекліша боротьба за гору Маківку тривала з 29 квітня до 4 травня 1915 року. У той час, як австрійські частини відступали під натиском російських військ, Українські січові стрільці вистояли та зуміли втримати позиції. Таким чином 55-а австро-угорська піхотна дивізія виконала передбачені стратегічні завдання.

Фоторепортаж  А.Роя.
Львівська обласна організація Спілки офіцерів України

Comments are closed.