Оприлюднення стенограми через два роки війни має політичне підґрунтя — заступник голови Спілки офіцерів України полковник В’ячеслав Білоус

images

Заступник голови Спілки офіцерів України , полковник запасу В’ячеслав Білоус

Про це в коментарі  електронному виданню «Слову і Делу» розповів заступник голови Спілки офіцерів України , полковник запасу В’ячеслав Білоус, аналізуючи оприлюднений фрагмент стенограми РНБО, де мова йде про те, що 28 лютого 2014 року військове становище не оголосили через відсутність грошей і нездатності армії захистити навіть Київ.

«Зараз йде боротьба за владу. Справа в тому, що ті люди, які зараз оприлюднили все це, були колись всі разом на Майдані, стояли поруч не один день, вели переговори з послами і західними партнерами. Зараз, коли не вдалося домовитися за посадами, відбуваються такі викриття. Але це не дає підстави з’ясувати, чи була насправді у ВСУ можливість захистити Київ », — вважає Білоус.

Як зазначив експерт, збройні сили отримували фінансування замість 0,8% до 3% ВВП всього і говорити про високу боєготовності було неможливо.

«Але це не означає, що ВСУ взагалі не були в змозі встояти», — підкреслив Вячеслав Олександрович.

«У такому разі, де аналітичний документ, підпис начальника Генштабу, командувачів сухопутних військ, наприклад, що підтверджують це?», — Зазначив він.

Що стосується воєнного стану, то потрібно адекватно діяти в кожній ситуації. Можливо, варто було в прифронтових областях вводити воєнний стан, розгортати інші мобілізаційні сили, а не чекати, що скажуть наші західні партнери.

«Коли на Заході відбуваються подібні події, то реакція миттєва. Коли у нас загинуло стільки людей на Майдані, до нас ніхто з Заходу не приїжджав і не ходив з плакатами «Я -Україна». Ми повинні прислухатися до Заходу, але пам’ятати про свої національні інтереси », — підкреслив В’ячеслав Білоус.

Comments are closed.