«Рано чи пізно президентські і депутатські повноваження закінчуються. Ми з Вами тимчасові. Вічні УКРАЇНА та її НАРОД.» -депутати — офіцери Президенту України 28 червня 1996 року.

prapЗа дорученням Голови Всеукраїнського громадського об’єднання «Спілка офіцерів України» прес-служба СОУ уповноважена в черговий раз за останні 20 років засвідчити незмінну позицію Спілки щодо зняття так званої депутатської недоторканості і нагадати деякі епізоди Українського парламентаризму початку 90-х років.
Зокрема, ще у червні 1994 року група народних депутатів України (членів Спілки офіцерів України: полковника Григорія Омельченка, підполковника Анатолія Єрмака, полковника Івана Біласа, полковника В’ячеслава Білоуса, підполковника Володимира Головка) зробила Звернення до співвітчизників, виборців та колег-депутатів, і запропонувала прийняти законопроект, яким змінити ряд положень законодавства щодо статусу народних депутатів України. Його суть полягала у тому, «…що НЕПОТРІБНО одержання згоди Верховної Ради, місцевих Рад… на притягнення депутата чи голови Ради до кримінальної відповідальності, арешт або застосування заходів адміністративного стягнення, що накладаються у судовому порядку…
ДЕПУТАТУ НІЧОГО І НІКОГО БОЯТИСЯ, ЯКЩО ВІН ЧЕСНИЙ І НЕ СКОЮЄ ЗЛОЧИН ЧИ ІНШІ ПРАВОПОРУШЕННЯ…»
До цього звернення приєдналися більше 50-ти народних депутатів України. Більша частина з них на той час були членами СОУ.

01

02

03

28 червня 1996 року в день прийняття Конституції України у відкритому депутатському зверненні до Президента України Кучми Л.Д. «ОФІЦЕРСЬКА ЧЕСТЬ ДОРОЖЧЕ ПРЕЗИДЕНТСЬКИХ НАГОРОД…» члени СОУ народні депутати України — офіцери полковник Григорій Омельченко, підполковник Анатолій Єрмак, підполковник Микола Петренко, полковник Анатолій Кулаков, полковник Вячеслав Білоус, капітан першого рангу Євген Лупаков знову виявили непохитну громадянську і офіцерську позицію словами:
«Рано чи пізно президентські і депутатські повноваження закінчуються.
Ми з Вами тимчасові. Вічні УКРАЇНА та її НАРОД.»

Омельченко  2

До сьогодня питання депутатської недоторканості залишається не вирішеним і одним з чинників, що сприяють широкомасштабним проявам корупції в Україні.

Прес-служба СОУ

Comments are closed.