28 червня 1992 року вперше з часів української революції 1917-1918 рр. над Чорним морем з’явився жовто-синій прапор.

Сигнальщик28 червня 1992р. — екіпаж тральщика «Сигнальщик» (б/н 905) проекту 266М (шифр «Аквамарин», англ. Natya class за класифікацією НАТО, введений в експлуатацію в 1973 році) під командуванням капітана 3 рангу Теймура Бегляр–огли Сулейманова, протестуючи проти прийняття присяги на вірність СНД, присягнув замість цього українському народові і став першим бойовим кораблем на Чорному морі, який підняв український прапор . Однак на наступний день під тиском командування бригади, екіпаж був змушений його спустити. Команда тральщика була спішно розформована, а командир і командування корабля звільнені з посад «за український націоналізм». Більша частина екіпажу потім перейшла на службу ВМС України на кораблі «Славутич» та «Гетьман Сагайдачний».
Подія отримала широкий розголос — тоді вперше з часів української революції 1917-1918 рр. над Чорним морем знову з’явився жовто-синій прапор.
Отакі «бандерівці» відроджували і відродили Військово-Морські Сили Збройних сил України.
В подальшому тральщик був номінально зарахований в український флот, але корабель Україні москалями не передавався. В 1994 році виведений зі складу ЧФ РФ, а в 1995 був списаний і утілізований -розрізаний на метал в Інкермані.
Спілка офіцерів України щиро вітає свого побратима капітана 1 рангу Сулейманова Теймура Бегляр–огли, весь героїчний екіпаж тральщика «Сигнальщик» з черговою річницею їх героїчного подвигу і бажаємо завжди мати «сім футів під кілем» і перш за все — негайної перемоги над московськими окупантами та якнайшвидшого і остаточного звільнення від російської окупації нашого чудового і чарівного Криму, не лише формального, а і реального входження України до цивілізованого європейського співтовариства.
Слава Україні! Слава героям-морякам!

Голова СОУ
капітан 1-го рангу  Є.Лупаков

Comments are closed.