З Днем пам’яті та примирення, з Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!


images (5)Шановні
співвітчизники, ветерани,  захисники  Вітчизни та ваші родини!

Шановні спілчани!

Від щирого серця прийміть вітання з Днем пам’яті та примирення та

з Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

 

      72 роки пройшло з того часу, коли впав передостанній  стовп зла у світі і закінчилася Друга світова війни у Європі. І коли  розвіявся пороховий дим і осіла курява від розстріляних будинків, людство побачило, як буяє свіжа травнева  зелень, пишним квітом розцвітають  бузок і яблуні, чекає господаря полита кров’ю та  здобрена смертоносним залізом стомлена земля, і  життя продовжується у всіх його прекрасних проявах.

     Майже шість років йшло людство до цієї перемоги.  Понад 60 мільйонів  людських  життів було покладено на її вівтар, близько 80 мільйонів скалічила війна. Двічі прокотився фронт і через Україну. За різними оцінками від 6 до 14 мільйонів наших співвітчизників залишилися на полях боїв, втратили життя у концтаборах, під бомбардуваннями і від випадкових пострілів.

    Вчергове історія розпорядилася так, що українці відважно воювали у складі  обох воюючих сторін – і в польській армії, і в лавах вермахту, і в складі військ антигітлерівської коаліції. Друга світова війна народила і третю воюючу сторону – Українську повстанську армію, яка активно включилася у визвольні змагання як із німецько-фашистськими загарбниками, так і з комуністичним нашестям. Вчергове українці вітрами війни були рознесені по всьому світові.

    Друга світова війна дала людству низку історичних  уроків, головний з яких полягає у тому, що боротися з війною потрібно тоді, коли вона ще не почалася. За іншої передвоєнної політики війни можна було б уникнути. І якщо цього не сталося, то перш за все внаслідок кризи довіри між державами, особливо між СРСР і західними демократіями. Не вдалося створити системи колективної безпеки, що породило ситуацію поступового втягування людства у війну.

    Досвід війни показує, що політика Мюнхена, тобто «умиротворення» агресора, безпринципних угод і секретних протоколів ні до чого доброго не приводить. Навпаки — створює умови для виникнення війни, що знову підтверджують дії нинішньої російської версії фашизму в Україні та на  Близькому Сході.

     Друга світова війна засвідчила, що наявність тоталітарних режимів з їх ідеологією і практикою та мілітаризмом, імперські амбіції можуть призвести до великої світової пожежі, як це сталося в 1939-1945 роках. Війна є продовженням лише тієї політики, яка спрямована на її підготовку, і кожен новий день підтверджує Україні  цей висновок. Історія вчить, що не можна гарантувати свою безпеку за рахунок інших країн. І тому особливо прикрою є відмова Російської Федерації від зобов’язань, викладених у Будапештському меморандумі, та недостатньо ефективні дії інших гарантів безпеки і територіальної цілісності України.

     72 роки тому в Європі замовкли гармати, зупинилися бойові машини, солдати спокійно заснули, випустивши з рук зброю. Давно вже примирилися німці і росіяни, американці і японці, італійці і греки… І лише підігріті північним сусідом окремі гарячі українські голови ніяк не примиряться з учасниками визвольних змагань в Україні, які не пішли на оборудки ні з нацистами, ні з комуністами.

     Питання війни і миру знову гострі та актуальні для нас, як ніколи. Знову зі зброєю в руках ми захищаємо свою країну. Знову українці встали на захист Батьківщини, її суверенітету і територіальної цілісності, права на вільний вибір історичного розвитку.

    І сьогодні ми вшановуємо героїзм і подвиг переможців у Другій світовій війні, учасників українських визвольних змагань всіх поколінь і нинішніх захисників України!

     Ми вітаємо з Днем пам’яті та примирення, з Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, бажаємо переможного завершення сьогоднішніх визвольних змагань, відновлення територіальної цілісності Батьківщини і стрімкого поступального її розвитку!

Слава всім воїнам-переможцям у Другій світовій війні!

Слава бійцям Східного фронту, які відстоюють незалежність сучасної України!

Слава українським воїнам всіх часів і всіх поколінь!

Слава Україні! Героям слава!

Голова Всеукраїнської громадської організації

“Спілка офіцерів України”

генерал-лейтенант                                                 Олександр Скіпальський.

Comments are closed.