Екс-радник Путіна: Кремль готується розчленувати Україну за прикладом Грузії (відео)

У найближчі тижні вирішиться доля незалежної України. Кремль готується до розчленування України за прикладом того, як від Грузії були відокремлені Абхазія і Південна Осетія. Про це заявив екс-радник Володимира Путіна, член російського Комітету солідарності з Майданом» і економіст Андрій Ілларіонов в ефірі «Громадського телебачення».
«Я хотів би ще раз звернутися до вас і до ваших глядачів. Зараз доля, не побоюся цього слова, не тільки Майдану, але й України буде вирішуватися протягом найближчого тижня — максимум двох тижнів. Це ключові події і ключове час», — заявив він.

«І мені здається, що саме в ці дві-три, максимум, тижня буде вирішуватися доля незалежної України», — додав Ілларіонов.
Він звернув увагу на те, що в ефірі російського телебачення такі спікери як Володимир Жириновський, Сергій Глазьєв і Сергій Доренко неодноразово закликали до жорсткого придушення виступів опозиції в Києві.

«Ніхто вже не приховує, йде відверта пропагандистська підготовка до втручання з боку Росії в українські справи», — сказав Ілларіонов. Він уточнив, що Кремль сумнівається в надійності Віктора Януковича, в якості можливої альтернативи йому розглядаються Андрій Клюєв і Віктор Медведчук.

«Кремль перестав орієнтуватися тільки на Януковича. Мабуть, прийнято рішення, що виявився недостатньо надійним… Дії здійснюються незалежно від того, яка позиція Партії регіонів і Януковича», — стверджує екс-радник Путіна.

За його словами, останнім часом щодо України неодноразово озвучувався тезу: «Головне дожити і пережити початок Олімпійських ігор«.

«Потім іноземні гості або вже поїдуть, або буде несуттєво, чи залишаться вони. Головні рішення мають бути прийняті впродовж максимум 10 днів… Інакше Україна може вийти з кризи і зміцніти… Нарешті, в подальшому увага Заходу може бути більшою, ніж зараз», — пояснив Ілларіонов логіку керівництва Російської Федерації. За його словами, Кремль розглядає чотири сценарії відносно України. Перший — повний контроль над всією Україною з допомогою особи, яка буде користуватися довірою всієї країни.

«Але цей варіант стає малоймовірним», — зазначив Ілларіонов.

«Головний варіант, на якому зосереджується більша частина сил, — федералізація або конфедерализация України. Люди, так чи інакше пов’язані з Кремлем, постійно називають цей варіант… Мета полягає в тому, щоб встановити контроль над Східною та Південною частиною України», — додав він.

«Третій варіант — якщо не вдасться встановити контроль над усім Півднем та Сходом, то встановити над найбільш важливими районами. Перші кандидати — Одеська, Миколаївська, Луганська, Донецька, Харківська області, Крим», — вважає Ілларіонов.

«Четвертий варіант - Крим або ж зупинитися тільки на Севастополі. По суті справи, єдиному регіоні України, де питома вага російських жителів перевищує половину населення регіону. Раніше подібні плани висловлювалися в приватних виступах, академічних, а зараз це активно обговорюється в прямому ефірі у прайм-тайм державних телеканалів. Кажуть, що Україна — держава, що не відбулася. Найголовніше, що історичний шанс на «возз’єднання Росії» через кілька тижнів може закритися, тому відкладати вирішення питання не можна», — розповів екс-радник Путіна.

«Ситуація дуже схожа на ту, що була влітку 2008 року, коли російське керівництво вирішило, що тільки в тому році можна добитися відторгнення Абхазії та Південної Осетії від Грузії. Тоді в секретній доповіді говорилося, що вікно можливостей — не більш ніж кінець 2008 року. Це був час Пекінської олімпіади. Очевидно, якийсь подібний документ по Україні вже існує, і його цитують різні виступаючі люди в російських ЗМІ», — вважає Ілларіонов.

Він нагадав, що в 2008 році на саміті НАТО в Бухаресті Володимир Путін сказав, що Україна — це історичне непорозуміння, держава, створена на російських землях». Ілларіонов також прокоментував заяви активістів Майдану про те, що в Україні вже присутні представники російських спецслужб.

«Україна вже сприймається як майбутній театр бойових дій. Туди вже закидаються підрозділи, які повинні бути до офіційного початку серйозних операцій… Зрозуміло, що сучасна Україна — це не Грузія, не заняття аеропорту в Косово. Україна — велика країна. По відношенню до неї можуть бути застосовані набагато більш тонкі засоби — будуть користуватися українськими силами, політиками, лише при деякому супроводі російських підрозділів», — вважає екс-радник Путіна.

Comments are closed.