25 років на сторожі незалежності. Привітання Центрального проводу Всеукраїнської громадської організації “Спілка Офіцерів України” з ювілеєм Збройних Сил України

imagesСьогодні Україна відзначає 25-річчя своїх Збройних Сил.  В цей день, 6 грудня 1991 року Верховна Рада України ухвалила закони “Про оборону України” та “Про Збройні Сили України”. Ці закони відкрили шлях для реорганізації окремих фрагментів військової машини ˗ оперативно-стратегічних та оперативних об’єднань, окремих з’єднань  і військових частин у єдиний цілісний армійський механізм з визначеними завданнями, формування Міністерства оборони України, як центрального органу виконавчої влади, створення необхідних умов для забезпечення збройного захисту незалежності і територіальної цілісності держави.

Протягом цього часу у Збройних Силах України протікали складні процеси, результатами яких стали створення правових основ їхньої діяльності,   реорганізація їхніх структур, створення відповідних систем управління, забезпечення та інших елементів, необхідних для їхнього функціонування.

Підрозділи  Збройних Сил України гідно виконували навчально-бойові завдання, поставлені завдання у складі чергових сил, миротворчих сил і місій, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Проте складні соціально-економічні і політичні умови, недостатнє фінансування, а в окремі періоди – й відверта підривна діяльність окремих військово-політичних керівників, не дозволили ефективно реалізувати програми реформування і розвитку Збройних Сил України.

Грізним випробуванням для Збройних Сил України стала агресія Російської Федерації, загарбання  Автономної Республіки  Крим та війна на Донбасі.  У складних умовах і в стислі терміни патріотичні сили українського  народу і його збройні захисники зуміли відновити обороноздатність держави і боєздатність частин і підрозділів Збройних Сил, зупинити і стримувати агресію однієї з найбільших армій світу.

Сьогодні український народ пишається Вами, своїми захисниками, і ми віримо в те, що Ви і надалі гідно захищатимете  незалежність України,   створите необхідні воєнно-політичні умови для відновлення її територіальної цілісності.

Ми вітаємо особовий склад Збройних Сил України з 25-річним ювілеєм, бажаємо нових звершень і досягнень у виконанні покладеної на Вас почесної місії – захисту Батьківщини, досягнення безкровних щоденних перемог у  боротьбі з російським агресором і найскорішої перемоги у цій війні.

Ми вітаємо з ювілеєм членів Спілки офіцерів України,  тих, хто створював основи  Збройних Сил, ветеранів, які своїм ратним трудом прагнули зміцнити і привести їх у відповідність вимогам часу і бажаємо, щоб і надалі ваш інтелектуальний потенціал і набутий досвід були витребувані армійською спільнотою і  стали в нагоді в зміцненні боєздатності частин і підрозділів.

Бажаємо всім військовослужбовцям Збройних Сил України доброго здоров’я, успіхів у бойовій підготовці та перемог в служінні на захисті і обороні нашої Батьківщини від будь яких посягань ворогів України.

 Слава Україні! Героям Слава!

Голова Всеукраїнської громадської організації “Спілка Офіцерів України”,

народний депутат Верховної Ради України ІІ  скликання,

генерал-лейтенант                                               Олександр СКІПАЛЬСЬКИЙ

Comments are closed.