Офіцерські думки після чергування на Майдані.

DSC_6573

кап. 1р. Анатолій Грищук
на трибуні Євромайдану (13.12.13)

«Про що я думаю… Закінчилося моє 8-ми годинне чергування на Майдані. Вулиця Хрещатик в ідельній чистоті. Працюють всю ніч комунальні служби із числа учасників Спротиву. Охорона наметового містечка організована непогано. Головний недолік: відсутність взаємодії серед учасників нічного дозору (начальниками варт і подвижними патрулями). Виявлено одне гніздо, де розміщувалися сумнівні, агресивні, п’яні особистості. Прийшлось, спільно з Комендатурою Будинку профспілок, оперативно втрутитись, з метою їхньої ізоляції та недопущення провокацій. Київська міська адміністрація (Зала урочистих подій) постійно прибирається. Люди (більшість від 20 до 40 років) відпочивають прямо на долівці. Запаху грязі, поту — не відчувається. Люди налаштовані стояти до цілковитої перемоги. Тут (якщо читають мою сторінку спецструктури), я, не радив би застосовувати силові засоби для вирішення протистояння. Не радив би. Програєте! Є таке поняття, як моральний клімат, моральний дух. А він високий. Для себе, я відкрив зовсім іншу молодь — розумну, інтелігентну, рішучу. Щоб я порекомендував:
1. Організувати (безкоштовно) для членів Партії регіонів нічну екскурсію (прогулянку) по Майдану, щоб вони за останні три роки відчули себе на декілька годин вільними, незалежними, щасливими ЛЮДЬМИ! Щоб, вони відчули, що таке ДУХ СВОБОДИ!
2. Комендатурі, провести інвентаризацію наметів. Що це таке? Готовий надати допомогу. Сумнівних особистостей, людей не інтегрованих в Майдан, — за межі Майдану! Терміново! Досить гратися у війнушку!
3. Відчистити і привести в ідеальний стан: колонади статуї Незалежності України, прапоршток Державного Прапора України і пам’ятника засновників Києва. До символів потрібно ставитися бережно та з повагою.
4. Відпрацювати взаємодію нічних патрулів, для чого, коменданту Майдану призначати єдиного начальника варти, який би узагальнював інформацію та оперативно приймав рішення.
Слава Україні!»

Капітан першого рангу Анатолій Грищук,
делегат ХХІI надзвичайного з’їзду СОУ на Євромайдані (13.12.2013)
запис на сторінці в соцмережі www.facebook.com/gryshchuk.av

Comments are closed.