Львівська обласна організація Спілки офіцерів України вшанувала пам’ять загиблих у Другій світовій війні

DSC000698 травня, у Львові з нагоди Дня пам’яті та примирення представники Львівської обласної організації Спілки офіцерів України разом з керівництвом області,представниками ветеранських та громадських організацій , пластунами та жителями міста вшанували пам’ять загиблих у Другій світовій війні.
Зазначимо, що Україна вперше офіційно відзначає День пам’яті та примирення, розпочинаючи нову традицію святкування 8 та 9 травня під гаслом «1939-1946. Пам’ятаємо. Перемагаємо». Ця дата встановлене Указом президента України «Про заходи відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі і 70-ї річниці завершення Другої світової війни».Нагадаємо, День Перемоги в Європі відзначають щороку 8 травня. Бо саме в цей день 1945-го року пізно ввечері капітуляцію нацистської Німеччини підписав наступник Адольфа Гітлера (який на той час уже вчинив самогубство) президент Німеччини Карл Деніц. Формально саме в цей день завершилася війна в Європі.
Розпочалися вшанування з покладання квітів та запалення лампадок до Пам’ятника жертвам комуністичних злочинів, що на площі М.Шашкевича у Львові. Потім колона з представників влади, дипломатичного корпусу та громадськості з лампадками перейшла до Пам’ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору “Шталаг – 328″, що на вул. Грабовського,11. В цьому концтаборі мученицькою смертю, окрім українців, загинули французи, бельгійці, поляки, італійці та представники інших народів.
Біля символічного хреста, який на території концтабору встановили в пам’ять про воїнів Європи, чиє життя обірвалось в центрі Львова, зібралось чимало містян. З червоними маками на одязі, присутні клали до хреста квіти і лампадки та вшанували загиблих хвилиною мовчання. Опісля представники різних конфесій провели спільну поминальну панахиду.
Як зазначив директор національного музею-меморіалу «Тюрма на Лонцького» Руслан Забілий, Львів – єдине в Європі місто, де був концтабір.«Концтабір у серці Львова – особливе місце для кожного львів’янина, бо тут загинув кожен четвертий українець. Тут знайшли свою смерть близько 140 тисяч військовополонених, серед яких були українці, росіяни, бельгійці, французи, а також представники інших національностей колишнього Радянського Союзу», – підкреслив директор музею і додав, що кожен громадянин мусить пам’ятати історію, щоб оцінити і зрозуміти, якими зусиллями було здобуто перемогу над нацизмом. «Сьогодні ми вшановуємо пам’ять тих, хто не повернувся з полів боїв фактично усіх театрів бойових дій. Так склалося, що українці воювали від Норвегії до Єгипту, від Тихого Океану до Атлантичного», – зазначив директор музею «Тюрма на Лонцького» Роман Забілий.Він додав, що заходи із вшанування загиблих у Другій світові війні також необхідні для того, щоб зрозуміти й оцінити вклад українців у перемогу над нацизмом.
На думку голови Львівської обласної ради Петра Колодія, окрім слів «пам’ятаємо» і«перемагаємо», актуальне ще одне – «вимагаємо».«Сьогодні ми чуємо і бачимо на плакатах слова «пам’ятаємо», «перемагаємо», але, на моє переконання, має бути ще одне – «вимагаємо». Ми маємо засудити комуністичний режим, бо саме він «благословив» Другу світову війну», – наголосив голова облради.
Він також сказав, що, попри історичні факти, Росія відроджує комуністичний режим на своїх теренах.«Ми знову бачимо воєнні дії, бачимо, як Росія намагається розв’язати Третю світову війну. Тому мусимо вимагати засудження комуністичного режиму, бо лише так можемо запобігти війні», – запевнив Петро Колодій.
Під час громадського віча ветерани зазначили, що і надалі відзначатимуть День пам’яті та примирення, бо це європейська традиція.
Єпископи католицьких і православних Церков Львівської області з нагоди Дня пам’яті та примирення звернулися до мешканців Львівщини. Звернення розпочинається словами «Мир Вам!», адже саме такими були перші слова воскреслого Христа до своїх апостолів. Єпископи кажуть, що сьогодні українці – як і апостоли – перебувають у небезпеці дозволити вмерти нашій мрії, втратити віру в інше, Нове Життя.
У зверненні є заклик до українців молитися за тих матерів, які поховали своїх синів, і замість полеглих привітати їх з Днем матері.
«В оцю першотравневу й суспільно напружену пору супроти злоби й підступів нашого невидимого та видимого ворога, володаря хаосу, увійдімо в дні скорботи за полеглими та подяки живим. Станьмо пліч-о-пліч у змаганні за Мир, який розпочинається з нас. Не піддаваймося на провокації тих, які хотіли б День примирення та перемоги використати у своїх підступних цілях задля розбрату у нашому суспільстві. Хай Мир Господній перебуває з Вами!» – наголошено у зверненні.
В День пам’яті та примирення представники Львівської обласної організації також мали виступи в навчальних закладах області. Зокрема, перед викладацьким складом та студентами Львівської комерційної академії виступив член проводу ЛОО СОУ полковник Євген Скляренко. 8 травня, після заходів вшанування, член ЛОО СОУ полковник Віктор Василькевич відбув на Схід України для захисту Незалежності Української Держави.
IMG_8655

DSC00025

DSC00038

DSC00049

DSC00057

DSC00069

DSC00072

IMG_8581

IMG_8587

IMG_8592

IMG_8607

IMG_8620

IMG_8627

IMG_8644

Львівська обласна організація Спілки офіцерів України
Фоторепортаж підполковників Степана Боренька та Юрія Беглярова.

Comments are closed.