105-та річниця від Дня народження Степана Бандери у Львові (фоторепортаж ЛОО СОУ)

1 cічня представники Львівської обласної організації Спілки офіцерів України взяли участь в урочистостях, які відбулися на площі перед пам’ятником Степанові Бандері у м. Львові , з нагоди річниці від Дня народження Степана Бандери – видатного політичного діяча, голови Проводу ОУН.
Цьогоріч віддати шану одному з лідерів українського визвольного руху прийшли депутати Львівської обласної ради, народні депутати України , представники громадськості.
Розпочалися урочистості покладанням квітів до пам’ятника Степанові Бандері.
Квіти до підніжжя пам’ятника поклали голова Львівської обласної ради Петро Колодій, міський голова м. Львова Андрій Садовий, секретар Львівської міської ради Василь Павлюк, представники депутатського корпусу Львівської обласної та міської рад, представники громадськості.
На площі Кропивницького, де відбулися урочистості, представники духовенства провели чин панахиди з нагоди вшанування пам’яті голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери, після чого розпочалося громадське віче.
На віче виступили, голова Львівської обласної ради Петро Колодій міський голова Львова Андрій Садовий, секретар Львівської міської ради Василь Павлюк, голова Львівського Крайового братства ветеранів національно-визвольної боротьби ОУН-УПА Олесь Гуменюк та інші. Виступаючі відзначили, що Степан Бандера підготував ґрунт для боротьби українців за незалежність України у 60-х, 70-х, 80-х та у 90-х роках. Коли поміж хлібом і свободою народ обирає хліб, він втрачає все, у тому числі і хліб. Коли ж обирає свободу, — він матиме і хліб, вирощений ним самим і ніким не відібраний. Саме така директива Степана Бандери є сьогодні. Саме за свободу вийшли люди на Майдани
Промовці висловили впевненість, що Україна матиме омріяну багатьма поколіннями українців свободу, а сама Україна наповниться українським змістом.

Львівська обласна рада у 2012 році стала ініціатором заснування премії імені Героя України Степана Бандери. Премію присуджують у трьох номінаціях – «Політична діяльність», «Науково-навчальна національна державотворча діяльність» та «Громадська діяльність». Лауреатами премії імені Степана Бандери у 2013 році визначено наступних осіб:
Микола Посівнич (м. Львів) – науковець, громадський діяч, автор понад 130 наукових публікацій, 5 монографій, 6 брошур, упорядник та редактор 16 книг, календарів Літопису УПА на 2004 – 2014 роки та про Степана Бандеру на 2009 рік – в номінації «Політична діяльність»;
- Олег Фешовець (м. Львів) – видавець, науковий редактор, автор понад 20 перекладжів, кандидат філософських наук, директор видавництва «Астролябія», головний редактор Львівського мілітарного альманаху «Цитаделя» – в номінації «Науково-навчальна національна державотворча діяльність»;
- отець Ігор Цар (м. Львів) – священик, який донедавна був капеланом Української Греко-Католицької Церкви в одній із в’язниць; автор книг «Останні будуть першими», «Покликаним до свободи», «За що ми любимо Бандеру», «Жиймо так, щоб бути разом в небі!», «Нова євангелізація в Україні», «Молодь і жива парафія» – в номінації «Громадська діяльність. Про це було оголошено на віче.
Під час урочистостей у виконанні творчих колективів прозвучала низка вокальних творів.

Львівська обласна організація Спілки офіцерів України.

Фоторепортаж Андрія Роя, Ігора Боднара, Юрія Беглярова, Степана Боренька.

Comments are closed.