Цілодобова підтримка правопорядку на Євромайдані патрульною службою СОУ триває.

patrul sou

Під час прийому-передачи чергування Голова СОУ кап.1р. Є.Лупаков і п-к В.Білоус разом із учасниками патрулювання.

З метою цілодобової підтримки правопорядку на Євромайдані організовано патрульну службу СОУ. Відповідно графіку для несення служби Голова СОУ капітан першого рангу Євген Лупаков та Перший заступник голови СОУ полковник В’ячеслав Білоус очолили перші патрулі 1 грудня 2014 року ( п-к В.Білоус — 00:00-06:00 ; кап.1р. Є.Лупаков — 06:00-12:00)
Відповідний наказ Голови СОУ передбачав організацію патрулювання на період новорічних свят (1-7 січня) але патрулювання продовжується і до сьогодня. «Ситуація, що складається потребує постійного корегування і координування дій стосовно посилення безпеки учасників Євромайдану в центрі столиці.» — коротко пояснив порталу Голова СОУ причину, з якої СОУ не припиняє патрулювання.
Відповідно інструкції СОУ по організації патрулювання на Євромайдані «Начальник патруля – офіцер, призначається з членів СОУ і підпорядковується черговому Коменданту СОУ на Євромайдані.
Комендант СОУ на Євромайдані підпорядкований Коменданту Євромайдану і несе вахту цілодобово.
До складу патруля підтримки правопорядку на Євромайдані входить начальник патруля та троє патрульних.
Форма одягу начальника патруля військова. Особовий склад патруля може бути озброєний спеціальними засобами.
Начальник патруля в разі потреби забезпечується переносною радіостанцією для зв’язку з іншими патрулями та Комендантом СОУ на Євромайдані…»
В інструкції патрулям визначаються завдання патрулів, випадки та умови застосування спеціальних засобів, особливості несення ними служби на кожному маршруті руху та способи зв’язку з Комендантом СОУ на Євромайдані й органами внутрішніх справ, найближчими постами міліції, а також порядок доповіді.
«…Начальник патруля відповідає за правильне несення служби патрульними, підтримання порядку та додержання дисципліни патрульними на маршруті патрулювання.
Застосування заходів фізичного впливу, спеціальних засобів — крайній захід, який допускається у виняткових випадках і в порядку, визначеному Комендантом СОУ на Євромайдані…
Начальник патруля має право особисто застосовувати заходи фізичного впливу, спеціальні засоби чи віддати патрульним наказ застосовувати їх лише за таких обставин:
для захисту учасників Євромайдану від нападу, що загрожує їхньому життю і здоров’ю, якщо іншими способами захистити їх неможливо;
для відбиття групового або збройного нападу на патруль, якщо життю або здоров’ю начальника патруля чи патрульних загрожує безпосередня небезпека;
під час затримання особи, яка чинить збройний опір, або озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, небезпечних для життя і здоров’я, якщо іншого способу затримати їх немає…»- йдеться в інструкції.

Портал українських офіцерів (СОУ).

Comments are closed.