ЗАЯВА Всеукраїнської громадської організації «Спілка офіцерів України» ПРО НЕВІДКЛАДНЕ ПРИЙНЯТТЯ ЗАКОНУ ПРО ДЕРЖАВНУ МОВУ!

img5

       З А Я В А

  Всеукраїнської громадської організації  «Спілка офіцерів України»

 ПРО  НЕВІДКЛАДНЕ ПРИЙНЯТТЯ  ЗАКОНУ ПРО ДЕРЖАВНУ МОВУ!

19 січня 2017 року до  Верховної Ради України внесений довгоочікуваний проект Закону України  № 5670 «Про державну мову».

        Українська мова є одним із ключових чинників державної незалежності, національної єдності та безпеки України.  Вона є визначальною особливістю нації, одним з символів української держави.

        На жаль упродовж 25 років незалежності державна влада недбало, а часто й вороже ставилася до питання наповнення конституційного статусу української мови реальним змістом, захисту українського мовно-культурного простору. Збережена до цього часу українська двомовність — це спадщина нашого колоніального минулого, вона сформувалась під дією імперських чинників і є перехідним етапом від української до російської одномовності, до остаточної втрати своєї культури, історії, традицій, тобто злиття з російським етносом..

      Мовна невизначеність в Україні, безвідповідальна мовно-культурна політика стала джерелом великої кількості суспільних проблем, спричинила продовження розпочатого ще за часів Російської імперії та СРСР зросійщення українців, що, в свою чергу, полегшило інформаційну окупацію України, а потім і забезпечило збройну агресію проти нашої держави.

          Найуразливішими територіями, які ворогу вдалося окупувати, стали саме регіони з найменшим поширенням української мови, а панування впродовж багатьох років російської мови і російсько-радянських стереотипів у Збройних Силах України стало однією з причин послаблення обороноздатності країни.

          Витіснення української мови з ключових сфер суспільного життя є процесом цілком штучним, інспірованим Москвою, і надалі залишається одним із най загрозливіших елементів гібридної війни проти України.

          Як не дивно, процес русифікації не зупинено й після Революції Гідності й збройного нападу Росії на Україну. Ключова провина за це лежить на Верховній Раді України, яка досі не скасувала ганебний закон Ківалова-Колесніченка і не ухвалила повноцінний закон про державну мову.

         Нарешті 19 січня 2017 року 33 народних депутати з різних фракцій зареєстрували проект закону «Про державну мову» №5670, який наповнює державний статус української мови реальним змістом. Цей проект здобув широку підтримку громадського й експертного середовища, діячів культури й мистецтва, позитивні відгуки профільних міністерств. Однак парламент з незрозумілих причин зволікає з розглядом і ухваленням  цього вкрай необхідного закону. 

Спілка офіцерів України закликає Верховну Раду України, кожного народного депутата, персонально Голову Верховної Ради Андрія Парубія і голову комітету з культури і духовності Миколу Княжицького забезпечити невідкладний розгляд і  прийняття проекту Закону України  № 5670               «Про державну мову».

 ГОЛОВА ВСЕУКРАЇНСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ

«СПІЛКИА ОФІЦЕРІВ УКРАЇНИ»

ГЕНЕРАЛ –ЛЕЙТЕНАНТ                                                            ОЛЕКСАНДР  СКІПАЛЬСЬКИЙ

 

Comments are closed.